Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtatiszta yorkik lehetnek?

Fajtatiszta yorkik lehetnek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy képről nem lehet rendesen megállapítani, meg hogy nagyobb korukban derül majd ki.. de hátha valaki tud mondani valamit. A lányomnak szeretnénk ajándékba, annyira sajnos ne értünk hozzá. Írtam már a tulajnak a törzskönyv , stb. miatt, de még nem válaszolt. Annyit tudok róluk, hogy minik, 1 hónaposak,és még nem kaptak oltást.


[link]



2013. ápr. 1. 16:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

mini yorki nincsen!

ha nincs törzskönyv csak fajta jellegű keverék :)

2013. ápr. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Kinézetre yorkik,nem?


Tudom, ezt a minis dolgot hallottam már. Nem szeretnénk százezerért kutyát venni...

Végülis a mini a méretét, és súlyát eltekintve különbözik még valamiben az "igazi" yorkiktól?

2013. ápr. 1. 16:21
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Nézz utána az embernek, aki árulja. Ha van kennelneve, a szülők törzskönyvesek és szűrve vannak, akkor nyugodt szívvel vehetsz innen kutyát. Egyéb esetben nem tanácsolnám, mert akkor valószínűleg ez egy szaporító. Gondolt egyet, és pároztatott két kutyát. Anélkül, hogy tudta volna pontosan, mit csinál. Anélkül, hogy a szülők szűrve lettek volna az örökíthető betegségekből, és megfelelő ellátást kaptak volna. Így nem tudhatod, milyen génekkel jöttek világra a kiskutyát, nincs-e valamilyen örökletes betegségük (diszplázia, légcsőszűkület, rossz fogak), szóval zsákba kutyát veszel. Lehet hogy a kölyöknek semmi baja nem lesz, de nagy valószínűséggel a gondatlan szaporítás miatt, lesz néhány egészségügyi problémája, amivel élete végéig járkálhattok orvoshoz, és fizethetsz utána súlyos tízezreket. Szóval jól gondold meg, honnan veszel kutyát.
2013. ápr. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem százezerért akarsz kutyát venni, akkor el is felejtheted a fajtatisztákat...

Ezek a kölykök sem fajtatiszták, kizárt, hogy felelős, igazi tenyésztőnél születtek ha miniként hirdetik őket, és mivel szaporítóval van dolgunk, ezért törzskönyvük sem lesz a kutyáknak, így (Tk nélkül) csak fajtajellegű keveréknek minősülnek.

2013. ápr. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Kinézetre úgy néznek ki, mint 3 négyhetes fekete-cser kis szőrmók. Nem lehet megmondani, hogy mi lesz belőlük. Lehet hogy fajtatiszta, lehet hogy nem. Ha nem akarsz százezerért kutyát venni, talán inkább érdemes lenne szétnézni a yorki fajtamentőknél, és a menhelyeken. Megmenthetnél egy életet, ahelyett, hogy több tízezerrel támogatnál egy szaporítót. Mert mini yorki nem létezik. Yorkshire terrier van, aminek a standard szerinti súlya 2,5-3kg. A szaporítók a rosszul sikerült, gyenge és nem megfelelő súlyú kiskutyákat így próbálják eladni. Mert ezek a kutyák nem egészségesek, és ki kellett találni valamit, amivel el lehet őket adni.
2013. ápr. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
Azt értem, hogy nem akarsz százezerért kutyát venni, de vajon az állatorvosnak szívesebben fizetnéd ki ugyanezt a pénzt?
2013. ápr. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

A kommentben írt kérdésedre válaszolva:

a minik nem különböznek sem méretükben, sem súlyukban, sem semmiben a többi yorkietól, mert NINCS MINI YORKIE. Yorkshire terrier csak egy méretben létezik, sem extra mini, sem mini yorkie nincs.

Mondjuk láttam már egy két éves, kb. 90 dkg-os, kidüllett szemű, kocsonya módra remegő agyonszaporított yorkiet, de a gazdája egy óráig sorolta, hogy milyen eü problémákkal kell dokihoz futkosnia vele, meg, hogy mennyit költött rá, stb. Tehát lehet, hogy a szaporítóknak néha sikerül összehozni egy ilyen "mini yorkiet", de ennek komoly következményei vannak. Szóval ilyen kutyust még véletlenül se akarj!

A másik meg, hogy olyan esettel is találkoztam már nem is egyszer, hogy valakinek az "extra mini"ként vásárolt yorkieja rendesen belenőtt az öt kg-ba...


Ha nem szeretnél annyiért vásárolni kutyát, amennyibe egy rendes, felelős, igazi tenyésztőnél kerülnek a kölykök, akkor inkább fogadj örökbe egy menhelyi keveréket, biztos találsz valami kis aranyos mixet:) Szaporítót viszont semmiképpen se támogass!


Ha pedig mégiscsak fajhtatiszta yorkiet szeretnél, és szánnál rá több pénzt, akkor esetleg ajánlhatok kenneleket. Érdekel?:)

(3. válaszoló voltam)

2013. ápr. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Azt írja az illető, hogy az anyuka 2,5kg és 35 cm.. nem tudom ez mennyire reális.Mint mondtam én annyira nem értek hozzájuk, az interneten próbálok informálódni felőlük, kisebb nagyobb sikerrel ezek szerint.


Kedves 7.válaszoló !

Milyen árban vannak azokban a kennelekben a kutyusok? Tudom, tudom.. nem kellene ennyire az árát néznünk, nem azért kérdezem, mert minél olcsóbban szeretnénk kijönni ..viszont tényleg nincs rá olyan nagy keret..


Minden választ köszönök szépen !

2013. ápr. 1. 16:43
 9/17 anonim ***** válasza:
51%
Ezeket a kölyköket mennyiért árulják?
2013. ápr. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

25e.

a következő indokkal:" fajtatiszta yorkik nyugodj meg. azért adom olcsón őket,mert nem akarom,hogy rajtam maradjanak. "

2013. ápr. 1. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!