Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek hány éves kortól...

Szerintetek hány éves kortól lehet gyerekhez kutyát vinni? Vagy összeismertetni őket egymással?

Figyelt kérdés
Az unokatesóm a héten tölti be az 1 éves kort. Nekünk meg van egy bulldogunk, lassan 1,5 éves lesz, szereti a gyerekeket. A párommal megyünk felköszönteni az unokatesomat és arra gondoltam, hogy elvinnénk a kutyánkat is, hogy ismerkedjenek össze, de nem tudom, hogy ez nem korai e még? Lakásban laknak, így bent lennénk. Viszont nem tudom h nem baj e h a kutya ugye nem steril, mi nem fürdetjük minden héten, szóval valamennyi koszt hordoz magával. Nem lesz baja a gyereknek tőle?

2013. ápr. 1. 19:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi baja lenne?

Nekem terhesség alatt/ előtt / után :-) is volt kutyám pateroltam volna le amikor megszületett a gyerek? Vagy a gyereket nem vittem volna haza a kórházból? A játszótéren, buszon, bevásárlóközpontokban stb... sokkal több bacit szed össze mint egy normális körülmények között tartott kutyától!

2013. ápr. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen, az ha egyszer nekem is lesz gyerekem akkor az első perctől fogva együtt lesz a kutyánkkal, csak ugye mivel nem az én gyerekem ezért vagyok kíváncsi hogy ki mikortól engedte össze a kutyiját a gyerekével. Szeretnénk ha az unokatesom minnél hamar találkozna kutyával, neh féljen tőlük majd később.
2013. ápr. 1. 20:18
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én unokaöcsém a kutyám mellett nőtt fel. 2 hónapos volt amikor már simán átjöttek hozzánk, persze akkor még nem engedtem közel a kutyámat, csak annyira, hogy egy kicsit meg tudja szagolni a lábát, testét. Aztán onnantól, hogy magától tudott járni, már úgysem lehetett őket elszeparálni. Annyi, hogy SOHA ne hagyd őket kettesben, és fél szemed mindig a kutyán legyen.


Egyébként a sógornőm állatorvosi asszisztens, és az elején ő nyugtatott engem, hogy ne féljek, egy kutyától nem fog semmit elkapni a gyerek. Ne tudd meg, hányszor nyalta szájon örömében a kutyám :D

A kezét majd mossátok meg, ha a kutyát simogatja, de ennyi, nem kell túlaggódni.

2013. ápr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, akkor mindenképp át visszük, nagyon kíváncsi vagyok, hogy hogy fog unokatesom reagálni a kutyánkra, szerintem még sose látott kutyát élőben :D
2013. ápr. 1. 21:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek szüleivel kell megbeszélned a dolgot, ha nekik nincs ellene kifogásuk, akkor nyugodtan találkozhatnak. Ha a kutyád még nem találkozott kisgyerekkel, akkor először óvatosan ismetesd őket össze, hogy lásd a kutya reakcióit és szükség esetén te is tudj rá reagálni!
2013. ápr. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amúgy a kutyámon nagyon sokat változtatott a gyerek jelenléte. Szerintem a legtöbb kutya nem tud mit kezdeni a gyerekekkel, de mióta az unokaöcsi megvan (ő már 4 éves, a kutyám 6) imádja a gyerekeket. Ha az utcán kisgyereket lát (2-3 éves a best of :D ) azonnal kiflipózban megy oda, és tolja a fejét a gyerek kezébe. Imádom :)
2013. ápr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Édes lehet a kutyád nagyon :) ezt hallottam már hogy sok kutya imádja a gyerekeket, meg h tök máshogy viselkednek velük mint a felnőtekkel. Hál isten ahol lakom rengeteg gyerek van és nagyon sokszor oda jönnek hogy had simogassák meg, meg fogják meg a fülét, pacsiztassák, stb.... a kutyám szereti őket, meg szereti lelopni a gyerekek kesztyűjét :) meg a családban is van egy kislány, ő már 3 éves, neki meg mindig a sünijeit akarja ellopni, de persze megtanulta már hogy gyerekekre nem szabad ugrálni, úgyh a kutyám részéről nem lesz gond :) köszönöm a tanácsokat :)
2013. ápr. 1. 22:55
 8/10 anonim ***** válasza:
erről mindenképpen a szüleit kérdezd meg
2013. ápr. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A szülőkkel beszéld meg, de szerintem nincs akadálya.

Csak arra figyelj, nehogy a bulldog széles jókedvében csupa szeretetből ledózerolja a gyereket, amúgy bulldogosan. :)

2013. ápr. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
:) :) igen, ezt eltudom képzelni hogy nagy örömébe fellöki a kis gyereket a habtestével :) de először úgyis csak pórázostul lesz bent a lakásba, aztán mire lenyugodott mehet szaglászni meg játszani :)
2013. ápr. 2. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!