Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutya közül a dominánsabb...

Két kutya közül a dominánsabb élvez elsőbbséget, vagy az amelyik előbb viselkedik az elvárásaimnak megfelelően viselkedik?

Figyelt kérdés

Ti melyik iskolában hisztek? Ugye az egyik verzió az, hogy jellemzően a két kutya között kialakult hierarchiát érdemes tiszteletben tartani, tehát evésnél a dominánsabb kap előbb, ajtón ő jön be előbb, kanapéra felengedésnél is ő az első. Míg a másik verzió azt mondja, hogy nem veszem figyelembe a sorrendet, hanem mindig azt veszem előre, aki nyugodtabban viselkedik. Ebben is látok logikát.

Teoretikus a kérdés, mert nyilván szituációra is válogatja, meg nem lehet általános igazságokat megfogalmazni, csak az érdekel, hogy ki melyik irányt preferálja.


2013. márc. 31. 16:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
9%

Szia!

Én egyszerre teszem le elélyük az ételt!

Szerintem bánj velük eggyenlően!

Éreztesd azt hogy te vagy hármótok közöl a domináns :)

Ha nem figyelsz akkor az eggyik kutyus elnyomlya a másikat. És könnyen szeretet hiányossá válhat!

2013. márc. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Attól, hogy hármunk közül én vagyok a hierarchia tetején, még közöttük is van sorrend.
2013. márc. 31. 16:15
 3/13 anonim ***** válasza:
9%
és akkor? miért nem bánsz velük eggyenlően?
2013. márc. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én vagyok a domináns, nem ők döntik el, hogy majd én kinek kedvezhetek. Ha akarom az alárendeltet részesítem előnyben és a másiknak addig kuss a neve. Majd még én fogok nekik hajbókolni, jó vicc...
2013. márc. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
én mindenképpen a második mellett teszem le a voksom. mivel én vagyok a vezér én elvárom hogy mindenki tisztelettel viselkedjen. namármost így értelemszerűen amelyik a nyugodtabb azt veszem előtérbe. ezek nem embergyerekek hogy mindegyikkel egyenlően kell viselkedni. az élvezi az előnyöket amelyik a számodra megfelelően viselkedik. véleményem szerint ha ok nélkül a domináns élvez előnyöket azzal te magad is részt veszel a versengésben. szítod a tüzet. nem. ha nem viselkedik megfelelően a kutya de mivel domináns és te mondjuk előnybe részesíted a másikkal szemben amelyik nygodtaqn viselkedik, azzal tulajdonképpen saját magadat röhögteted ki. sőt ha a domináns kutya mondjuk furakszik előre te meg csak azért mert mondjuk domináns előreengeded azzal még szerintem saját magadat is alá helyezed. mindenkinek úgy kell viselkednie ahogy az neked megfelel, hiszen te vagy a főnök.
2013. márc. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az élvez elsőbbséget amelyik dominánsabb, második pedig irreleváns, ugyanis mindegyik kutya az elvárásaimnak megfelelően viselkedik. Ha nem, ott nem a kutyával van baj, hanem a gazda nem nevelte meg őket.
2013. márc. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Csomó féle példát tudok mondani, ahol nem egyértelmű a helyzet, és igazából kifejezetten célom, hogy pro és kontra érveket lássak, szóval előre is bocs, ha bedobálok néhány provokatív példát.


Sétálni indulunk a saját kutyával, és a néhány napja nálam levő ideiglenesen befogadott kutyával, aki még nem ismeri a szabályokat, viszont kettőjük között már láthatóan kialakult, hogy az ideiglenes kutya dominánsabb.

Póráz kézbevesz, kutyák pörögnek, kiadom az ülj vsz-t. A saját értelemszerűen leül, a másik még pörög. Ilyenkor, ha az ő sorrendjüket fogadom el, akkor előbb leültetem az ideiglenest, és ráteszem a pórázt, a saját pedig kivárja a sorát. Ha azt mondom, hogy azé az elsőbbség, aki az elvárásoknak megfelelően vitatkozik, akkor a sajátra teszem a pórázt, és utána ültetem le az ideiglenest.

2013. márc. 31. 17:48
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem vitatkozik, viselkedik :)
2013. márc. 31. 17:49
 9/13 anonim ***** válasza:
Külön foglalkozz velük amíg nincsen megnevelve rendesen. Nekem 3 kutyám van, és ha valamelyik nem viselkedik úgy ahogy elvárom (senki sem tökéletes) akkor azt megbüntetem és nem a másikat dicsérem. Pl amikor megyünk sétálni akkor sorrendben lépnek ki a kertkapun és ha valamelyik túl izgága és engedély nélkül kilép vagy félreért, akkor egyszerűen rákiabálok és visszaküldön, várnia kell. De amúgy meg oszton azt a véleményt, hogy a gazda felülírhatja a sorrendet.
2013. márc. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Röviden: egyik sem. Azzal foglalkozol amelyikkel szeretnél.
2013. márc. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!