Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet? Milyen betegség...

Mi baja lehet? Milyen betegség esélyes? SOS!

Figyelt kérdés
Van egy puli kutya kb. 9-10 éves, és már egy jóideje kopaszodik a hátán, nincsenek pihék sem, teljeszen kopasz. Nem bolhás, mert csepegtetve, leszórva is lett, nem férges, nem is rühes. Az orvos nem tudja mi baja. Mi jöhet szóba?

2013. márc. 30. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Mi jöhetne szóba?Egyetlen dolog:egy másik,szakmájához jobban értő állatorvos.Távdiagnózist sajnos senki sem tud adni.

Hasonló tünetek sokféle betegségtől lehetnek.Szóba jöhet cukorbetegségtől autoimmum betegségen keresztül allergiáig ezer minden.

Irány egy másik doki!

2013. márc. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Vidéken van, de megéri a próbát.

Egyébként a kédvével, étvágyával semmi gond nincs, ugyanúgy ugrál, futkározik, ugat, jó a kedve, adja a pacsikat és az eszik mint mindig.

2013. márc. 30. 21:49
 3/7 A kérdező kommentje:
*és eszik
2013. márc. 30. 21:49
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
A mi kutyánknak olyan 5-6 hónapos kora környékén volt, hogy elkezdett a hátán, a farkához közel ritkulni a szőr, a bőre pedig kicsit piros volt. Az elején, mikor ez kezdődött, azt hittem én reagálom túl, de nem..vártunk egy hetet, mert amugy is akkor mentünk orvoshoz. Ő azt mondta, hogy így nagy hirtelenben két dolog lehet: 1. bolha allergia, tehát egy bolha is kiválthatja, de bolha nem volt benne (előtte sem), mondta az orvos hogy lehet hogy csak jött ment vendég volt, észre sem vettük benne. 2. a bűzmirigyével van gond. Aztán kinyomta neki, és mondta hogy ha egy héten belül nincs változás, továbbra is ritkul a szőr akkor menjünk vissza. Nem kellett vissza menni, mert 1 hét után már látszódott hogy újra normális kezd lenni azon a helyen a szőr. 2 hét alatt el is múlt neki, és azóta sincs semmi gond.
2013. márc. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ismerek egy 16 éves pulit, ő már majdnem teljesen kopasz. Neki sincs semmi betegsége, rendszeresen látja orvos. Neki az öregséggel jött a kopaszodás.
2013. márc. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet valami hormonális probléma is, de ha nem viszket a kutyának, állatorvos sem talál semmi rendelleneset, akkor nem biztos, hogy nagy feneket kell neki keríteni. Puliknál én is gyakran hallottam ilyet, hogy idősebb korban kikopott a szőre egy-két helyen.
2013. márc. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is így kopaszodott,pajzsmirigy problémája volt,gyógyszert kapott rá,az használt.
2013. márc. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!