Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bűzmirigy spontán kiürülése?

Bűzmirigy spontán kiürülése?

Figyelt kérdés

Kistestű kutyám van, a bűzmirigye sajnos nem ürül magától, 3 havonta ki kell nyomni, és mindig sok van benne.

De most a hét elején valami miatt kijött belőle egy adag. Pedig épp semmit nem csinált, csak az ágyában feküdt.

Hogy van ez kérem?


2013. márc. 28. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én kutyámat egyszer egy oktató a suliban kivette egy bunyóból a hátsó lábánál fogva, akkor volt egy spontán ürítés. De azt kétlem, hogy fekve alva megtörténne, vagy ha igen, akkor ott már valami durván fel volt telve/gyulladva.
2013. márc. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kutyák kelőképp ellazult állapotban képesek spontán üríteni a bűzmirigyüket. Náluk is volt ilyen, de nekünk nincs vele alapvetően probléma, egyszer sem kellett kinyomni. Nálunk alvás közben történt, én csak a büdösre lettem figyelmes. Orvoshoz vittem, és ő mondta, hogy ilyen van.
2013. márc. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Inkább a második lehetséges, hogy annyira ellazult. Bár valószínűleg lenne mit kinyomni belőle, de amennyire én ki tudom tapogatni, nincs nagyon teli.
2013. márc. 30. 08:54
 4/4 anonim ***** válasza:
előforduhat spontán is, de ilyenkor nem ürül ki rendesen, attól még ne hagyd ki a 3 havit, sőt, ha olyankor sok van benne, lehet, hogy kicsit hamarabb is vihetnéd. az enyémnek egész életében így kellett, 1 havonta járunk, de így sosem volt vele semmi baj, gyulladás, tályog, egyéb ami lehetett volna, ha elhanyagoljuk.
2013. márc. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!