Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lányom szeretne bichon kutyust...

Lányom szeretne bichon kutyust. Mi is hajlunk rá. Tudnátok egy kicsit segíteni, hogy mennyibe kerül a tartása, mire kell figyelni, mit nem szeret stb?

Figyelt kérdés

2013. márc. 27. 07:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%

Az elején nekem nagyon sokba került. A legjobb tápokat ette meg csak, pedig próbáltuk leszoktatni róla, de finnyás volt nagyon. Ragaszkodó kis jószág, az elején kinéz magának valakit, azt elfogadja gazdájának, aztán senki mást. Ahogy öregszik majd, ez egyre inkább szembetűnő lesz.

Nálunk apumat fogadta el (falkavezérnek) és anyura már morog!!


Ja egy nagyon-nagyon fontos dolog:

Kisgyerek mellé nem ajánlom!!!! Amíg pici, addig nem jelent gondot, de később morog és harapni akar gyerekek között. Nekünk sehogy sem sikerült gyerekekhez szokatni. Amikor átjöttek hozzánk kisgyerekes ismerősök, a kutyát rendszerint el kellett zárni.

2013. márc. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor én vagyok az ellenpélda. Nekünk bolognesünk van (már 8 éves)

Az előző válaszoló teljes ellentétét tudom leírni. Egy tündéri kutyus "kis fogyasztású" (még ha a legjobb tápot adod is neki (pl. 5000 Ft egy 3kg-s eukanuba táp), az is minimum 3 hétig elég, de ha adsz mellé néha kutyaszalámit, párizsit rizst tésztát, akkor meg még tovább elég. Nem egygazdás kutya, a mienk tudja kitől mit "követeljen". Ha pisilnie kell, a férjemnek pofázik, ha éhes és kényeztetésre vágyik engem talál meg, a lányommal meg tanul :-), amíg nem érünk haza a lányom tanul, vagy kötelező olvasmányt olvas a kutya meg ott szundít mellette. 7 éves volt a gyerkőc, mikor a kutyus jött semmi gond nem volt vele sőt! Egyedül a kölyökfogainál kell vigyázni, mert ugye azok tűhegyesek és szereti az ember kezét tűpárnának használni :-). De erről is finom rászólással hamar le lehet szoktatni. Én pártolom a fajtát nézz utána a bolognesnek :-)

2013. márc. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
Elso hozzaszolo grat nem tisztel a kutyad, nevetseges h nem tudod letiltani a morgasrol folegy gyerek eseteben surgosen fordulj szakemberhez! Kutyasuli! Gyakorlatilag nem te vagy a falkavazer rossz neveles.
2013. márc. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Egyre figyelj, mivel kistestű a lépcsőzést nem jól bírja, akár gerincsérv is kialakulhat, ezért lépcsőnél fel kell kapni ölbe :-) (Sajnos a mi kutyánk gerincsérves lett, de mázlink volt, műteni nem kellett végül betokosodott).
2013. márc. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Ezen mi a nevetséges 3-as hozzászóló?
2013. márc. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Na pont az első válaszoló alapján mondom, hogy csakis jó idegrendszerű, szűrt szülőktől, tenyésztőtől vegyél ilyen fajta kutyát, ha nem akarsz ilyen problémát! Őt is mint minden más kutyát rendesen meg kell nevelni. Az, hogy mit szeret az attól függ mit hagytok rá. Nem szabad hagyni válogatni. Ha nem eszi amit elé raksz akkor valszeg nem éhes, majd ha éhes lesz megeszi. Ha nem eszik 1-2 napig, nem lesz semmi baja, nem kell félteni. Drasztikusan hangzik, de nem vészes. Tehát válasszatok neki jobb minőségű (nem chappy, meg pedigree) tápot állatkereskedésben, nem hipermarketben. A tartása első pár hónapban sok, mert kellenek neki a felszerelések 2 tál, póráz, nyakörv, fekhely. Az egészségügyi dolgok, oltások darabaj olyan 4-5ezer, féreghajtás, bolha-kullancs elleni védelem, sem olcsó mulatság, és ezeket nem szabad kihagyni, mert a kutyus csak addig van védve, míg szopik. Később elég sok, sajnos néha halálos kimenetelű betegséget kaphatna el oltások nélkül. 8 hetes kornál előbb nem szabad elhozni, mert fontos ez az időszak a szocializációjában. 8 hetesen chippel, 2 oltással, és féreghajtásokkal KELL rendelkezni a kiskutyának. Ha ezek nincsenek meg akkor keressetek másik helyet. Ja és a legfontosabb, ne expresszen válasszatok kutyát! A törzskönyv kell, nem drága 5500Ft, ezen ne spóroljatok.

[link]



Ezek pedig kennelek:

[link]

2013. márc. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
Ironikusan nevetseges. Legalabb ne mondanal hulyeseget h ez a fajta nem valo kisgyerek melle. Neveles kerdese az egesz, akar pitbullt is vehetne a kerdezo.
2013. márc. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%

Ez az eddig leghülyébb jellemzés a bichonokról...


A bichon társasági kutya. RENDES nevelés és nem szaporítótl vásárlás esetén (amivel így garantált a hibátlan idegrendszer), szereti az embereket, legyen az gyerek, vagy felnőtt. Természetesen a gyereknek is tudnai kell, h egy kutyát nem tépünk, nem nyúzunk, azt egyik se kedveli.


Az első nagy kiadás a kutyussal kapcsolatban a vételár lesz. a 100ezer soknak tűnhet, de hidd el, nem az. Lehet venni 20ért is netes oldalakon, na az olyan is. Beteges, idegbajos, sok-sok pénzt hagysz miatta a dokinál, és vagy életben marad, vagy nem.


A második nagy kiadás az oltási program befejezése aés a megfelelő felszerelés beszerzése. Hámot és flexit nem ajánlok addig, míg a kutya hozzá nem szokott a pórázfegyelemhez (nem húz, lábnál megy, fegyelmezett). Bár én magam flexit meg hámot (kivée súlyhúzóhám) sose adnék kutyára, de ez én vagyok :)


És ami tuti: MAGATOKNAK vesztek kutyát, és nem a lányotoknak. TI fogjátok nevelni, nem ő. TI fogjátzok vinni sétálni, nem ő, mindent TI fogtok csinálni záros határidőn belül (természetesen ha a lányod már érett 18-19-20 és stb, akkor nem, de kétlem, h ez a helyzet).


Mivel elég tapasztalatlannak tűnsz, így ajánlatos járni legalább az elején kutyaoviba, h legalább a szoicalizációja meglegyen. Ott megtanítják netke, h nagy kutyától nem kell félteni, nem kell felkapkodni, stb. Keress olyan helyet, ahol kifejezetten van ölebtréning. Hidd el, az oktató rengeteget fog segíteni.


Kaja: érdemes jó minőséget venni. chappi és társai nem az. Ami jó: brit, royal canin, acana, taste of the wild, chicopee, orijen, belcando, josera. Elsőre drágának tánhetnek, de negyed annyi kell belőlük, mint a chappiből, tehát sokáig tartanak, és ezek nincsenek tele hulladékkal.

2013. márc. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
3%
Itt sok Cesar Milan van úgy látom. Lehet lepontozni, meg leoltogatni az embert frusztrációból. De attól amit leírtam még az én tapasztalatom, nem a kutya fajtát támadtam ezzel, hanem elmondtam hogy velünk hogy történt.
2013. márc. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%
Én meg ismerek több bichont is, és egyik se ilyen...Leírtad, h te alkalmatlan vagy a kutywnevelésre, de ebből levontad a következtetést is, h a bichon nem jó gyerek mellé, meg a falkavezéren kívül mindenkire morog. Nem morog az senkire, csak arra, aki béna....
2013. márc. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!