Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik kutyánál fül porc...

Létezik kutyánál fül porc műtét? Nem áll be a füle és ezt ajánlották többen hátha a műtét segítene neki. ( 1 orvos is mondta)

Figyelt kérdés
[link]
2013. ápr. 1. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam ilyet. Úgy tudom kölyökként szokták ragasztani. De hogy hogyan akarja a porcot műtéttel pótolni az rejtély számomra. Ha jól látom a kutya füle csonkolt, nem lehet hogy akkor rontottak-e el valamit? Esetleg kalcium pótlással próbálkoztál?
2013. ápr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

igen, sajnos ezt a kutyát akkor cseszték el amikor kupírozták. a technikának köszönhetően hajlik a kutya füle a fejére. ez ha nem tévedek akkor van amikor a kutya fejére simítják ragaszzák rögzítik a fülét hogy ne essen vissza le, de ezzel sok esetben bár nem esik le, pont azt érik el hogy a kutya füle berögzüljön arra hogy a fejére hajlik.


szerintem az hogy ezt műtéttel helyre lehet állítani egy nagy butaság. elképzelni nem tudom mit tudna ezzel csinálni.


az egyetlen lehetőség ha kötözik a fület hogy ráálljon a megfelelő formára. bár kérdéses hogy mennyi idős és az sem elhanyagolható hogy a kutyának alsó hangon éjjel nappal legalább 1 hónapig ha nem több, ezt a kötést kell viselnie. amit persze nyilván a fertőzések elkerülése végett folyamatosan cserélni kell. így talán rááll a megfelelő formára.


http://www.youtube.com/watch?v=8TQ5-PZgEa4

2013. ápr. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
létezik, a kiállítási terrierek (pl kerry blue) több mint felének műtve van a füle... ott kb olyan rutin a fülporc műtét mint máshol a vágás. Viszont jó doki kell, itthon kb 3 olyan doki van aki profi benne és mindenki hozzájuk jár, és ha ők csődöt mondanak akkor mennek a tenyésztők külföldre. Ha nem kiállítási kutya akkor viszont felesleges, és nagyon drága.
2013. ápr. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azt olvastam itt,hogy 10-12 ezer forintól kezdődik.relaitiv mi a drága ez még nem lenne annyira.



[link]



1 éves.Neki 3 hónapos kora óta kötve volt a füle(tampont tettünk bele,vagy ahogy a doki mondta leragasztottuk a feje mellé,hogy megtörjön a porc vagy mi) a doki szerint eleve rossz volt a fül állása azért lett ilyen.Nem tudom nem e a doki szúrt el valamit.

Adtuk neki mindig a porc erőt és a csont erőt is de semmi.

Nem kiállítási kutya,hobbi célra vettük.

2013. ápr. 1. 13:34
 5/10 anonim ***** válasza:

van itt még egy videó itt is ugyanaz a baja a kutya fülének.


http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=euCOQ8qJn3w&feature=ends..

2013. ápr. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a linket.Az utolsó videoban levő módszer biztos nem jó pár másodperc alatt kiszedné a füléből.Mikor az erős leukoplasztal ragasztottuk le a fülét 1 perc alatt nem tudom,hogy de leszedte magáról.((
2013. ápr. 1. 13:43
 7/10 anonim ***** válasza:
arról hogy le akarja szedni tiltani kellene, vagy ha nem megy pl. kinti kutya és nem mindig van szem előtt akkor gallért kell rátenni. viszont ahogy most olvastam az egyik hozzászólót, ezekszerint valóban létezik ilyesmi. akkor viszont marad az hogy egy kifejezetten jó dokit találj erre a célra.
2013. ápr. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen volt gallérja műtét után s eb miatt de aztán nem bántotta.

Igen most azon vagyok,hogy van e doki aki elvállalja és egyáltalán sikeres lenne e a műtét.

2013. ápr. 1. 13:55
 9/10 A kérdező kommentje:
DE már volt aki azt mondta vágják megint a kutya fülét legyen rövidebb.De azért újra nem vágatnám már.((
2013. ápr. 1. 13:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod kiállításra vinni a fölösleges procedúra neki a műtét, így is amstaff, láttam már több képet, tudom, hogy mindent csináltatok már vele, de sztem hagyjátok így neki. Azért megműttetni, és altatásnak kitenni a szervezetét, hogy szépen álljon a füle, nem életbevágó, láttam már kennelnél, is, hogy így áll kutyának a füle...remélem látod a képet. [link]
2013. ápr. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!