Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hónapos kortól adhatok a...

Hány hónapos kortól adhatok a kutyámnak felnőtt tápot?

Figyelt kérdés
Most három hónapos, Royal Canin Junior Maxit kap, spániel-vizsla keverék. De nagyon drága! 1 kg 1600.-fölött van és majdnem egy hét alatt elfogy. (háromszor etetem)

2013. márc. 26. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
1 éves koráig mindenképpen kölyök táp kell.van olcsóbb, jobb minőségű táp is a piacon. És ne kimérve vedd, mert úgy valóban sokkal drágább.
2013. márc. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Milyet vegyek akkor és hol?
2013. márc. 27. 07:10
 3/6 anonim ***** válasza:
2013. márc. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 4 hónaposan tértem át az orvos és a tenyésztő javaslatára, mert a kölyök tápban rengeteg fehérje van, túl gyorsan nő emiatt a kutya, ami megterheli az ízületeit. Persze ez a nagytestű kutyáknál veszélyes igazán.

De premium junior tápok között is vannak elfogadhatóbb árban eledelek, nézz szét.

2013. márc. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem németjuhász-foxi keverék kutyusom van, 4 hónapos. Pedigree junior tápot adok neki (csirkéset vagy marhás-zöldségeset) szépen fejlődik tőle,egészséges, és nagyon szereti. A 3 kg-os csomagot 1700 ft-ért veszem.
2013. ápr. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A mi kutyusunk 10-11-12 hónapos korában kapott felnőtt tápot. Addig sima levesalapból és meleg vízből kikevert levest is evett (fele hideg, fele forró!), néha-néha konzervet, pár napja/1 hete lejárt hús (ha volt, és kidobtuk volna), ilyesmik voltak a menük. Én a Happy Dog kutyatápot ajánlom figyelmedbe: Nagy tasakban kapható. Van Junior és még két fajtája: Egyre nagyobb szemű, és lehet, hogy van egy-egy kis eltérés az összetevői közt, de igazából szinte ugyanaz. Petissimo - állateled -en lehet rendelni (internet), ott kaphatóak még kellékek, jutalomfalatok! ;) Nekünk ez nagyon bevált, házhoz szállítják.

Viszont egy kutyának az emésztőrendszere sokkal kanyargósabb és bonyolultabb mint egy macskáé, ezért több mindent megehet, nem csak húst! Figyelj, hogy néha legyen egy kis változás az étrendben (ne mindig száraz táp, néha legyen rajta valami extra, pl.: egy kis sajtkrém, de ne túl sok, mert attól lehet hasmenése! Lehet még konzerv, vagy rántott leves [tojással is ajánlom a levest])! Egy idő után át lehet állni a napi két etetésre (reggel, este) és úgy kb. másfél 1-másfél éves kora körül a napi egy etetésre! (este). Ha a fülével (jó, a miénk basset hound, hosszú a füle :D) vagy szájával összemaszatol, lehet séta után etetni!

2013. máj. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!