Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg baj ha akkor simogatom...

Tényleg baj ha akkor simogatom a kutyám amikor Ő akarja?

Figyelt kérdés

Azt mondták nem az van amit a kutya akar és rosszul teszem ha mikor odajön,hogy szeretgessem meg,megteszem.

Sokszor odajön hozzám fejét az ölembe hajtja néz rám és várja,hogy simizzem meg aztán szalad játszani majd újra visszajön.


2013. márc. 30. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért lenne baj?
2013. márc. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert valami olyasmit mondtak,hogy ettől elvesztem a falkavezér szerepét hisz az van amit " Ő akar" és akkor van simi ha én akarom és nem pedig amikor Ő.Nem tudom nem e rosszat teszek így,bár ki tud ellen állni egy ártatlan szeretetre éhes fejnek :)
2013. márc. 30. 21:16
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Nyugodtan simizd amikor csak akarod mag amikor a kutya odabujik :-) Ettol meg nem fog a fejedre noni ha nem hagyod! Az en kutyam is egy simi imado es ha nem figyelek ra odajon a labamat a mancsaval simizi :-)
2013. márc. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Édi lehet.)))
2013. márc. 30. 22:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez csak akkor kell igazán, ha nagy gondok vannak nálatok. Ha egyébként jó a kapcsolatod a kutyával, hallgat rád, eléggé tisztel téged, úgy érzed nincs szükség nagy változtatásokra a szokásaitokon, akkor semmi szükség erre.


Én ezt anno használtam a befogadott kutyámnál miután kiépítettem benne egy megfelelő kötődést. Sok berögzült problémája volt (többek között emberek, kutyák felé agresszív volt, szocializálatlan volt, mielőtt hozzám került rendszeresen szökött), semmi nevelésben nem részesült előtte és minden módszerre szükségem volt, amivel növelhettem a tekintélyemet. Egy pár hétig volt a legdrasztikusabb, akkor ha odajött hozzám én küldtem el és csak akkor simogattam meg, foglalkoztam vele, mikor hívtam, beengedtem magamhoz. Ilyenkor volt egy kis játék vagy simi és utána erélyesen el is küldtem, megint felállítottam a privát területemet. Nagyon hatásos módszer egyébként, de egy normális kutyánál nincs rá szükség.

2013. márc. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát azért nála is gondok vannak harapdál(jó erősen),ugrál,nem jön vissza ha elengedem:((

Kutya suliba járunk hónapok óta de nem segít ott sem bír már egy két férfi kiképző vele (fizikailag)

2013. márc. 31. 10:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor simogasd, amikor te is szeretnéd, meg ő is.


Az nem jó, ha akkor simogatod, amikor nem szeretné (ahogy neked se esne jó).


Viszont neked is vannak határaid, tehát ha nincs kedved simogatni, akkor ne simogasd, csak mert ő azt szeretné...

2013. ápr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon alaposan meg kell fontolni, hogy milyen iskolába jársz a kutyával. Az már rég rossz, ha a kiképző foglalkozik az állattal és nem te. Vannak nagyon jó iskolák, ahol tudnak eredményesen segíteni és vannak olyanok, amik csak a pénzre játszanak, semmi érdemlegeset nem tudnak nyújtani. Ha hónapok óta nem javul a kutya, akkor érdemes lenne egy jobbat választani.
2013. ápr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!