Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Apukám nem engedi ivartalaníta...

Apukám nem engedi ivartalanítani a kan kutyám! Mivel tudnám meggyőzni?

Figyelt kérdés

Törzskönyves gyönyörű kan golden retrieverünk van, az egész család imádja. Vele nem tervezek kiállításokat, teljesen hobby kutya, semmilyen eredménye sincs = nem akarom tenyésztésbe vonni. Tervezünk venni egy nagytestű szuka kutyát (talán valamilyen szetter lesz de az most mindegy), ami úgyszint kinti-benti kutya lenne. Na most mivel mindenképp szukát szeretnék, és nincsenek egész nap bent csak délután-este, nem tudnám figyelni, hogy mikor tüzel be. Kölyköket semmiképp sem akarok, ezért döntöttem úgy, hogy a kant ivartalanítani kéne, mivel a szukával kiállításokra szeretnénk majd járni. Igen ám, de apukám kijelentette, hogy ő nem fogja engedni, hogy megfosszuk a kant a golyóitól. Tipikus hozzáállás... A dokink is kijelentette, hogy csak apa engedélyével hajlandó... Most spórolom a pénzt, lehet másik városbeli rendelőbe vinném el ha összejött a pénz. De egyszerűbb lenne meggyőzni, viszont hallani sem akar a dologról. Tippek?

14/L


2013. márc. 29. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, kertes házba laktok-e, de a kutyák mérete alapján úgy gondolom igen, akkor építeni kell két külön kennelt, zárhatóakat, aztán meg van oldva a probléma. És nyugodtan kérd meg édesapádat, hogy segítsen benne, ha már az ivartalanítást ellenzi. Egyébként Én is ellenzem.


A tüzelést amúgy észre lehet venni a tüzelést, ha olvasol kicsit a témában, azt is tudhatod, hogy az első néhány napban még nem fogamzó képes, hiába érzik úgy a kanok, és amúgy is jó esetben félévenként periodikus, közel sem akkora gond ez, majd menet közben tapasztalni fogod.

2013. márc. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
egyetértek az előzővel! építsetek két külön kennelt és nézd át a (tüzelést) témát. Én sem örülök ha egy kutya ivartalanítva van.
2013. márc. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátló xart sem ér, csak dobálod ki a pénzt az injekciókra, mellesleg én amúgy sem szurkálnám a saját szukámat.


Olvasgass bele ebbe a kérdésbe, szerintem segíteni fog:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3901456-hogya..

2013. márc. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Ha kiállítani szeretnéd akkor meg aztán végképp ne szurizd, meg nagy felfordulást tud csinálni a kutya szervezetében és hormonrendszerében :/

2013. márc. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Vázold fel apád elé hogy akkor viszont építsen 2 biztos külön kennelt nekik, vagy ez. Elég felelősnek tűnsz, így szerintem nem kell magyaráznunk a keverék szaporulatot.

Viszont az ő engedélye nélkül ne tegyél semmit, mert ezzel apád önbecsülését és a beléd vetett bizalmát rombolod le, és az egész nem ér annyit. Tipikus hozzá állás vagy nem, de nem mindenki ivartalanítás mániás, én is csak olyan helyzetekben javaslom amikor a gazda nagyon kezdő vagy bénázik a kutyával, és akkor valóban jó. Viszont különösebb ok nélkül nem kell a kutyát műteni, ha meg biztosan eltudod kerülni a szaporulatot akkor meg biztos. Nem kérek ezért lepontozást.

2013. márc. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon klassz olvasni, hogy 14 évesen érettebben gondolkozol, mint édesapád :)

Mondd el neki, hogy ez a kutyának is, és Neked is nagyon fontos, a kutyának viszont az ég egy adta világon kb semmit nem jelent. Ő ebből semmit nem érzékel, csak azt, hogy valami történt, valamiért egy gallér van a fején pár napig, és valamiért egy picit fáj ott lent... A hormontermelés megszűnik, ergo lesz egy nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb kutyátok. Jobban fogja élvezni a sétákat, mert nem az ösztön fogja hajtani, ha valahol tüzelő szukát érez. Szaglászhat, játszhat, és ezt pusztán a saját örömére fogja tenni.

És anyukád mit mond erről?

2013. márc. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát én ugyan nő vagyok, de ha férfi lennék, inkább választanám a herélést, mint az életfogytig tartó cölibátust egy csinos nő (a szetter) társaságában... :)


Anyukád hogy áll a kérdéshez?


Ismerek családot, ahol az apa szintén vehemensen ellenezte a kandúr cicájuk kasztrálását, ugyanakkor a kandúr havonta véresre marakodta magát/elütötte valami/megfogta egy kutya/bekapott vmi fertőzést a csavargás miatt, és a gatyájuk ráment az orvosi kezelésre. Egy nap anyucinak elege lett, reggel elvitte a macskát az állatorvoshoz, kiherélték, mire apuci délután hazaért a melóból, a macskán semmi nem látszott. Apuci azóta se vette észre, hogy hiányoznak a macska golyói. Mindenki boldogan élt, amíg.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy csapd be apukádat, azt semmiképpen!! De ez a férfiaknál sajnos már-már hisztérikusan lelki kérdés tud lenni, mindenféle logikát elutasítva. (Nem vagyok feminista, tévedés ne essék. :) )

A kutyák nem úgy viszonyulnak a golyóikhoz, mint az emberek.

2013. márc. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
nos én is elleneztem régebben az ivartalanítást, de rájöttem, tényleg jobb a kutyának. egy: attól ő még fiú marad, természetesen. de: a többi kutya nem lesz vele szemben agresszív. kettő: ugyanolyan játékos és motiválható lesz, mint addig, és még jobban is hallgat az emberre. három: nem őrül meg a tüzelő szukák szagától. főleg, ha tőle két méterre van. négy: én magam sem nézek rá másképp, egyáltalán nem veszem észre, hogy más lenne, mint addig, és ő is ugyanúgy értékeli magát, mint addig. esetleg felhozhatsz egészségügyi érveket is: nem kap here-és prosztatarákot, és egy sor más gusztustalan betegséget, ami egyébként gyakoribb, mint gondolnánk. az állatorvos okosabb is lehetne amúgy. sok sikert! amúgy ez a különzárás tejesen sikertelen, eddig minden kutya kicselezte, akit csak ismertem. szép kis keverék kutyusok születtek, és sok nem kívánt alom.
2013. márc. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!