Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyám kopott...

Mit tegyek a kutyám kopott fogával?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves skótjuhász szuka kutyám. Imád labdázni és egész életében csak azt csinálná/csinálja. Egy baj van,hogy a fogai már az innyéig koptak majdnem. Ilyenkor mi a teendő? Szerintem még az evés is fáj neki ezért puha ételeket kap és tejben áztatott tápot.

Segítsetek! Sürgős!



2013. ápr. 1. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
A fogak kopása az életkorral együtt jár.Minden foga az ínyéig lekopott? Általában csak az elsők szoktak lekopni . Az őrlők nem annyira.Vannak a senior tápok, amelyek könnyebben rághatók. Ráadásul az összetevők is benne az öreg kutya igényei alapján vannak benne.
2013. ápr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Csak az első fogai koptak le. Ma is direkt puhákat kapott,mint például a hurka.

De ha nem labdázik depressziós lesz és túlpörög. Szóval meg kellene oldani a labdázást anélkül,hogy tovább kopnának. Ha plüssel játszok vele az kevésbé koptatja a fogát?

2013. ápr. 1. 22:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első fogaival a kutya csak megragadja a nagyobb dolgokat, ételben is. Evéskor a hátsókat használja. Ne pépesítsed neki a kaját, felesleges, Ha nem senior tápot adsz neki, akkor egy kicsit áztasd meg a tápot .

Ha fáj a foga evéskor, az inkább a fogkő okozta gyulladástól lehet.

2013. ápr. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem.

És a labdázás? Labdázhat még? Természetesen kisebb tenisz labdára vagy plüssre gondolok.

2013. ápr. 2. 11:22
 5/7 anonim ***** válasza:
ha nem labdázik a kutya, általában az első fogak akkor is lekopnak. Az állatorvos is a fogak állapotából tudja megállapítani a kutya körülbelüli korát.
2013. ápr. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nézesd meg egy dokival,mert lehet hogy fogköves,ami akár tályogot is okozhat,és rettenetesen fáj.Ultrahangos fogkő eltávolítást fog csinálni.Nálunk ez 4500 ft + altatás.Drágább helyeken max 6-8ezer ft + altatás.

Senior táppal etesd,ez direkt idősebb kutyáknak van kitalálva és ne tejbe áztasd,mert a tej nem jó a kutyának.Sima vízbe.Esetleg én szoktam neki csontot/farhátat kifőzni,annak a levébe is szoktam áztatni a tápot.


A labda szerintem nem befolyásol érdemileg semmit.Nyugodtan labdázzatok.

2013. ápr. 5. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 My János 1926 ***** válasza:
Gumi karikát dobálj neki ne labdát
2022. jún. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!