Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jót tett azzal az ember a...

Jót tett azzal az ember a kutyának, hogy beengedte az életterébe?

Figyelt kérdés

Sokaktól azt hallom ma is, hogy kutya nem való házba. A kutya egy HASZON állat, Ő szolgálja az embert, és nem fordítva. És sokan meg emberként kezelik az ÁLLATOT. Foglalkoznak vele, amikor a kutya akarja, ruhákat vesznek neki, nyaralni viszik, ágyban alszanak az emberrel.


És hogy eltévedt az ember, mikor már egy állatnak van kiszolgálva az ember, nem fordítva.


Jót tett azzal az ember, hogy beengedte a kutyát a házba, a mindennap része lett a kutya, és már nem állatként van tekintve rá, hanem majdnem emberként?



2013. márc. 30. 10:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeséget mondasz nagyon.

Miért lenne valaha is az ember kiszolgáltatva egy kutyának? Kutya világéletébe ránk lesz utalva ha lakásba tartjuk vagy kertbe,ha nem adsz neki enni éhenhal,ha nem adsz neki inni szomjan hal,ha nem viszed orvoshoz ha beteg belehal.

És érheti a halál egy rózsaszín ruciba is vagy nyaralás közben is,a tényen nem változtat.

Másik meg hogy kutya és kutya közt is van különbség. Vannak társasági kutyák,őrző-védő típusok,juhászkutyák,kotorékebek,vadászkutyák,szánhúzó kutyák stb tehát minden kutyának más az ösztöne,genetikája.

Most hiába raksz ki egy shih-tzut a kertbe hogy őrizze a házat mert ő haszonállat a te szavaiddal mivel kutya. Attól hogy beengeded a házba és veled alszik most beszéljünk továbbra is a shih-tzu-ról nem lesz ő ember. Őt erre is tenyésztették ki anno lábmelegítőnek pl.

Az megint más hogy van aki gyerek pótléknak vesz kutyát de a fent említett példáid nem állják meg a helyét.

Kutyának se jó ha nincs vezére,bizonytalan élete van,folyton aggódnia kell ha a gazdijai elmennek hiszen nem tudja megvédeni őket. De az se jó ha kirakják a kertbe hogy őrizze a házat csak és 0 foglalkozás csak a szükségletek kielégítése.

Amit te írsz az 2 csúnya véglet,meg kell találni az arany középutat. És el lehet kényeztetni egy kutyát,lehet kerti kutya is ha olyan fajta amelyik megfelel a kinti tartáshoz lényeg hogy legyen egy vezetője mindkettőnek,és elegendő foglalkozás vele.

Lényeg hogy óriási különbség van ezek között.

2013. márc. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

Mivel egy kutyától több szeretetet kapsz mint a legtöbb embertől (de te ezt biztos nem tudod) ezért igen, jót tett ezzel az ember! Valamint a kutya akkor is ott fog feküdni melletted amikor már senkid és semmid nincs!


De persze nincs azzal se gond ha valaki a kutyára csak haszonállatkén néz mert mindenkinek meg lehet a saját véleménye! De ahogy én vagy mondhatom úgy, hogy mi (kutyások) se "nézzük" le azokat akik a kutyát haszonállatnak nézik úgy azok se nézzenek le minket akik a kutyáját családtagnak tartja!


Akárki akármit mond szerintem egy kutya bármelyik embernél többet ér! A kutya nem a saját érdekeit nézi, hanem a gazdájáét! Főleg akkor ha jó a kutya és a gazda között a kapcsolat! :)

2013. márc. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%

A kutya egy mesterséges lény. Annyi köze van a farkashoz, mint az embernek a csimpánzhoz. Az ember hozta létre, és a kutya függ az embertől. Egy macska pl., ha elvadul, teljesen jól elvan, vadászgat, éli világát. Ha egy kutya elkóborol, egy életre nyomorult lesz. Vonzódik az emberekhez (ha volt valaha gazdája), de fél is tőlük, nem tud elszakadni.

Amiről írtál, hogy játékbabaként és/vagy gyerekként kezelik a kutyát, az az emberi társadalom betegsége, szóval EZT elég egészségtelennek tartom. A kutyának sem jó ruházatkiegészítőnek lenni, mert nem KUTYAKÉNT kezelik.

DE!! Lehet úgy is kutyaként kezelni a kutyát, hogy bent van a házban stb. Nekem lakáskutyám van, noha kertes házban élek. Úgy kell szerveznem az életemet, hogy "ki tudjam szolgálni", de a kutya boldog, és én is.


Szóval a rövid válasz: a kutya boldog, ha a gazda közelében lehet, nem lesz lelki beteg, ha ágyban kell aludnia :) HA közben az állati igényeit is normálisan kielégítik (mozgás, fegyelem, fajtársak stb.). De amint gyerekpótlék lesz belőle, az már rossz a számára.

2013. márc. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
A kutya soha nem volt haszonállat, pont ezért különbözik a többi háziállattól. A kutyát az ember azért háziasította, mert felusmerte, hogy a kutya az ember segítsége lehet. Régebben más volt az emberek napi életvitele, pl vadásztak, nyájakat tartottak. Akkor a kutya abban segített az embernek. Ahogy átalakul a mai ember életvitele, úgy alakul át a kutya szerepe is. Manapság az emberek többsége nem vadászik, az ember élettere sokkal inkább a lakás, mint a kert vagy a mező - a kutya pontosan ehhez alkalmazkodik azzal, hogy képes a lakásban élni, hogy szobatisztaságra nevelhető, hogy képes együtt élni az emberhez. Ez egy csodás képessége a kutyának. Ha jönne egy nagy világméretű természeti katasztrófa, és eltűnnének a városok, az autók, az elektromosság és az ember újra a természetben kényszerülne élni, a kutya is minden bizonnyal újra alkalmazkodna ehhez.
2013. márc. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

3. válaszoló vagyok.

Ha már itt tartunk, egyébként, a macska is haszonállat volt, meg a ló is, meg a disznó is. Ehhez képest ma a városi (városiasodott) ember legnagyobbrészt kedvtelésből tart lovat meg macskát, és egyre nagyobb divat a törpemalac is, akiből sosem lesz kolbász... Egy csomóan tartanak díszbaromfit stb.

A jóléti társadalom egyik velejárója, hogy nem kell küzdeni a megélhetésért, hanem kedvtelésből is tarthatunk olyan állatot, amit korábban a húsáért/erejéért/egyéb képességeiért tartottunk.

Egyébként szerintem ahol a mai napig haszonállatként tartják a kutyát (természeti népeknél stb.) ott is nagyon szoros a kutya-gazda kapcsolat, nem csak úgy elvan a kunyhó körül, mint a gaz.

2013. márc. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
74%

igaza van kvittagirlnek, ez kető nagyon durva véglet, igaz szerintem is durva ha valaki a gyerekeként tartja az állatot. láttam már egy ismerősöm kutyájáról olyan képet ahol szó szerint emberi pelenka volt a kutyán. az ágyon feküdt a kutya a hátán rajta az emberi pelenkával. hát attól nekem is a hajam hullott ki. az sem normális amikor az ember a saját asztálhoz felengedi és a saját tányérjából vagy ne adj isten villával eteti a kutyát. ezek az emberek szerintem nincsenek egészen rendben. viszont pl. mi lakásban élünk a kutyával. ugyanakkor nem viszem tulzásba, megtartom azokat a bizonyos távolságokat amik a kutya ember közt szükségesek. ilyen pl. hogy én nem engedem be a konyhába, de főleg ne sertepertéljen ott amikor főzök. valahogy nem érzem azt, legyen bármilyen tiszta is hogy az ételek közelében helye van. asztalokra még a szobai éjjelire is kontárkodni tilos, sokat látom hogy a kutya például felcsimpaszkodik ezekre. együtt aludni vele csak nagyon ritkán szoktunk, főleg frissen fürdetés után, de akkor sem mindig. igaz egyszer mikor beteg voltam akkor felhívtam mert jólesett hogy valaki bújik hozzám miközben én egy náthába bele akarok halni. :) kajálni simán kajálhatok az ágyban úgy hogy az ő helye egy karnyújtásnyira van mégsem áll neki bámulni engem, vagy neadj isten odajönne a képembe kunyerálni. szóval lényegében attól mert ő bent van az még nem jogosítja fel ugyanazokra a dolgokra mint az embert például. ugyanakkor az én véleményem hogyha valaha egy kertes házba kerülünk akkor is lényegében ugyanúgy benti kutyának tartanám a kertet pedig csak úgy használnám mint plusz tartozék ahol lehet játszani, rohangálni, apportozni ugyanakkor egész biztosan ugyanúgy eljárkálnék vele másfele is. szóval lényegében az életem része maradna ugyanúgy. én úgy nőttem fel hogy a kutyának kint a helye. mégis a véleményem az hogy minél többet vagy a kutyával, legyen az csak egy szobában alvás de nem egy helyen, sokkal jobb kapcsolatot alakít ki az ember és kutya között mint azoknak akiknek folyamatosan kint vannak a kutyáik. a másik végletet nem említem mert az beteges és a kutya ott egész biztos szenved.

érdekes belegondolni abba is hogy a kutya falka állat, tehát értelemszerűen nem a régimódi felfogás szerinti kinti élet tesz jót a kapcsolatnak. véleményem szerint önmagában az hogy emberek lakásban élnek a kutyáikkal, tehát beengedték az életükbe, nem kifogásolható. hiszen akkor a macskákat se engedjük be meg a kanárikat, hörcsögöket, tengerimalacokat meg az egyéb állatokat. ráadásul a legviccesebb az hogy egyedül a kutya végtermékével nem kell (normális esetben) az embernek együtt élnie, hiszen szobatiszta és kint végzi el a dolgát. ezzel szemben az összes többi állat tulajdonképpen a lakásban végzi el, és valljuk be senki nem takarít minden pottyantás után azonnal. tehát ha így nézzük akkor a kutyával együttélés még higiénikusabb is mint a már általunk megszokott "benti" állatokéval.


azt gondolom aki úgy fogalmaz hogy a kutya egy haszon állat az nem is hiszem hogy valóban jó életet biztosít az állatnak. az ilyen felfogású emberek tartják általában a kutyát udvaron ne adj isten láncra kötve és gondolják hogy elvan ott magában.


szóval véleményem szerint, attól mert én együtt lakom a kutyámmal nem hinném hogy neki szolgáltatnám ki magam. ugyanis vannak szabályok, amit elvárok és a kutya is betartja.


"Jót tett azzal az ember, hogy beengedte a kutyát a házba, a mindennap része lett a kutya" -erre a válasz HATÁROZOTTAN IGEN!


"és már nem állatként van tekintve rá, hanem majdnem emberként?" -erre a válaszom amelett hogy beteges is egy HATÁROZOTT NEM!

2013. márc. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Szerintem a témának két ellentétes végletét emelted ki.Haszonállat vagy valami pótlék.Egyik sem jó a kutyának.A helyes állattartás a kettő között van egy igen széles skálálán.A lényeg az,hogy figyelembe veszem a kutya kutyára jellemző igényeit ,a fajta jellegzetességeit és azt,hogy nekem mire van szükségem.Ezeknek együttesen kell passzolni,mert akkor egy jó együttműködés lesz a kapcsolatból,merev szabályok ,értelmetlen elvárások nélkül.
2013. márc. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
0%

Az én válaszom az hogy nem!A kutya nem való házba,hogy miért?Rengeteg ismerősöm van,van kutyájuk a házba,nagyon tiszták,de a kutyaszőrt nem bírod feltakarítani még 10 porszívóval sem,meg akár milyen tisztán tartott a kutya akkor is érezni a kutyaszagot meg van a jellegzetes szaga a kutyának.

Az meg mi a szar hogy a kutya akkor is ott lesz veled mikor más nem???Lehet a kutya megtudná milyen sok ember a kutya azon nyomban ott hagyná mindegyikőjüket.

A kutya egy haszonállat ez most sem változott,csak sokan el vannak tévedve,mikor látok sok embert sétáltatja a fél kilós "kutyáját" én szerintem az nem kutya,ezekre az állatokra új nevet kéne kitalálni.

De az a szomorú még a nagytestű kutyát is a házba tartják,gondold el kérdező mikor vedlik mennyi szőr van a házba.Akkor ételmaradék sokat nem adnak a kutyának....Az én kuvaszom azon él,de van benne 70kg,olyan mint egy nagy medve,próbálgattam több drága tápot mert sokan mondták milyen egészséges a táp a kutyának,meg se eszi a tápot a kutyám.De a kutyám akkor jöhetett be a házba mikor kölyök volt télen be engedtem egy 20 perce megmelegedni reggel,aztán ment kifelé.El nem tudnám képzelni hogy éjszaka a kutya az ágyamban aludjon.Meg gondold el a kutya ugye pisil székletet űrit,az szőrre meg ugye odatapad egy kis kaki,pisi azt úgy megy fel a kanapéra vagy valami hányinger el kapna.Nyalja a micsodáját utána meg a kezedet,szerinted az jó?xd Ezeknek az embereknek köszönhetően akik sétáltatják napi többszörösséggel a kutyát,nem tudok egy parkon átmenni a vadi új cipőmmel,de még gumicsizmába se hogy ne azt kelljen figyelni mikor lépek bele egy kutyaszarba,arra soknak meg van az esze hogy bent van a kutya,meg főznek neki meg stb,de hogy a szart feltakarítsák arra nincs.Nem is megyek be a haverok házába mert szépen fel vagyok öltözve,azt mikor a házba be megyek a kutya rám ugrik jön oda nyalizni,én meg nem bírom az ilyet.Szoktam törődni a kuvaszommal ha elviszem sétáltatni mindig felszedem amit piszkol.Szép fényes a bundája nem bolhás,nem rihes,én mégis kint van éjjel nappal.

2013. márc. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: hát tudom, hogy vannak ilyen emberek, de soha nem fogom megérteni. Finnyás vagy a kutyaszőr miatt, közben valószínűleg nem vagy vegetáriánus, ezért vélhetően gond nélkül eszel húst, kolbászt, felvágottat. Na, ha valami miatt finnyásnak lehet lenni, az az. Amilyen kosz és egérszar kerül a szervezetedbe ezek a feldolgozott hústermékek miatt, na az a veszélyes, közben meg észre se veszed, mert a szervezeted simán kibírja, közben meg ha látnád, hogy mi történik, na, attól hánynál. De mert szépen műanyagba csomagolják, azt hiszed, hogy az patika tisztaságú...
2013. márc. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképp jól tettem, hogy beengedtem Mollyt az életterembe. Én is boldog vagyok, ő is. A többi nem érdekel.

Amúgy meg egy 5 kilós kutyától nem várhatok el többet annál, minthogy leélje velem az életét boldogságban. Oké, patkányfogásra tenyésztették ki, de nem sok patkány van a környékünkön, szóval szegényem munkanélküli :D

2013. márc. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!