Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek olyan francia...

Van valakinek olyan francia bulldogja, amelyik agresszív más kutyákkal szemben? De csak kutyákkal, nem emberekkel, és csak néhány kutyával szemben.

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, hogy más franci bulldog hogy viselkedik. Pár hónapja merült fel nálunk ez a probléma. Lassan másfél éves a bulldogunk, ivartalanítva lett, kan kutyus. Kiskorában mindenkivel jól kijött de pár hónapja agresszív egy-két kutyával. Eddig azt hittem h csak a fiúkkal de nem. Van olyan fiú kutya akivel egyáltalán nincs baj, eljátszik vele, van akivel egyszer lerendezik a dolgot és utána béke van, de most már lányokkal szemben is agresszív. Pl van egy golden lány kutya akit állandóan ugat a kutya futtatón. Már vagy 6szor lerendezték, hogy melyikük a domináns, a golden lenyomta a földre a bulldogomat, utána álltalában befogj, de aztán másnap mikor megint találkozunk a goldennel megint elkezd ugatni a bulldogom, olyan mintha provokálná. Akiket már ismer kutyákat, azokkal viszont jól kijön. Azt vettem észre h a nyugodt természetű kutyákkal nagyon jól kijön, de amelyik kutya picit izgága, vagy nagy energiáju, esetleg domináns arra egyből támad, vicsorog , ugat, és nyakra kap. Én már mindent kipróbáltam, tudom h rám kéne hallgatnia ilyenkor, a múltkor már elértem azt , hogy lefeküdjön elöttem és megadja magát, úgy marad addig amíg kell, aztán eltelik 10 perc és ah a közelébe jön a nem kedvelt kutya egyből kezdi előröl. Hallottam, hogy van h ilyen géneket örökölnek a kutyák, és azért agresszívak , igaz ez? Vagy a bulldogok ilyenek alapból???

2013. márc. 29. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Neveld meg, mert komoly sérülést szenvedhet el a kutyád, ha továbbra is így viselkedik.
2013. márc. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

agresszivitást örökölhet egy kutya de az azt jelenti hogy nem jó helyről lett vásárolva. amit egyébként is a tiednél alapból kizárhatunk, ugyanis akkor nem csak azzal az egy kutyával hanem mindegyikkel idegbajosan viselkedne függetlenül mindentől (ő lett elismerve vagy sem). ezek a kutyák ugyanis még a megadó kutyákkal is kötekednek, nem veszik figyelembe a felé küldött jeleket, tök mindegy megadod magadat vagy sem, ellenség vagy.


véleményem szerint ahogyan azt te magad is írtad a probléma elsősorban ott keresendő hogy a domináns hajlamú kutyád szemében nem te vagy a vezető. ami nem ott kezdődik hogy te letiltod ugyanis ha még egy pillanatra le is áll mert "akadályozod" az ő szemében akkor is az van hogy a falka érdekében ezt mindenképpen le kell rendezni hogy ki a főnök. ezt csak úgy tudnád megoldani ha az alapoktól rágyúrnál arra hogy a kutyád szemébe mindig és mindenkor te legyél a vezér elsősorban. utána következhet hogy a goldenes gazdival összejártok. először pórázon sétáltatjátok úgy mindig elhaladtok egymás mellett, először egy jó két méternyire majd fokozatosan egyre közelebb a cél hogy egymás mellett elmenjetek mindenfajta gond nélkül, majd sétáljatok együtt úgy hogy a kutyák a két szélen legyenek tehát ti vagytok középen egymás mellett. figyelni kell a kutyák testbeszédét, minden olyan reakciót tiltani kell ami erőfitogtatáshoz vezet. merev testartás, a másik bámulása stb stb. ha ez megy már olyan szinten hogy semlegesek egymás iránt, akkor a kettő közül az egyik kutya kerüljön középre. tehát a két kutya között már csak egy ember legyen. itt szintén ugyanaz a feladat. el kell érni hogy totál semlegesen közlekedjenek egymás mellett. végül ti legyetek a két szélen és a kutyák egymás mellett, de itt elsőre legyen a kutyák között egy embernyi hely, tehát ne rögtön közvetlen közelbe legyenek. majd ezt is fokozatosan lehet csökkenteni.


majd megpróbálni elengedni őket. nagyon oda kell figyelned hogy a bulldogod milyen üzeneteket közvetít akár hangtalanul is. a merev testartás, a hegyezett fül, ha hesszeli a goldent ezeket mind azonnal nagyon szigorúan tiltsd, tehát ne várd meg míg egymásnak esnek. lehetőleg ugyanezt tegye meg a goldi gazdija is ha esetleg a goldi lenne a ludas, ő hesszeli a bulldogot, merev a testartása, a farok égnek mered stb stb. nagyon sok esetben nem a hangoskodó kutya a hibás (nem ő kezdi) hanem a másik mert eleve olyan testartással közeledik. a domináns testartás ugyanis eleve felhívás keringőre.

2013. márc. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
amit leírt előző, az valóban jó módszer, sétálgatni együtt, egy iránybe, majd egymás felé, de először ne a kutyák haladjanak egymás mellett. amúgy van olyan hogy két kutya nem bírja egymást, nem kell erőltetni a barátkozást. mondjuk azt meg kell tiltani, hogy hecceljék egymást. de valóban ez mindkét kutyán múlik, nemcsak a tiéden. még én azt is szoktam, hogy mivel én vagyok a vezér, én megyek előbb oda egy másik kutyához, az enyém látja, hogy normálisan viselkedünk, majd ő is oda jöhet. az enyém sem szereti a túl heves kutyákat, akkor befeszül és el akarja zavarni. szerintem minden kutyának meg kell tanulnia, hogy nem ronthat ajtósól a házba. nincs azzal baj, hogy a te kutyát "meg akarja nevelni", de erre nincs szükség, hiszen te vagy a főnök, te mondod meg, mit csináljatok. pl. menjetek arrébb, foglalkozzatok mással. Ez a viselkedés amúgy nem függ a kutya fajtájától. Egyébként nem tudom, egy lány goldennek miért kell lenyomnia egy fiú bulldogot, ráadásul rendszeresen. Lehet hogy engem is idegesítene a kutyád helyében.
2013. márc. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) igen fura, mert h golden rettriver is, meg lány is. És az is fura, hogy a bulldogomnak meg 3 golden lány kutya a legjobb pajtása, de valahogy ezzel a 4.-dikkel nem jön ki. Amúgy amit leírtatok, azt a múltkor ki is próbáltam, bejött egy vizsla, elég játékos, heves volt, én meg pórázostúl elmentem a futtató másik felébe és azt gyakoroltuk a kutyámmal, hogy rám figyeljen , ne a vizslára, meg h a többi kutya játszik. Azt nem mondom h 100%ban rám figyelt, de legalább leült mikor azt mondtam, meg maradt, meg hozzám jött, stb, csak láttam h a szeme sarkából figyeli azt a vizslát. Viszont a nála kisebb kutyákra egyáltalán nem ugat, semmi, ma bejött egy kis havagnese kutya a futtatóra, ugatott mindenkire, vicces volt, de az én kutyám megszagolta, aztán ott hagyta, pedig fiú volt a havagnese. Köszönöm a segítséget, mindenképp azon leszek, hogy javuljon ez a dolog, mert ez nekem is sokszor kellemetlen, hogy elmennek az "idegen" kutyák a futattóról, mert az enyém nem engedi be őket a saját barátai közé. Aztán ha nem javul, akkor kutya suli lesz belőle tavaszra. Csak hát az ember próbálja inkább ingyen megtanítani a kutyáját, mint sok-sok pénzért. :)
2013. márc. 30. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!