Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Hogyan tanítsam meg a kutyámat parancsra vicsorítani, ugatni?

Figyelt kérdés
már az alap dolgokat tudja ,most komolyabbakat szeretnék neki mint pl ezt. Köszi!
2013. márc. 29. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Figyeld meg mire ugat a kutyád. Ajtócsengő kopogtatás stb. és ezt használd.

Ha pl. a csengőre ugat, álljatok az ajtóba utasítsd, hogy ugasson aztán nyomd meg a csengőt. Ha felvakkant rögtön jutalmazd meg. Ezt többször ismételd meg.

Aztán add ki a vezényszót de ne nyomd meg a csengőt. Ha többször kell ismételgetni, ismételjétek a csengővel még.

Fontos, hogy ne csak egy ajtónál gyakoroljatok, nehogy helyhez kösse a gyakorlatot.

A vicsorításra nem tudok tippet adni bocsi.

2013. márc. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az én kutyám nem ugat..csak akkor ha kutya megy el a ház előtt..na neki hogy tanítsam meg az ugatást?:D (husky) pedig azt már megtanítottam neki,hogy beszéljen meg vonyítson de az ugatás nem megy xd:D
2013. márc. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szia nekem is huskym van. kb 11 hetes volt, amikor megtanítottam ugatni,de vele könnyű dolgom volt, mert mindig mindenre ugatott, ezért csak rádicsértem. De, nálunk meg a vonítás lehetetlen... még sose vonított, pedig vonítós videókat is mutattam neki, de nem, csak ugat:) Kérdeztem a tenyésztőt, mondta, hogy ez normális, van aki nem vonít, hanem ugat.
2013. márc. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ! az ugatást klikkerel megoldjuk , de a vicsorítást még nem tudom sztem oktatóhoz fordulok mert az kemény dió lesz :)
2013. márc. 29. 11:58
 5/6 anonim ***** válasza:

trükkökkel én sose fordultam oktatóhoz, szerintem amit én otthon megtudok neki tanítani, azért felesleges külön fizetni. csak olyanért, amire otthon nincs lehetőségem(agility,ÖV) Szerintem ha vicsorgásra akarod tanítani, és klikkerezel, akkor figyeld, hogy mikor vicsorít, (bár, az nem feltétlen jó, mert lehet, hogy egy agresszív viselkedésre erősítesz rá)

Inkább próbáld meg azt, hogy pl vajat kensz a felső ajkára belülről, és lehet, hogy akkor felhúzza a száját.

2013. márc. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia. En klikkerrel tanitom a kutyam. Az ugatast ugy tanulta meg, hogy, ha ugatott klikkeltem egyet, es egy 2nap utan ment is, mar csak egy parancsszot, vagy/es kezmozdulatot hozzarendelsz, es kesz is :)
2013. jún. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!