Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el, hogy védje...

Hogyan érjem el, hogy védje meg magát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég bután tettem fel a kérdést,de annyiról lenne szó,hogy van egy 2 éves ivartalan kan staffom és a pároméknak(náluk élek) egy ivartalan 9 hónapos kan schauzere.

Baromi jól elvan a 2 kutya,nagyon szeretik egymást,viszont a kicsi állandóan tépi a staffom fülét meg a nyakán a bőrt.A füle folyamatosan vérzik,mind2 füle végén ujjnyomnyi seb van már hónapok! óta,mert soha nem tud begyógyulni,mert a kicsi folyton megcsócsálja.A kutyám meg ezt szó nélkül tűri.Nem mordul rá,nem védi meg magát.Tudom,hogy magas a fájdalomküszöbe,de már az állatorvos is azt mondta,hogy ha így haladnak egészségügyileg kell levágni a fülét,mert elfertőződik.Én nem vagyok a csonkítások híve,de nyilván megcsináltatom,ha az egészsége múlik rajta,de egyelőre még csak begyógyulni kéne hagyni.1 hétig külön voltak,azalatt el is kezdett neki összehúzódni,de tovább nem lehetett megoldani,hogy külön legyenek tartva és amint megint együtt voltak,a kicsi lekapta a sebről a varrt és felszakadt a seb ismét.


Nincs más ötletem a fülvágás elkerülésére,csak hogy valahogy rávegyem a kutyámat,hogy ne hagyja a kicsinek,hogy rágcsálja a fülét....Szerintetek?


2013. márc. 26. 15:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahányszor látod hogy a kicsi megint a másik kutyát harapdálja szólj rá, ha kell szedd le róla és jól szidd meg.
2013. márc. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az még nem jutott eszedbe, hogy Te védd be a saját kutyádat? Arra elég nehezen fogod tudni rávenni, hogy ő szóljon rá a snacira, de miért nem tetted meg eddig Te?
2013. márc. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ne azt érd el, hogy a staff védje meg magát, hanem a schnauzer-t neveljétek meg.
2013. márc. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, a kicsit tessék rendszabályozni! Egyszerűen amint a füléhez ér a nagynak tessék határozottan rászólni, hogy NEM!! Ha 22x, vagy 148x egy nap akkor annyiszor!


Mert ha le is vágnak egy darabot a füléből akkor többi még ott marad.......azt majd később fogja "elfogyasztani"?

2013. márc. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló vagyok! Eddig miért nem szedted le a kicsit a nagyról? A mi kutyánk is piszkálja a másikat (nem ennyire) és mi is rászólunk ha kell napi 214X ;) Te is tedd ezt szidd meg a kicsit. Másképp nem lehet!
2013. márc. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

szerintem az hogy az orvos levágja a staffinak, hacsaknem tőből, semmit nem ér. a snaci ugyanúgy csócsálni fogja a maraídékot. sőt amíg a kutyán van a kötés hogyan véded meg a snacitól? ugyanis arra már most mérget vehetsz hogy az nem egy hét alatt fog gyógyulni, ugyanis már két éves, erős vastag füle van.


egyszerűen tiltsátok le a snacit hogy ne durváskodjon. sőt, a fül tabu. egyépként felettébb érdekes állatorvos az is amelyik rögtön vágni akarja és arra sekm képes hogy szóljon hogy egyszerűen csak tiltsátok a snacit. sőt az is érdekes hogy azzal sem számol hogy a kutyának mekkora kínokat okoz ezzel, ráadásul nem egy hétre és ugyanott vagytok ahol a part szakad. a snaci nekiesik a vágott csupaseb fülnek aztán majd sohanapján begyógyul, nemigaz?.

2013. márc. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igen,ha látom rászólok.De dolgozok,suliba vagyok,nem vagyok velük 0-24, a család többi tagjára meg nem hallgat a kicsi.

Újabban a kennelbe szoktam zárni a nagyot,de már sajnálom,hogy ő egyedül bent kuksol délután,a kicsi meg kint rohangál.A kicsit nem lehet bezárni,mert az itthoniak nem engedik...(No comm.)

2013. márc. 26. 15:33
 8/14 anonim ***** válasza:

Igenis szóljanak rá a többiek is, és érjék el, hogy tisztelje őket. komolyan semmit nem tesznek, miközben látják, hogy a Te kutyád fülét cafatokra szedi?

Akkor szánj rá 3-4-5 napot, amikor folyamatosan velük tudsz lenni, és minden egyes alkalommal, ha a fülét bántja, tiltsd le, vagy büntesd meg. Mittomén, sikíts fel Te a kutyád helyett, hogy a kicsit érezze, hogy nem jó, ha ezt csinálja.

2013. márc. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
6-os válaszoló,részben igazad van.Nekem az utolsó gondolatom a fülvágás.Az orvosom se ezt mondta legelőször.Kaptam én már 2 fél krémet is rá,kenegettük is,jó is volt ideig-óráig.A fülvágás is csak abban az esetben él,ha elfertőződik a seb.Ha jön a jó idő(igaz,hogy még mindig esik a hó:)) akkor jönnek a legyek,bolhák,kullancsok...Nem akarom azt se,hogy vmit összeszedjen.A kicsi én mindig rászólok,akkor nincs is baj,de nem tudok 0-24 ott lenni,a nagyot meg nem akarom azért bezárni hétközben több órára,mert a kicsi bántja.A család meg már mint mondtam,nem igazán erős akaratú.A kicsi tojik a fejükre...
2013. márc. 26. 15:38
 10/14 anonim ***** válasza:

Figyelj!


Sajnos úgy látom - olvasom - hogy alap problémák vannak nálatok kutyanevelés - inkább nem nevelés ügyben -.

Mos kell, hogy a sarkadra állj és megneveld a kisebbiket, mert később nagyon komoly problémáka adódhatnak!

Még nincs késő és a családtagjaidnak is meg kell magyarázni, mert ők is szívni fognak!

2013. márc. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!