Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy másfél éves bulldog...

Van egy másfél éves bulldog szukám az első tüzelésnél nem pároztattam be most kellene neki tüzelni de sárgás váladékot észleltem nála. Milyen gyógyszer kellene neki? Félek hogy nem lehet kiskutyája!

Figyelt kérdés
2013. márc. 26. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

csak egy kósza ötlet... állatorvosra még nem gondoltál???

Leghamarabb 3. tüzelésnél lehet pároztatni ha megvan a tenyészszemléje és az egészségügyi szűrései...

2013. márc. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne is legyen kiskutyája! Mi a fenének akarsz szaporítani? Miért jó neked az, ha még több agyon szaporított, beteges kutya lesz? Szerinted nem elég az a 2 millió gazdátlan kutya hazánkban? Még többet akarsz? És ennyire nem fontos számodra a kutyád, hogy kitennéd a vemhesség, ellés, utódgondozás általi legyengülésnek és számtalan betegségnek? Ennyire tönkre akarod tenni ezt a fajtát, hogy gyártod a beteges, bizonytalan származású kutyákat? Mert kétlem, hogy a kölyköket tk-eztetnéd, hogy a kutyád tenyészszemlés, a betegségekre szűrt lenne!
2013. márc. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Orvoshoz kellene vinni, mert gyulladás állhat a háttérben, és akkor életveszélybe is kerülhet. Ne attól félj, hogy nem lehet kiskutyája, inkább örülj neki. Egy felesleges ellés akár az életébe is kerülhet ha komplikációk lépnek fel, nem mellesleg évekkel is megrövidítheti a kutyád életét.
2013. márc. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Törzskönyves kutya? Képes vagy állni az anyával és a kölykökkel járó költségeket és energiát? Szűrések megvannak?
2013. márc. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

ha tudnám, hogy nem kerülnék börtönbe akkor szemrebbenés nélkül lelőnélek téged is meg a hasonszőrű felfogással rendelkező embereket... és még lehet, hogy büszke is lennék magamra :)



csak egy pár kérdés! 1. nem aggódsz, hogy a kutyádnak fájdalmai vannak esetleg fertőzése van és el kéne vinni orvoshoz? 2. megéri neked pár ezer ft haszonért szaporítani a kutyádat és kockáztatni vele a saját kutyád és a leendő kölykök életét? 3. tedd a szívedre a kezed és őszintén válaszolj! járnál rendszeresen orvoshoz a kutyáddal amíg vemhes, hogy ha látod h most is gondja van és most sem viszed el... 4. remélem tudod hogy a bulldogok szinte csak császárral tudnak fialni?


.... állatkínzó vagy a szemembe.. nyugodtan le lehet pontozni de már undorodok az emberektől!

2013. márc. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
Biztos örülnének a bulldog fajtamentők egy újabb szaporított alomnak...
2013. márc. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kérlek ne csináld. Borzasztó állapotban vannak itthon a bulldogok. Nekem is szaporítótól származó nem szűrt bulldogom van.

Köldöksérvesen és rejtett herével hoztam el, emiatt kétszer kellett műteni. Aztán harder mirigy előesése lett, még egy műtét. Ezután mindkét térdében elszakadt a térdszalag, még két műtét, meg kétszer 6 hét rehabilitálódás.

És akkor megjött a pont az i-re, epilepsziás.

PErsze a mama 3 éves korában egészséges volt, akkor még az én kutyámnak sem volt baja...Ahogy múlik az idő, úgy lesznek egyre betegesebbek.

Borzasztó állapotban van a hazai állomány, mérgedrágán kezelhető, sok szenvedéssel járó betegségeket örökítenek.


A sárgás váladék egyébként gennyes méhgyulladásra utal, gyakran tüzelés környékén alakul ki. És bizony, emiatt nem lehet kiskutyája, mert egyetlen biztos gyógymód van rá, az ivartalanítás. Amelyik kutya méhgyulladásra hajlamos, az ivarszervi rákra is. Kezeletlenül egy méhgyulladás is halált okozhat.

Nem iszik a szokásosnál többet? Láza nincs?

2013. márc. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ne szaporíts, kérlek...te belegondoltál, hogy ezek a kutyák csak császármetszéssel szülnek? tehát műteni kell őket ahhoz, hogy legyen babájuk? belegondoltál, hogy az minimum 60ezer ft? a külykök oltása és chippje egyenként kb 20-25 000 ft? megéri ez, ha csak az anyagi oldalát nézed? NEM.


a nem anyagi oldalát pedig sokan elemezték előttem...nekem is egy mentett, mamikutyusom van...a sok császártól szét volt lyuggatva a hasfala, összenőtt a méhszövete a belső szerveivel, kétoldali lágyéksérve volt....most műtötték utoljára, remélem mostmár minden oké lesz, de eddig a borzalmak tárháza volt ő:S

2013. nov. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!