Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám megnevelni fél...

Hogyan tudnám megnevelni fél éves kiskutyámat?

Figyelt kérdés
Golden retriever-magyar vizsla keverék kiskutyám fél éves,de sajnos nem tudjuk megnevelni. Kiszökik a kapun,ugrál és harapdál. Nem rosszból teszi,sosem erősen harap,de ha kimegyünk hozzá,egyből ezt csinálja. Próbáltuk jutalmazással, egyszer kétszer rácsaptam a fenekére,de bántani nem akarom,utána mindig meg is sajnáltam és úgy gondolom, hogy ez nem megoldás. Mi a megoldás az ugrálásra és harapdálásra? Bár fél éves,már igen nagy testű, könnyen fellök engem is, amit én elviselek,de ha vendégek jönnek, akkor muszáj lefogni, hogy őket ne ugrálja össze. Tudnátok segíteni, hogyan tudnám megnevelni őt, és leszoktatni az ugrálásról, harapdálásról? Előre is köszönöm!( A kutya kisfiú.)

2013. márc. 28. 11:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ahányszor felakar ugrani fordulj háttál neki,sokáig tarthat de hatásos,illetve harapdál egyszerűen ne foglalkozz vele,rá se nézz hagyd ott!

vagy még ami hatásos ha megharap visíts fel élesen aztán hagyd ott!

2013. márc. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is olvastam valahol,hogy fel kell kiáltani, mert amikor az alomban bántja a kutya a kis tesóját, megtanulja, hogy ha a másik sikít, az azt jelenti, hogy fáj neki. A probléma,hogy neki nem volt kis tesója :( És azt elfelejtettem, hogyha megtanítom hogy ne ugráljon rám, tudni fogja, hogy az anyukámra és a tesómra sem szabad felugrania?
2013. márc. 28. 11:41
 3/12 anonim ***** válasza:

A te esetedben a visítás nem fog működni, mert a kutya már túl idős hozzá.

Olyankor mikor harap, ugrál vagy durván viselkedik egyszerűen hagyd ott és menj egy másik helyiségbe.

2013. márc. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján a kutya telis tele van felesleges energiával. Amíg ez tombol benne, nagyon nehezen kezelhető ez a helyzet. Tiltással és büntetéssel lehet valamit javítani, de a le nem adott energiái frusztrációhoz fognak vezetni, ha tiltod.

Szóval leginkább alaposan meg kellene őt mozgatni minden egyes nap, és utána gondolkodni további megoldásokon.

2013. márc. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Mennyit sétáltatjátok naponta? Egyedüli kölyke volt az anyjának? Mert elvileg az anyja olyankor is tanítja őt az alapszocializációra. Vagy meghalt az anyja és Ti neveltétek fel?
2013. márc. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Napi elegendő póráz nélküli séta, rendszeres, jobb esetben napi találkozás más kutyákkal, napi szellemi fárasztás és gyakorlás a minimum. Hány órát töltötök vele összesen egy nap? Eddig is kertben élt?
2013. márc. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Meghalt az anyukája,de azt hiszem nem a szülésben. Amióta nálunk él(október) kint van a kertben. A kertünk pedig 3 telek,szóval helye van bőven mozogni. Mivel suliba járunk meg ilyenek, naponta összesen kb. 2 és fél órát vagyunk vele.
2013. márc. 31. 11:20
 8/12 anonim ***** válasza:
Kölyökkorától egészen mostanáig bent lett volna a helye nálatok. Akkor mások lennének a társas szokásai. A vizsla nagyon gazdacentrikus kutya. Ha a golden része dominál, akkor legalább nem fázott télen, mert amúgy a vizsla szenved a hidegben, nincsen megfelelő szőrzete. Sétáltassátok sokat és agyilag is fárasszátok!
2013. márc. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Egy kutyának(főleg ilyen nagytestűnek) semmi keresnivalója bent,a házban. Háztáji állat. Valamint,ha bent tartottuk volna, most sokkal jobban szenvedne,ha ki kéne "költöznie".


Egyébként valahogy,ha jó idő van, süt a nap, akkor mindig jól viselkedik. Nem tudom van e összefüggés,de érdekes a dolog :)

2013. ápr. 1. 11:49
 10/12 anonim ***** válasza:
A magyar vizsla is és a golden is mindig lakásban volt a történelme, kialakulása során és nem csak kölyök korban (de 6-8 hónapos korig a legfontosabb, hogy a lakásban legyem, hogy normálisan szocializálódjon az emberekhez és megfelelő kötődése alakuljon ki)! Normális, felelős gazdáknál mindig bent vannak! Nem háztáji kutyák, ahogy te nevezed, hanem vadász kutyák, amik mindig közvetlenül a gazdájuk mellett éltek! Gratulálok, nulla hozzáértés, nulla felelősség.
2013. ápr. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!