Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák egymástól tanulnak?

A kutyák egymástól tanulnak?

Figyelt kérdés

Ha csak az egyiknek tanítom, hogy "gyere" és "helyedre" azt vettem észre ugyanúgy a többi és meg fogja érteni előbb-utóbb.

A másik, hogy miért van az, hogy egy németjuhászkölyök, egy bolognai-keverék, és egy sitcu közül a sitcu a legértelmesebb, a legkönnyebben nevelhető?

Mert a sitzu-képek alapján senki nem gondolná.


2013. márc. 30. 14:57
 1/10 Mátyás97 ***** válasza:
Persze, tanulnak egymástól. Mégpedig azért, mert ez ösztönös, és azt veszik észre, hogy ha kimondod a vezényszót, és ő odamegy, megdicséred.
2013. márc. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Én nem gondolnám,hogy egy németjuhász kutyától értelmesebb egy sicu,mert inkább a sicukról hallottam már azt,hogy nagyon kis önfejűek és nehéz őket tanítani.De mondjuk ez kutyája válogatja,de az tény,hogy a sicu nem a legkönnyebben nevelhető és tanítható kutya.
2013. márc. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A németjuhász keverék is nagyon okos, de még kölyök és elég szófogadatlan. A sitzu viszont mindent megcsinál amit mondok neki egyből. Akkor is, ha ő másképp akarta. Pl hallja a szomszédkutyákat, rohan kifelé a szobából, én rászólok, megtorpan, azt mondom gyere, idejön. És itt is marad, ha azt akarom.
2013. márc. 30. 15:21
 4/10 anonim ***** válasza:
Látom remekül folyik a sereg betanítása, még pár hét és megindulhatnak !
2013. márc. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Akkor gratulálok,mert nagyon engedelmes kutyád van. :)
2013. márc. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 szotyista válasza:
A kivétel erősíti a szabályt!:)Mindegy hogy mit mondanak milyen kutya fajta stb..a leg nevelhetetlenebb kutya fajtából is kifoghatsz olyat ami könnyen nevelhető, a leghamisabból a leghűségesebbet stb..észre vételem szerint a keverék kutyák a legstabilabbak..de ez sem minden téren igaz..a kutyák egymástól és tőled is tanulnak mivel egy falka vagytok..amióta élek kutyám van és láttam sok féleképpen szocializálódni kutyát...az kis bolondom foxi pumi és pitbull keverék...tereli itthon a macskákat ugat mint a sakál és báránylelkű és nagyon nagyon lelkis...közbe meg a macskámmal alszik vagy épp játszik vele:D ne nézd a kutya fajtáját az a lényeg nem összehasonlítható akárki akármit mond..a kutya is egy személyiség sőtt egyéniség
2013. márc. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 szotyista válasza:
ja és hozzá kell tennem h póráz nélkül sétáltatom megyek be közértbe akárhova nem kell neki mondanom semmit tudja hogy mi történik körülötte...pedig neki is makacs kutyának kéne lennie..nem szoktam neki utasításokat adni a mozgásomból tudja hogy mit kell csinálnia..városban lakok forgalmas helyen vonat villamos úttest
2013. márc. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
persze tanulnak. minden kutya más szellemi képességekkel rendelkezik. gratula ;)
2013. márc. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Az én puli kutyusom megtanult a német juhászomtól apportírozni, sosem tanítottam, egyszer csak csinálta. Azóta már megtanulta a puli-havannese keverékünk is. Szerintem ez természetes, hogy tanulnak egymástól.
2013. márc. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De tanulnak ám! Nemrég kiképzett vakvezető labradorunk lett, s a bohóc kis szálkásszőrű tacsink lesi minden rezdülését és gyönyörűen csinálja!
2013. máj. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!