Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessem a kutyám, ha...

Mivel etessem a kutyám, ha kevés a pénzem?

Figyelt kérdés
Van egy 20 kg-os kutyám, eddig Royal Canin tápot kapott, de mivel sajnos elvesztettem a munkám, így nincs jelenleg jövedelmem nem engedhetem meg magamnak, hogy ilyen drága táppal etessem. A Darling és társai nem jó eledelek egy kutyának. Fontos lenne számomra a kutyám egészsége, ráadásul tavaly bőrdaganata volt, nem akarom mesterséges ízfokozókkal teletűzdelt táppal etetni. Mivel etessem, ami nem túl drága, és nem is egészségtelen? Amúgy nagyon válogatós, a maradékot (leves, főzelék) egyáltalán nem eszi meg. 7 éves, 20 kg-os kutyusról van szó.
2013. márc. 28. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egy Josera Economynál én nem adnám lejjebb, de az nagyon baráti áron van, kis farháttal, májjal, fejjel időnként kiegészítve nem rossz annyira.

2013. márc. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Átmenetileg szerintem a Josera Economy még éppen beleférhet (6000Ft/20kg). Ez 2 hónapra elég a te kutyádnak. Ezen kívül ilyen kényszerhelyzetben érdemes lehet az ismerősöket megkérni, hogy ne dobják ki az el nem fogyasztott húsos kajákat, hanem juttassák el hozzád. Kisebb boltok is hajlandóak lehetnek odaadni jelképes összegért a lejárt szavatosságú húsokat.
2013. márc. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj száraztáppal etetni. Húsos csirkemell csont (300 ft/kg) farhát (az is kb 300/kg) rizs (200 ft/kg) répa(elhanyagolható ára van). Ezekből egy hónapban pár ezer ft-ból kijössz egy hónapban és sokkal egészségesebb mint egy olcsó száraztáp. Az economy-t nagyon nem ajánlom...
2013. márc. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az economy helyett inkább a brit premium adult m-et ajánlanám. Igaz a brit 15 kilós, és kicsit drágább, de tovább elég. Brit 15 kg 6568ft (dogshop) 200 gramm/ nap (én 180 grammot adok az én 20 kilós kutyámnak és elég neki), 200 grammal elég 75 napra 87 ft-ra jön ki a napi etetése így a kutyádnak. Economy 20 kg 6310 (zoofast) 320g/nap 62 napra elég 101ft/nap. Én 2*15 kilót szoktam rendelni, úgy nincs szállítási költség és a táp is olcsóbbra jön ki.
2013. márc. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az Economynál valóban jobb a Brit Premium Adult tápja, ill. ha még olcsóbbat akarsz, akkor a Brit-nek van a KennelKost tápja, ami ugyancsak egy jó fenntartó táp. kb. 330-340 ft kilója.


Nem kell Royal caninnan etetned ahhoz, hogy jól táplált legyen a kutyád. Simán meg tudod oldani fél áron is, és jó minőségű, nem gagyi táppal, hússal számítva.


Ha válogatós, hát majd most nem lesz az. Hidd el, nincs olyan kutya, melyik inkább válogat és éhen hal, minthogy megegye, amit elé raksz.

2013. márc. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, de ha elé rakom a maradékot, képes ott hagyni 2-3 napig is, inkább nem eszik, aztán mikor már éhes enne, de akkor már nincs szívem odaadni neki azt, ami ott állt 2-3 napig a táljában (udvaron van tartva), úgyhogy inkább kiöntöm.
2013. márc. 28. 13:12
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne legyen előtte egész nap! Ezért érdemesebb száraztáppal próbálkozni, mert ha 10 perc alatt nem fog hozzá, elveszed és elteszed védett helyre. Másnap újra megkaphatja, de kutyának sosem szabad romlott ételt adni!!!!!! A tápot tartsd tiszta tálban, frissen, így nem kell kidobni.


Ha húst adsz neki, azt tedd hűtőbe, de ennek is figyelj oda a frissességére.

2013. márc. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálam egyszer volt, hogy válogattak, de tápnál nincs az a probléma, hogy megromlik, elég volt nekik egy nap, hogy rájöjjenek, ha nem eszik meg, éhesek maradnak. A KennelKost-nál csak az a kérdés, hogy mennyit kell belőle adni, mert ha sokat, akkor lehet drágábban jön ki, mint egy drágább táp. Találtam olyan oldalt, hogy 20 kg-os kutyának 20dkg-ot ír, ami jó, mert így olcsó, de másik oldalon meg 20 kilóra ír 375 dkg-ot minimum.
2013. márc. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Választhatsz Champ tápot is. Jó minőségű, nagy választékban elérhető, összességében nagyon jó az ár-érték arány.
2013. márc. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

"Igen, de ha elé rakom a maradékot, képes ott hagyni 2-3 napig is, inkább nem eszik"

Mint az emberi készételekbe, felvágottakba, úgy a kutyatápokba is belekeverik a függőséget okozó adalékokat. Szörnyű!

2013. márc. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!