Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki és pincsi keverék...

Ludimano kérdése:

Yorki és pincsi keverék kutyusom nem hajlandó enni mi okból?

Figyelt kérdés
Tudom elég finnyás fajtára sikeredett, de olyan nincs, hogy inkább ehezteti magát. 4 napja màr vizen kívül semmit nem vesz a szájába màr hányt is. Kint hagyom az ételt ott romlik meg, kedvencét adom az se kell neki. És havonta eljátsza ezt, hogy napokig nem eszik úgy voltam vele, ha nem nem az én bajom, de màr idegesit, hogy nem-e komolyabb a dolog! Válogatós nagyon egyiknap megeszi a párizsit másnap hozzá nem nyúlna. Elvigyem az orvoshoz? Mit javasoltok mit tegyek vele?
2013. márc. 31. 08:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél neki prémium tápot és előbb utóbb enni fog. Az ösztöne (bármilyen kevés is) nem engedi hogy éhenhaljon. Ha mindenféle "finomsággal" kedveskedsz neki, akkor tudja, a gazdi megsajnál és úgyis ad ennem. Rafkósak...
2013. márc. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

ha hányt is, akkor én elvinném állatorvoshoz, biztos ami biztos. ha ő nem talál rá racionális okot, akkor marad a kitartás.

a kutya tudja, hogy előbb-utóbb finomsággal fogsz neki kedveskedni, és úgy tűnik négy nap éhezést is simán megér neki. meg kell győződni róla, hogy sehonnan, senkitől (család, szomszédok, járókelők az utcán, stb) nem jut nasihoz, és egyféle takarmányt adni neki (mindegy, hogy ez jó minőségű táp, vagy húsetetés). semmiképp se hagyd előtte az ételt! legyen egy etetési idő (vagy kettő, ha kétszer eszik) fix időpontban, amikor leteszed elé a tányért, vársz tíz percet, aztán elveszed. előbb vagy utóbb meg fogja enni.

2013. márc. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ám semmilyen kutyatápot nem hajlandó enni ezeket a ripi ropisakat sem igazán csak ha már éhezik. Mindenképp az állatorvossal is közölni fogom milyen és magamat is megmakacsolom. Apámék szokták néha etetgetni most őket próbálom leszoktatni róla.
2013. ápr. 1. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!