Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok segíteni? A kutyámnak...

Tudnátok segíteni? A kutyámnak begyulladt az egyik szeme, de nem hagyja magát kezelni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A 2éves kutyámnak kb 3napja a bal szeme be van gyulladva. Csipás is, és vérben van neki, de nincs bedagadva. Kihívtam az állatorvost, aki ugyan megtudta nézni a szemét, de azt már nem hagyta a kutya, hogy le is kezeljük neki. Adott az orvos egy szemcseppet, de sehogy nem tudom becsepegtetni a kutyának, mert kap a kezem,és a szemcseppes üveg felé... Igazából fogalmam nincs miért csinálja ezt a kutya, mert eddig azt is hagyta hogy az orvos megvizsgálja, meg nekünk is "hagyta magát"..

Szerintetek így hogyan kezeljük a kutya szemét?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. márc. 28. 15:02
 1/6 sippara ***** válasza:
Mekkora a kutya?
2013. márc. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Elég nagytestű keverék kutya.

A feje a csípőmnél van, én vagyok 170 centi.

2013. márc. 28. 15:07
 3/6 sippara ***** válasza:
Hát ha nincs más mód, akkor legrosszabb esetben az oldalára fekteted, és szájkosár. Valahogy kezelni kell, sajnos nem kívánságműsor.
2013. márc. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
legrosszabb esetben szájkosár és le kell fogni.
2013. márc. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

vagy az a módszer amit a két utolsó válaszolt (ez az egyszerűbb és gyorsabb viszont veszni lászik a haverság) . vagy pedig ha van elég időd akkor szépen fokozatosan elérni hogy hagyja. de erre tényleg nagyon sok időt kell áldozni. jutis pozitív megerősítéssel. először csak a kezedet tartod a beteg szem felé. azt is először csak távol tartod majd fokozatosan egyre közelebb viszed mígnem a szem közvetlen közelébe megérinted az arcát. akkor jöhet már a szemcsepp a kézbe és ugyanúgy előlről a gyakorlat. tehát először csak a szemtől távolra teszed, majd egyre közelebb. majd megérinted a szeme közvetlen közelébe vele. majd egyszercsak cseppentesz. fontos hogy minden semlegess reakciójára juti és dicséret. ha valamit nem enged akkor tiltás és egy lépést vissza kell lépni a folyamatban.


itt egy körmvágós videó az elmélet megértéséhez. ha nincs klikkered az sem gáz ugyanis a klikk helyett szóban dicsérsz és juti. igaz itt könnyebb a helyzet tehát neked fokozatosabban kell megközelítened a lényeget ezért is időigényes.

http://www.youtube.com/watch?v=MuXwKqXTBsE


sok szerencsét kívánok és a kutyusnak mielőbbi jobbulást.

2013. márc. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 29. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!