Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai staffordot nagyobb...

Amerikai staffordot nagyobb korában megéri örökbefogadni?

Figyelt kérdés
októberi születésű kutya, fajtatiszta. Nem nagy már az örökbefogadáshoz? Megszokja az új gazdáit?
2013. márc. 26. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen korú kutyát megéri örökbe fogadni. Természetesen ismerni kell a mutatott viselkedését. Hogy az neked elfogadható-e? Ha valami gond van, képes vagy-e rá, hogy javítsad.A kutyák nagyon jól tudnak alkalmazkodni az új helyzetekhez. Persze, időt kell rá adni nekik.Az általad említett kutya ráadásul fiatal, könnyen nevelhető.
2013. márc. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egy 2,5 éves rotit fogadtam örökbe. És nagyon hamar megszokott. Már az autóban hazafelé nyalogatta az arcom (még jó hogy akkor pont nem én vezettem), azóta "levakarhatatlan".
2013. márc. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

igazából szüleimhez vinném, ők nem igen foglalkoznak vele, csakl legyen kutya a "sötét emberek" miatt. öcsém foglalkozna vele, de ő meg suliba van, szóval max délutánonként.


csirkéket nem fogja felfalni? elkerítve van egy pár

nagy kert van, szóval ellesz egyedül is szerintem

2013. márc. 26. 23:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz el egyedül, így is naponta kell sétáltatni, tanítani.
2013. márc. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az amstaff még mindig nem házőrző.. és még mindig elég xarul tűri a hideget télen.. és ha nem volt szocializálva csirkékhez akkor nagy valószínűséggel a vadászásukkal fogja lefoglalni magát...
2013. márc. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudhatok az elő életét, így eleinte még többet kell vele legyél, hogy megismerd. Fogalmad sincs hogy reagál egy petárdára, egy kiskacsára, egy lóra, a postásra.

A csirkét ha eddig nem is kergette unalmában biztos fogja.

Nekem azt mondták a menhelyen hogy a kutya üldözi a macskákat (a fenti rotis hozzászóló vagyok), de nekem meg már volt egy macskám.

És miért üldözte? Mert unatkozott ott bezárva.

Igen, eleinte az enyémet is megkergette, de miután utolérte, már nem volt neki érdekes.

Meg ha mondjuk futott előtte a macska és utána iramodott volna, gyorsan szóltam neki, valamivel lefoglaltam, így már nem is a macskát "választotta".

A tyúkkal csak az a baj, hogy az nem fog lelapulni, hanem kiabál meg csapkod a szárnyával, a kutya eleinte játéknak fogja fel, de lehet hogy azon túl is menne.

Ja, meg a másik.

Ne titkold előle a tyúkokat, mert annál jobban fogja érdekelni.

Tehát az egy dolog hogy el vannak zárva, de fogj meg egyet (egy kisebbet) fogd meg, vidd ki a kutyához, hogy szagolja meg.

Most furán hangzik, de simogasd meg a csirkét, a kutyát felváltva, hogy a kuty érezze, hogy a tyúk hozzád tartozik, a te tulajdonod, ugyanúgy nem bánthatja, mint pl. a cipődet, vagy a kispárnádat.

Viszont főleg a csibe jelenlétében többet foglalkozz a kutyával, hogy ne legyen rá féltékeny.

2013. márc. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

nem elzárva vannak, ilyen dróthálós kerítés van. De én nem tudok foglalkozni vele, mint írtam, sétálni sem lenne elvíve minden nap, mert elég nagy a kert.

Akkor asszem ez az örökbefogadás nem fog összejönni

2013. márc. 27. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!