Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik az antiszociális kutya...

Mik az antiszociális kutya szemmel látható jelei?

Figyelt kérdés
hogyan kell kezelni?
2013. márc. 26. 23:27
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Sok mindentől lehet antiszoci. Én két féle megkülönböztetést ismerek, a félelemből eredőt és az agresszivitásból eredőt.

A félős antiszoci kutya is többféle képen nyilvánulhat meg, van amelyik félelme miatt agresszív és van amelyik fülét-farkát behúzva menekül attól a dologtól amitől fél, lerí a viselkedéséből a rettegés.

Ez lehet szinte bármi, van amelyik kutya más kutyáktól fél, van amelyik a biciklitől, vagy a motortól, vagy kisgyerekek játékmotorjától, vagy idős ember görbebotjától, van amelyik az esernyőtől, de szinte bármi belefér.

Az agresszív okú antiszoc. kutyának a viselkedése leginkább dominancia kérdésből ered.

A kezelése nem könnyű feladat, leginkább kutyasuli segítségét javasolnám, főleg olyat ahol van óra kifejezetten antiszocis kutyáknak. (sajna ez elég kevés)


Ha saját kutyáról van szó akkor meg nagyon feküdjetek rá a falkavezérségre, akármelyik antiszoci kutyánál legelőször az a tisztázandó, hogy ki az alfa.

[link]

2013. márc. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az a szemmel látható jele, hogy nem tud az elvárásoknak megfelelően viselkedni. A megoldás pedig a szocializálás.
2013. márc. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

elsősorban a kretén gazdi ,

kevés kölyköt kötnek láncra ,így az antiszociális kutya elnevezés nem biztos ,hogy pontos. vannak fajták amik alaptermészetük szerint nem igazán kedveskedőek, sőt akár antiszociálisnak is mondhatnánk:) mihez képest?? egy gordon szetterhez, egy kis ,kedves ölebhez ??

a kaj-ok a közép ázsiai juhászok,sőt a malinoák sem kedvesek, sőt az egygazdás kutyák nagy része kimondottan nem szociálisan érzékeny eb :)természetesen a gazdáikkal szemben teljesen más a viselkedésforma, de a kérdés sokféle képen értelmezhető,így nagy a tévesztés veszélye :)

2013. márc. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsóhoz hozzátenném: másodsorban meg ha mentett a kutya. Láttál volna engem, mikor hozzámkerült második kutyám, mindentől rettegett, de kutyákra támadni akart félelelmből. Pedig nem én voltam a kretén szerintem, hanem előző tulajdonosa, aki 1 évig nem foglalkozott vele.
2013. márc. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha egy kutyát megfelelően szocializáltak, és foglalkoznak vele akkor legyen az kaj van komondor "kedvesnek" kell lennie más kutyákkal... amíg a gazda máshogy nem dönt.


Nekem most mikor itt volt a mindekire vicsorgó csattogó ideiglenesem, akkor se néztek hülyének hiszen ált mellete 2jól viselkedő kutya :D ilyenkor azért látszik hogy nem a gazda a hibás. Meg ugye ha ismernek a környéken akkor megint csak nem néz senki hülyének..


A kérdésre is válaszolva.

Az hogy egy kutya antiszoc elég sok féle képpen megnyílvánulhat.. ennek is vannak szintjei.


Van aki csak tartozkodik más kutyák közeli társaságától, de mondjuk el sétál velük közösen. és félévente egyszer kezdeményez játékot.. erről nem tehet igazából senki :D ilyen az én pincsim. (persze azért ilyen mert csak nagy kutyák között van kicsik között kinyílik :))


És van a magyarországi topp favoririt. A messziről acsarkodós ugatós gazdát elrántós kutya.. ez a másik véglet. ezek között vannak átmenetek.


Pl csak közerről csattog a kutya vagy messziről ugat de ha közelérsz akkor már inkább menekül.. Elég változatos egy skála ez ^^

2013. márc. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Sokan írnak ide is tanácsért, hogy a kutyájuk már több éve agresszív más kutyákkal, vagy éppen mindentől fél. Ha a sok év alatt nem tudták egyedül megoldani a problémát, akkor ezután sem valószínű a siker.

Tehát szakértő oktatóhoz vagy sulihoz kell fordulni a legtöbb "antiszoci" kutyával.

2013. márc. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Rokonomnak volt egy antiszociális német juhász kutyája, 3 hónaposan vették, kezdettöl fogva hiperkativ volt, és ideges természetü. A legjobb kutya iskolákba járatták és több 100 000 ft-ot költöttek a kutyára, de semmi sem használt. 2 évesen a kutya teljesen becsavarodott és mindenkire rátámadt, a saját gazdáira is és a velük élö idös nagymamára is. Egy képzett kutya tréner mondta végül, van úgy, AZ esetek kis hányada, hogy egy kutya alapból antiszociális, idegbeteg és agressziv, Ami a beltenyésztés eredménye. Ilyenkor két út van: Létesitmények magányos örzésére jók, "továbbadni" vagy eutanázia, de családba AZ ilyen kutya nem való!!! Ezen a kutyán senki és semmi nem tudott segiteni, a vége AZ lett, mikor a nagyit megharapta, kihivták AZ állatorvost, Aki elaltatta örökre.
2016. máj. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!