Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám többször játékból de...

Kutyám többször játékból de megharap oda kap a kezemhez. Többször vissza kézből pofán csaptam de nem fáj neki csinálja tovább. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 éves Amerikai Staffordshire Terrier az elmúlt fél évben kezdte ezt csinálni.

Hiába ordítok ár semmit sem ér teli pofával röhög és ugrik rám és fogja a kezem újra:(

Most még jó mert kabát van rajtam de nyáron nem tudom mi lesz.


2013. márc. 31. 17:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

hívj szakértőt hozzá, ez könnyen elfajulhat, vagy kutyasuli,de villámgyorsan

vagy nem te vagy a falkavezér

2013. márc. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom igyekszem mindent jól csinálni vele.DE hebrencs nagyon.

Mikor az ül,fekszik,pacsit kérem tőle akkor egyszerre csinálja mind 3-at aztán gyorsa nekem ugrik és leszalad.Nem volt ilyen.Olyan mint aki nem bír nyugton maradni pörög állandóan.

2013. márc. 31. 17:06
 3/21 anonim ***** válasza:

elég durva. én is azt javaslom hogy szakemberhez fordulj minél előbb mert ennek a kutyának te soha nem voltál vezére és megfelelő segítség nélkül nem is leszel, a pofáncsapkodod amit hála az erős fajtának maxi csak kiröhög. az ordítozás meg már a ktéségbeesett gazda ismérve amikor már tényleg nem tudja mit csináljon, ilyenkor röhögi ki a kutyus a gazdit végképp. az a baj viszont hogy ez a vezéresdi téma annyira összetett hogy itt képtelenség lenne téged kiokítani a megfelelő viselkedésre. de lényegében a válasz: egyszerűen ,szigorú hangnemben és határozottan tiltani kell. na most a gond ott van, mivel ez a kutya soha nem tisztelt téged, valószínű süket fülekre találsz. el kell érjed hogy tiszteljen a kutya. itt van néhány okos dolog [link]


ha mindezek ellenére nem megy, akkor tényleg csak a kutyasuli marad.

2013. márc. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Olyan kutyát választották,ami csak tapasztalt gazdának ajánlanak.Alap,hogy a kutya energiáit le kell vezetni.Naponta le kellene futtatni a séta mellett,akkor is ha kerti kutya.Az ösztöneit is ki kell élnie.Labdázz vele sokat.A karod helyett rongyra fogjon rá,azt huzigáljátok.A karodra azért fog rá,mert vagy nem érti,hogy nem szabad vagy domináns veled szemben ami jellemző a fajtára.állíts fel szabályokat,amit mindig tarts be,hogy növeld a tekintélyedet/pl.kapu szabály/ Ha amikor felugrik és ráfog a kezedre te meg kiabálsz csapkodsz játéknak veszi.Ha ugrik ne vegyél róla tudomást,ne nézz rá.Ha próbálkozna,még mielőtt rád ugrana,kergesd el.Ha már lenyugodott,nem foglalkozik veled odahívhatod és megdícsérrheted.Kutyasuliba meg menjetek el,hogy megtanuld miként kell kezelni a kutyát.
2013. márc. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
0%

Nem kell szakember!

:)

Egyszerűen amikor harapdál,adj ki olyan hangot,mint ha te a testvére lennél és nagyon fájna.

Innen tudja ,hogy ez rossz mert a kutya szereti a gazdáját. a Testvéreivel is így űködi.

NAGYON BEVÁLLT MÓDSZER!

2013. márc. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

ma 17:35

Bevált módszer, de nem minden kutyánál. És főleg nem egy 2 éves felnőttnél.

2013. márc. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm.Igen mondták,hogy kemény kezet igény ez a fajta de nem tudtam,hogy ennyire.(

Pálcát viszek ki magammal és azzal is csapok a seggére ha ugrál azt nem szereti elszalad,de mostanság már ki akarja kapin a kezemből és sikerül szétszedi darabokra.


Igen udvari kutya minden nap viszem sétálni de nem ,elég neki látom.Annyira húz mint aki sosem sétált volna.


Voltunk kutya suliban de mivel nem segített sajnos otthagytuk.A kiképző is már néha megrugta mert annyira húzott ott is ,hogy már nem bírt el vele.

2013. márc. 31. 20:06
 8/21 anonim ***** válasza:

3as vagyok.


nem tudom miért lettem lepontozva de nagyon örülnék ha valaki aki úgy látszik nálam jobban ért a kutyához ezt meg tudná magyarázni. persze ezzel nem azt mondom hogy az én tudásom tökéletes volna, ezért is szeretettel fogadnám az ellenérveket.


kedves kérdező!


az ahol a kutyát testi fenyítéssel fegyelmezik , az minden de nem kutyasuli. a baj az hogy ez a kutya egyáltalán nem tisztel ezért csinálja azokat a dolgokat amiket. egy megfelelő sulit keress fel, ahol a gazda kutya közti kapcsolatra is nagy hangsúlyt fektetnek. sajnos a pálcával ütlegelő gazdi sem a jó megoldás, amit persze ez az okos kutya úgy kerül el hogy egyszerűen elveszi tőled az eszközt és megsemmisíti.

2013. márc. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Fokozod a nem megfelelő kutyanevelési technikákat. A pálca csapkodás sem az eredményes nevelés körébe tartozik. Ha abban az iskolában a kiképző összesen annyit tudott tenni, hogy rugdosta a kutyádat, akkor az az iskola igen helytelenül nevezi magát kutyaiskolának. A kiképző is távol áll a valódi kiképzőtől.
2013. márc. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
a póráz húzása is önmagában nem azt jelenti hogy a kutya nem eléggé fáradt, hanem azt hogy ez a két éves kutya egyértelműen semmilyen alap nevelést nem kapott az általad leírtakból ítélve. illetve nem vagy a kutya vezére. én nő vagyok, engem a pitem nem húzna még akkor sem ha száz évig nem vinném sehova. a páromat mégis úgy húzza (ő nem is következetes vele, nem is nevelte sosem), pedig naponta többször visszük a kutyát mindenhova.
2013. márc. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!