Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » úristen! Advantix csepp...

úristen! Advantix csepp mellett találtam a kutyában egy bolhát?!

Figyelt kérdés
gyorsan megfogtam, a kanapén ültünk, és kigugrott a kezemből! 7 éves kutya, és kölyökkorát leszámítva még sosem volt bolhás! viszem fürdetni, és aztán? mit csináljak a kanapával, fekhelyével?!
2013. márc. 30. 15:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
most átnéztem a hónalját, nyakát, combtövét, sehol nem látok benne bolhát, pedig fehér a bundája! ilyen van?!
2013. márc. 30. 15:40
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi. Biztos az utcáról szedte össze. Nem kell 1 db bolha miatt így bepánikolni...
2013. márc. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
oké, csak nem szeretném ha bolhás lenne, és gyerek is van a lakásban, és most elugrott egy bolha! nem akarom, hogy elszaporodjanak a lakásban.
2013. márc. 30. 15:43
 4/11 anonim ***** válasza:
hát igen...lakásban nem jó a bolhás kutya de azért nem kell felakasztani magad miatta ;)
2013. márc. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
nekem sikerült teljesen bolhásan elhoznom a kiscicámat. elég sokat mászkált mindenfelé a lakásban, mire észrevettük (hosszú szőrű). pár nap alatt teljesen elpusztultak a cseppezés után, szerintem nem véletlen, hogy te sem találtál benne többet, ne aggódj. amúgy nálunk sem lett semmi baj a bolhából.
2013. márc. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! hát felakasztani nem fogom magam :D:D


lehúztam minden ágyneműhuzatot, lepedőt - forognak a gépben. kutyust megfürdettem, ágyat kitakarítottam, még jól felmosok domestossal, és persze az eb majd megkapja az új cseppeket - jobban belegondolva, tényleg időszerű lett volna, 15-én járt le a 3 hónap.

2013. márc. 30. 16:57
 7/11 anonim ***** válasza:

Semmi gond, egyik bolhacsepp se ad 100% védelmet.

A kutya bolhája nem megy át emberre, úgy tudom, legfeljebb 1-2x megkóstol, aztán annyi.

Egy bolha nem a világ, egyszer az én kutyámon hemzsegtek, miután benézett egy rókavárba... Másnapra eltűnt az összes, senki nem vakarózott a családban. :)

2013. márc. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amit találtál bolhát, valószínűleg még nem kezdett enni. Így nem hatott a méreg rá. A kutyabolha igyekszik a kutyára menni. Az az elugrott is újra megkeresi a kutyát. Majd, ha enni akar, elpusztul.
2013. márc. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Add csak az Advantixot havonta. Jön a kullancs szezon is amúgy is.
2013. márc. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
igen, nyáron, tavasszal, ősszel havonta szoktam, csak ilyenkor télen hanyagolom:) köszi a válaszokat. utálom az élősködőket.. :(
2013. márc. 30. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!