Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya tud 2 embert is...

Egy kutya tud 2 embert is falkavezérnek tekinteni?

Figyelt kérdés
Jó tudom, falkavezérből 1 van, de a farkasoknál is úgy van h van az alfahím meg az alfanőstény. Ez kutyáknál is így van, vagy kettőnk közül ki fog választani 1 et, s csk annak fog engedelmeskedni? mind a ketten ugyan annyit foglalkozunk vele, s mind a kettőnktől szokott enni kapni, és mind a ketten neveljük
2009. szept. 19. 17:50
 1/9 anonim válasza:
34%
szerintem inkább barátnak fog tekinteni mind a kettőtöket, nem falkavezérnek :)
2009. szept. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
nemtud..pontosabban nem ugynaannyira.. gyerek vagyok, van két kutyánk..apukámra sokkal jobban hallgatnak, sokkal jobban tisztelik, mint anyum, pedig egyszerre nevelték őket.. ki a hatásosabb, arra néz fel jobban
2009. szept. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kutyáknál nincs egyenlőség akámennyire szeretné az első. Persze ettől még ugyanúgy szeret. Igen a farkasoknál is párban vannak, de a hím egy kicsit akkor is feljebb áll.

Amúgy elvileg akikkel egy háztartásban élnek azoknak felette kell állni, mert az nem lehet hogy vezér-kutya-nagymami-kistesó, és akik alatta vannak azokat meg szolgaként tekinti. Elvele elég kevés kutya van aki csakis egy embernek hajlandó szót fogadni, mondjuk ilyen kaukázusi típusú kutyákra gondolj. Biztos hogy egyikőtöket kicsit jobban fogja tisztelni, de azért az elvárható, hogy engedelmeskedjen mindkettőtöknek.

2009. szept. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A határozottabb egyén lesz a falkavezér, akkor is, ha az utóbbi gondoskodik róla, ill. foglalkozik vele. A kutya ezt megérzi.
2009. szept. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nekem van egy bernád hegyim és mindakettőnket " falkavezérnek" tekint!
2009. szept. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólónak!

Az a legfontosabb, hogy nem szabad, hogy a kutya kerekedjen felül. A játékban is az kell, hogy ne ő legyen az abszolút nyertes a gazdával szemben. Hagyni kell sikerélményt, de lássa, hogy ki az úr.

2009. szept. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekünk Pitbullunk van,ugye ő egy elég hatalomravágyó kutya,és elég határozott kéz kell hozzá!!! A párommal közösen neveljük,nem tesz külömbséget köztünk,mind a 2nek ugyanannyira engedelmeskedik,ha 2 felé szakadunk sétálás közben a kutya nem tudja mit csináljon melyik irányba kihez menjen! Ha esetleg(ami ritka) összezördül egy másik kutyával akkor viszont én rám jobban hallgat,jobban tart tőlem!!! De ugyanúgy szeret mind a 2et! És úgy érzi igazán jól magát ha 3an vagyunk,ha3an megyünk sétálni ha 3an játszunk stb... és igen lehet 2vezér de az egyik közülük úgyis keményebb és határozotabb és annak a szavára jobban hajlik majd egy picivel! de ne emiatt nem kell aggódni!
2009. szept. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy falkavezér lehet, viszont az a helyes ha a kutya szemében minden családtag fölötte áll a rangsorban, mert csak akkor hallgat mindegyikre. Lehet, hogy nem pont te leszel a falkavezér, de attól még rád is fog hallgatni ha fölötte állsz.
2009. szept. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A kutya csak egy valakit tekint falkavezérnek, de a többi családtagra is hallgat(jó esetben) és minden családtagot rangsorol és tudja, hogy kivel mit csinálhat, meddig mehet el stb...
2009. szept. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!