Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A németjuhászt azért hívják...

A németjuhászt azért hívják farkaskutyának, mert a farkas és a kutya kereszteződéséből van, vagy azért mert van farka?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 1. 20:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

:DDDD

Ezt most poénból kérdezted, ugye?:'D

Egyébként csak a csökkent intelligenciahányadossal rendelkező emberek, meg a gyerekek hívják farkaskutyának, gondolom, mert "hasonlít a farkasra"(?), vagy foggalmam sincs...


Van egyébként farkas-kutya hibrid, de az nem a nj:)

2013. ápr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Ugye a kérdés második felét te sem gondoltad komolyan ? :D

Azért hívják sokan farkaskutyának, mert szerintük hasonlítanak a farkasra, legalábbis akiktől eddig megkérdeztem hogy miért hívják így azok ezt válaszolták.

2013. ápr. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Mert szerinted a többi kutyának nincs farka?
2013. ápr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
51%
Amúgy a Malamut,Husky még jobban is hasonlít a farkasra,de a legtöbb kutya hasonlít kicsit. Mondjuk a hosszú szőrűek nem annyira...
2013. ápr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
51%
A Szibériai lajkáról nem is beszélve,stb....
2013. ápr. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Pont ezt akartam írni, hogy a husky és a malamut inkább hasonlít, szóval ezért nem értem...


Onnan jött az ihlet, hogy ma is pl. póráz nélkül vittem a kutyámat sétáltatni és már messziről hallottam, hogy "vigyázz, mert ez egy farkaskutya", egy gyerektől nem zavar, de felnőttektől nem szeretem hallani

2013. ápr. 1. 20:37
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

nem tudom miért.. én gyerekkoromban sem a nj-t hivtam farkas kutyának hanem a huskyt meg a többi olyan szánhúzót..


lehet azért hivják így mert a csehszlovák farkaskutyát németjhász és farkas kereszteződsévéel hozták létre..


meg jóformán az összes farkas hibridhez ezt a fajt használták

2013. ápr. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Na igen , de nem hiszem hogy aki farkaskutyázza a németjuhászt az tisztában van azzal, hogy melyik fajtát miknek a keresztezésével hozták létre.
2013. ápr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
A bullterrieremre meg folyton azt mondják,pitbull.Tehetnek egy szívességet :)
2013. ápr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
A német juhász jóval előbb volt ismert Magyarországon, mint a malamut és társai. Akkor még konkrétan tényleg jobban hasonlított a farkasra (pl. nem volt ennyire kifejezett a rajzolat), szerintem a "régi" időkből maradt fenn a farkaskutya elnevezés.
2013. ápr. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!