Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikkert lehet használni...

Klikkert lehet használni pórázon sétálás tanításához is? +még két kérdés

Figyelt kérdés

Már ismeri a kutyus a klikkert, az "Ül!"-t megtanulta, a "Fekszik!"-et most tanuljuk, és közben a pórázos sétát is, de az nem nagyon megy, vagy nem akar tenni egy lépést sem, vagy nagyon húz (sokszor oldalra), mindent csinál, csak láb mellett nem marad. Kipróbáltam egy csomó tippet, amit a neten találtam (hogy hogyan tanítsuk meg a kölyöknek a pórázon sétálást), de egyelőre nincs siker. Szerintetek a klikkert tudnám valahogy használni? Mondjuk hogy értelemszerűen akkor klikkelek, amikor láb mellett van?

És ha már ennél a témánál vagyunk, akkor még annyit, hogy a kicsivel most kezdjük majd (a póráz után) a ringdresszúrát gyakorolni. Ennél is tudom valahogy alkalmazni a klikkert, vagy nem?


A másik meg: hogyan hagyjam el a klikk+jutalomfalatot? És mikor, mennyi idő után?



2013. ápr. 1. 20:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem használhatod, mikor a kutya melletted sétál láb mellett akkor egyből nyomd a klikkert meg juti falatot. De nem biztos h siker élményetek lesz. Valamelyik kutyánál működik ez, akár sima juti falattal is, hogy oda rakod a lábadhoz a jutalom falatos kezedet és mikor szépen jön melletted akkor nyomod a szájába. Nálunk ez nem vált be, pedig sokáig ,, kúsztam " a földön miatta :) mivel h kistestű a kutyám :D én egyszerre 3 dolgot alkalmaztam, igaz nagyon sokáig tartott mire megtanult húzás nélkül sétálni (1évembe került). Én használtam egy ideig folytó nyakörve is, de persze csak a sima vászonból készültet, az sokat segített. Aztán mikor láttam hogy rájött h ha húz akkor az szorítja a nyakát, vissza raktam rá a sima nyakörvet, és mikor elkezdett húzni akkor megálltam, leültettem, majd elindultunk, de közben mondtam neki h mehet, aztán persze megint elkezdett húzni, megint leültünk, és így tovább....türelem játék volt , és nem mondom h egyszerű. Sokszor (ha nem célirányosan mentünk valahova) akkor irányt változtattam mikor elekzdett húzni. Aztán megint. Uncsi nagyon, de hosszú távon tényleg hatásos. Akkor olyat is csináltam mikor már jobban ment a séta, és nem húzott annyira, h szembe fordultam vele és hátra felé mentem, de közben nem engedtem a kutyámnak h megelőzzön. Mindig elé álltam mikor elém, vagyis ebben az esetben mögém akart menni. Ez vicces lehet mások számára :) de ez is segített abban h most már tényleg laza pórázon megyünk, kivéve ha meglát egy macskát :) Jah és még valami, erre nem rég jöttem rá, hogy ha nagyon lassan mész vele, kevésbé fog húzni. Ha gyorsan akarsz vele sétálni, felveszi a saját tempóját és nagyon fog húzni, de ha lassan mész vele ráfog jönni h ennél gyorsabban nem mehettek. A megállás módszer meg azért jó mert rájön a kutya 1 idő után h ha húz lassabban fog oda érni a kiszemelt fához, mintha szépen jönne veled.


Akkor hagyd el a klikk juti falatot, mikor a kutya már megcsinálja neked anélkül is. Néha gyakorold jutalom falat nélkül azokat a gyakorlatokat amiket már tud, ha anélkül is megcsinálja nem kell már a juti falat ahoz a gyakorlathoz, persze néha adhatsz neki azért is amit mártud, csak h élvezetesebb legyen neki végre hajtani a parancsokat! sok sikert hozzá :) és kitartást! :)

2013. ápr. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!:)

A fojtó nyakörvtől én kicsit idegenkedek...

2013. ápr. 1. 20:44
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha nincsenek komoly problémák a falkasorrenddel, akkor a legegyszerűbb, legeredményesebb módszer az, ha irányt váltasz menet közben, mikor megelőz vagy oldal irányban húzni kezd. Ha ezt következetesen, mindig csinálod, és van módod a séta során elengedni futkározni (mert ugye e nélkül nem ér elvárni a laza pórázt), akkor pár héten belül már mennie kéne. Nekem a kutyaiskolában azt mondták, hogy az, hogy a kutya ne húzzon/rángasson, egy alap elvárás, amit épp ezért jobb, ha nem jutalomfalattal tanítasz - mert ez nem feladat, ez az alap.


A ringdresszúrához a klikker nagyon jól alkalmazható - például a fülhegyezős-jó faroktartású állás megtanítása elkapással lehetséges.


3. kérdés: ha már a kutya ismeri a feladatot (pl ül vezényszóra nyilvánvalóan tudja, hogy le kell ülnie), akkor már nem kell a klikker, csak a jutifalat. A jutifalatot meg úgy kell "elhagyni", hogy rendszertelenül adod neki: egyszer kap, másszor nem, de aztán lehet, hogy kétszer is kap egymás után, aztán meg zsinórban 3szor nem... De az az igazság, hogy időnként ismert feladatokra is jó jutalomfalattal rádicsérni, mikor eszedbe jut.

2013. ápr. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Még valamit (beleolvasva az első válasz végébe): a kutya okos állat. Ha egy ismert feladatra kiadod a vezényszót, ő nem csinálja meg,te pedig előveszed a falatot és aztán úgy adod ki a vezényszót: az eredmény az lesz, hogy a kutya soha nem fog jutifalat nélkül dolgozni. Ha már biztosan tudod, hogy tudja, mit kellene tennie, s te kiadtad a vezényszót (s a körülmények is olyanok, pl vizslát ne akarjunk hóban döglött kutyáztatni), akkor bizony azt meg kell csinálni: ha mondjuk nem ül le, akkor egy rosszalló, figyelmeztető szó, ismét vezényszó, ha pedig ekkor sem csinálja, akkor popsit határozott mozdulattal le kell nyomni, s ha ekkor leül, szóban megdicsérni, a következő feladatnál meg mehet a jutalomfalat is.


Még az elhagyáshoz: ha falattal megvezetted a kutyát a tanuláskor, s úgy klikkeltél, akkor először a falattal megvezetést hagyd el, s klikk után vedd elő a falatot. Amikor ez jól megy, akkor a klikkert hagyd el, s utána a falat adását ritkítsd. Remélem, több dolgot nem hagytam ki.

2013. ápr. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Annyiban nem értek egyet az előttem szólókkal, hogy ha jól értelmezem itt egy kölyökről beszélünk, aki azért nem megy pórázon, mert megvan szeppenve, tart még a környezet ingereitől. Vele nyugodtan klikkerezz pórázon, akár egész apró lépésekre is jutalmazva. Csalogasd és ha jön, jutalmazd. Póráz fegyelmet gyakorolni ráérsz, ha már megy a pórázon közlekedés:)

A többi gondolatom most mobilról nem pötyögöm be, de ha senki más nem írja le, akkor holnap visszanézek!

Sok sikert!

2013. ápr. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Jah igen, nekem e fölött mindig elsiklik a figyelmem, mert az én kutyáim pici koruktól ilyen kis törtetőek, mi már az első sétától kezdve vidáman póráz-fegyelmezünk. A klikker bátorításra nagyon jó, de arra elég a kedves csalogatás és a jutalomfalat is, hacsak nem extrém félénk a kiskutya.
2013. ápr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni a kutya korát és azt, hogy milyen ingerkörnyezetben próbálkozik vele a kérdező.
2013. ápr. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
Tükör kutyasuli kérdezz felelek rovata,gyakran ismételt kérdések.Sok hülyeséget meg félreértelmezett dolgokat olvastam itt,csak azért.
2013. ápr. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A kölyök 9 hetes, és még csak a házban ill. udvaron gyakorlunk vele.

2013. ápr. 2. 12:34
 10/13 anonim ***** válasza:
Na, ezért nem mindegy milyen idős a kutya! :) Túl sokat vársz attól a kölyöktől! Szerintem ebben az esetben teljesen felesleges a klikkert belekeverni a sétába, mert a séta normál esetben ösztönkezelés, nem tanítás. Én a 8 hetes kiskutyámmal úgy kezdtem, hogy teljsen szabadon elindultunk ki az utcára (kertváros, kis forgalom) és egyszerűen jött utánunk. Kellett neki néha vagy 20-25 méter mire rájött, hogy egyedül marad ha nem jön, majd meglódult és utánunk szaladt. Amikor forgalmasabb részhez értünk, akkor menet közebn rácsatoltam a pórázt és így azt is szokta. Ha megálltunk hosszabb időre és lefeküdt, akkor megint csak nem kezdtem el a pórázzal rángatni, hanem lecsatoltam, elindultunk és hívtam, ő meg jött. Amikor már lendületben volt, akkor megint felcsatoltam. Néhány nap/hét után már teljesen természetesen jött pórázon és szabadon is. Ha kezdetektől fogva jól csinálod, akkor nem kell a pórázfegyelmet tanítani, esetleg később a szemkontaktusos lábnál követéshez lehet használni klikkert. Az első kutyámnál még én is azt hittem, hogy klikkerrel kell sétáltatni, aztán rájöttem, hogy nem.
2013. ápr. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!