Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem bunkóság ilyen helyen...

Nem bunkóság ilyen helyen sétáltatni?

Figyelt kérdés
Olyan helyen, ahol az utca felé kertek vannak, és minden kutya, mint aki megveszett, ráugrik a kapukra, és az egész utca visszhangzik tőlük... Szóval ezzel nem provokálom, idegesítem őket? Valahol csak el kell haladnunk, de már minden kerti kutya bekészül tőlünk, és az se hiányzik hogy valamelyik ottlakó megfenyegessen, hogy én így-úgy provokálom a kutyám a kis "görcsömmel". Szóval ti ezt hogy oldanátok meg?

2013. márc. 30. 00:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Ha nem forgalmas az úttest, én ott sétálok vele, ha ilyen környéken vagyunk.
2013. márc. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Miért lenne, ha muszáj végig mennie az utcán hogy kiérjen egy futtatóra. Én pl több utcán is elmehetek a futtatóhoz, és van egy olyan hely ahol ketrecbe van 2 kutya, szerencsétleneket még nem láttam kieresztve, és azok úgy megőrülnek olyankor hogy inkább kikerülöm azt a részt, mert 2x hangosabbak mint bármelyik másik kutya pár, és zavar is engem a hangjuk, hát akkor még a szomszédokét. Ha megtehetem hogy kikerülöm az ilyen hangoskodókat akkor megteszem. Egyébként azt vettem észre hogy annál hangosabb egy kutya minél kevésbé van sétáltatva és szocializálva. Egyik nap mondták nekem is az egyik utcában hogy ahol van egy ilyen kerítés döngető idegbeteg, hogy amióta ott van az a kutya, azóta nem látta a szomszédja hogy sétáltatják volna valaha is. Ha ne adj isten egy ilyen beszólna neked hogy ne tedd, akkor te meg kérdezz vissza hogy akkor ő hogy oldja meg a sétálást, ha meg azt mondja hogy nem teszi, akkor meg told le érte hogy inkább a sajátjával foglalkozzon, sem mint mondja a hülyeséget.
2013. márc. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Hovarju ***** válasza:
Ha megoldható ilyenkor én is az autóúton sétálok.
2013. márc. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy teljesen elborul az agyuk, mindegy hogy a járdán vagy az úttest közepén megyek! Meglátják, megérzik a kutyám, nekirontanak a kerítéseknek, és mint aki megveszett, ugatnak ahogy a csövön kifér...

Pedig olyan szívesen mennék csak úgy az utcákon, mert ott a szag is sokkal több mint egy 10x5 méteres futtatóban... Fákat, leveleket, mindenfélét szagol az enyém, tartalmasabb az odaút mint a futtató vagy a tér:) Ezért kérdezem, hogy a mi biztonságunkért (meg az ottlakók nyugalmáért) mondjunk inkább le a céltalan sétálgatásról?

2013. márc. 30. 00:39
 5/23 anonim ***** válasza:

Szerintem valahol a gazdák is hibásak, ha a kutyájuk ilyen kis semmiségért is rohan a kerítéshez és ugat mint egy őrült. Aztán persze ha elindul a folyamat akkor már nincs visszaút, ha az egyik kutya elkezdi szalad a többi is - mint amikor a postás jön.

Szerintem nem bunkóság amit csinálsz, hiszen csak elhaladtok, nem állsz meg direkt a kapuk előtt hergelni a kutyákat. Most mégis mit tudnál csinálni? ...

De mivel valóban elég kínos helyzet talán át lehetne addig menni a másik oldalra (ha ott jobb a helyzet), vagy mivel azt írtad görcs :) esetleg addig felvehetnéd, amíg ki nem értek valami nyugodtabb helyre. Tudom az úgy nem rendes sétáltatás, de hátha akkor nem ugatnának úgy a kutyák, ha nem látnák a tiedet.


Nálunk is volt ilyen rész, én a németjuhászomat nem tudtam kézbe venni, minden egyes alkalommal égett az arcom, hogy zeng tőlünk az egész térség. Nem nagyon volt mit tenni, próbáltam nagyon csendben és gyorsan elhaladni a kritikus területeken. Ha beszóltak volna biztos kiselőadást tartok arról, hogy neveljék meg a "megvadult, szocializálatlan dögeiket" (bár ez valahol természetes is, hogy így ugatnak). :DD

2013. márc. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Amúgy erre nincs valami riasztó vagy síp? Az alatt a fél perc alatt nem lenne semmi baja a kutyának, de legalább nem ugatna ész nélkül. Mondjuk a tiedet lehet jobban zavarná.
2013. márc. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
szetem nem bunkosság én is mindig csináljuk a kutyummal ahva épen akarjuk és senki nemérdekel minket. meghát a kutyák hibája ha nem tud viselkedni nem a teed szal ezér ne okoljad magad! én néha még hergellem is őket amikor elmegyünk mellettük, kiabálok h mit ugacc xD
2013. márc. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
00:58 Marha sok eszed lehet...
2013. márc. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Nem bunkóság. Ilyen alapon aki kertes házban lakik, ki se léphetne otthonról, mert rögtön ugat a szomszéd kutya... Az a bunkóság ha megállsz a kutyával és percekig hergeled a közönséget. De gondolom azt nem teszed. És lehet, hogy meg fognak fenyegetni, engem is megfenyegetnek ilyen emberek, mert ugat a kutyájuk. Sokat nem tehetsz. Ne szólj vissza és ne csinálj semmit amit fel tud hozni ellened és legyél óvatos, mást nem lehet tenni.
2013. márc. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
75%
kedves előttem szóló: hergelni nem érdemes :D egy barátom szórakozott egy kutyával, aztán meg is járta. Én sosem vettem tudomást arról a kutyáról és mivel minden nap elmentem ott, ezért a végén már nem ugatott engem, de amikor meglátta ezt a srácot, akkor mint az őrült. Egyik nap, amikor a kutya nekiugrott a kapunak, az kinyílt. Fél órát töltött a srác egy villanyoszlopon, mire a röhögéstől szakadó rendőrök leszedték. A kutyával nem is csináltak semmit csak a srácot oltották be, mert érdekes módon őket nem akarta felkajálni + nem is volt olyan nagy termetű, hogy életveszélyes lett volna :D
2013. márc. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!