Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hónapos kiskutya (dobermann)...

7 hónapos kiskutya (dobermann) még nevelhető?

Figyelt kérdés

nem tudom eldönteni,hogy mi a jó megoldás: ha kiskutyát veszek,vagy már a fent említett korút.. igazából a 7 hónapos lenne jó választás akárhogy nézem,csak félek,hogy már nem szokna ugy hozzám,mintha 2-3 hónaposan kerülne hozzám.

a kiskutya olcsóbb lenne,mint a már 7 hónapos, de ha azt veszem,hogy mindenképp szeretném a fülét kupíroztatni,akkor már ottvagyok h ugynannyiba kerülne a kiskutya ,mint a már idősebb .(és akkor lehet még nem is találok itthon olyan orvost aki elvállalja ..vihetem külföldre). szóval egy 7 hónapos kutya még nevelhető?



2013. márc. 26. 15:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%
ha felmerült benned az a kérdés, akkor válassz másik fajtát.
2013. márc. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Mért ne lenne nevelhető? szerintet az örökbe fogadott 5-10éves kutyákat nem lehet nevelni ?
2013. márc. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%

Bakker, azon lamentálsz, hogy melyik az olcsóbb???


Hát akkor várj még pár évet, gyűjts pénzt és addig is olvasgass ALAPOSAN utána a kutyatartás minkéntjének!

2013. márc. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
bőven nevelhető korhatár...sőt egy 5-10 éves kutya is teljesen be tud szokni a családba
2013. márc. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
Elég szomorú hogy azon kell gondolkozni melyik az olcsóbb -.- Ilyen embernek nem való kutya ha ezt nézi. És ha sokat fog enni és drága lesz? Eladod és veszel egy másikat? -.- Lehet nevelni kortól függetlenül. Az én keverék kutyim áprilisban lesz 1 éves és még tanítom...
2013. márc. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
a fülkupírozást nem véletlenül tiltja állatvédelmi törvény.ezen gondolkozz el.a lehető legnagyobb hülyeség lenne ha keresnél valami vidéki senkiházi,béna állatorvost,aki sutyiba olcsón kupírozza a fülét,aztán lesz csodálkozás ha ferde,felemás,gennyes és elbénázott lesz.
2013. márc. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem még gondolkozz a kutya kérdésen. Úgy nem szabad kutyát választani, hogy nem vagy biztos a dolgodban. Nekem és a kutyának sem tenne jót.

Egyébként a kutyák hamar túllépnek a dolgokon, ezt csak az emberek reagálják túl. Azok a kutyák is be tudnak illeszkedni, akik évekig menhelyen éltek, erre nem gondoltál? Egy 7 hónapos kutya miért ne tudna új gazdához szokni...?


Van tapasztalatod kutyatartás terén? Mert a dilemmádat elnézve bocsi, de nem neked való egy dobermann.

2013. márc. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha a kutya árán gondolkozol, akkor menj el egy menhelyre. Sok fajtatiszta kutya van, kölyök és felnőtt is. Vagy a fajtamentőknél.
2013. márc. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

NEM . pontosabban :) neked .. nem ! :)

fogalmad sincs a dologról?? igaz !!

azt sem tudod,mi fán terem, az viszont tény ,hogy egy vágott fülű ,vágott farkú dobi ,gyönyörű kutya.

sajnos ,vagy szerencsére M.országon a fülkupírozás állatkínzásnak minősül,és a farokvágás is csupán ( ha jól tudom ,a kölykök 10 napos koráig engedélyezett )?

igaz ,Szolákiában,vagy Szlovéniában,esetleg Romániában mások a törvények. viszont tudnod kell,hogy kiállításra ,csonkolt füllel talán már be sem nevezheted !! egy dobi mindíg jó választás,OLYANNAK AKI ÉRTÉKELI E REMEK FAJTA ÖSSZES ELŐNYÉT,ÉS KÉPES KÉZBEN TARTANI A KISSÉ TÚLFEJLETT HABITUSUKAT :) TE SZERINTEM, MÉG NEM ILYEN VAGY :)

viszont,ha ,és amennyiben,talál-talán,esetleg ,úgy mégis :)veszed a fáradságot,és tanulsz, a kutyákról a viselkedésükről, a wessenjükről, a nevelésükről ,akkor lehet egy komoly kutyád, akár egy dobi is :)

csak rajtad áll !

2013. márc. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

elkapkodtam a kérdés kiírását, biztosra véltem h iylen válaszokat kapok...

volt már kutyám, több is , emellett lótól,kezdve macskáig minden. szóval gyakorlott állatttartó vagyok ,bocsánat ezért a kérdéskiírásért..

szóval elejéröl kezdve: nekem csak hobbira kellene a kutyus, eszem ágába sincs kiállításra vinni. a fülek,meg bocsánat ,hogy nem tudom elfogadni igy a dobermannt.. régóta ez az álmom, és dobermann kinézetű kutyát szeretnék,nem egy kopót.. a pénz meg igen.. sajnos egyetemistaként meg kell gondolnom h 150 ezret mire "dobok" ki. sajnálom...

azért merült fel bennem a 7 hónapos kor miatti aggodalom, mert van egy macskám és kistesóim.. nem szeretném,hogy agresszívan lépjen fel velük szemben a kutya.

2013. márc. 26. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!