Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Társasházi kutyatartás nehézsé...

Társasházi kutyatartás nehézségei?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy kutyát, de társasházban élek. És a nagy ötletet követően elkezdtem gondolkozni... Itthon már van egy kutyám - mármint a szüleimnél, de ő nagytestű, nagyon energetikus, úgyhogy őt nem tudnám beköltöztetni -, és azért kölyökkorában vele is voltak gondok. Például amikor egyedüllétre szoktattam, akkor rengeteget sírt. Ez vidéki háznál nem nagy gond, de egy társasházban a többi lakó valószínűleg Kínáig kergetne, ha a kutya 3 napig állandóan visítozna :D Szóval ilyenekre gondoltam... Tudnátok még mondani hasonló hátrányokat? Csak hogy objektívebben tudjam szemlélni ezt a dolgot :)

2013. ápr. 1. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem éreztem hátrányát a kutyatartásnak. Az, hogy a kutyád sírt egyedül, a rossz nevelés miatt van, szeparációs szorongásnak hívják.

Csak akkor vállalj kutyát, ha a napi 3, de inkább 4 sétát tudod biztosítani. Én reggel fél 6kor megyek le vele, és este 10kor van az utolsó séta. Hóban, esőben, hidegben, kánikulában, ja, és hétvégén is :)

A szabadprogramok megszűnnek, hacsak nem tudod magaddal vinni a kutyát. Én még a szüleimmel élek, szóval nem gond, ha velük marad itthon, mert imádják egymást. Ettől függetlenül én vagyok a GAZDI a kutyám számára, és lelkifurdalásom van, ha otthon kell őt hagynom. Szóval többnyire olyan programokat szervezek, ahová ő is jöhet velem.

Talán ezek azok, amik egy pici nehézséget jelenthetnek, de én ezt soha nem éreztem áldozatnak, mert nagyon szeretem a kutyámat. Ja, és soha nem ugatott kölyökkorában sem, ha egyedül hagytam.

2013. ápr. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
kedves szomszédok beszologatnak, hisztiznek veszekednek veled... mikor kicsi voltam egy kutya volt a lépcsőházban, öregségében pusztult el. a család uj kutyája van. nekem is van egy kutyám és gondok adódtak az egyik öregasszonnyal..mikor meséltem anyámnak mondta hogy vgyázzak vele, mert anno az emlitett család kutyája miatt is aláirást kezdett gyüjteni a lakoktól mert hogy hullik a kutya szőre... csak anyám elkergette anno (bár ellenem meg nem tud mit tenni mert direkt lakógyülésen kérdeztem meg hogy befogadhatom e a kutyusomat)
2013. ápr. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi is társasházban élünk a kutyánkkal Budapesten. 9 lakás van a társasházunkban, 3 lakásban van kutyus, mindegyik kistestű, a legnagyobb egy cocker spániel.

Kert is tartozik a házhoz, azon keresztül kell menni, hogy kijussunk az utcára. A másik házban élőknek nincs kutyájuk, de nem zavarja őket, hogy másnak van. Egy dologra háklisak (mondjuk joggal), hogy a virágos, gondozott kertben ne pisiljenek, kakiljanak a kutyák.

Szóval pórázon visszük ki sétálni, a többi csak nevelés kérdése.

Fontos majd a leendő kutyáddal a szabályok lefektetése az első pillanattól kezdve, és az is nagyon fontos, hogy te legyél a falkavezér, ne alakuljon ki szeparációs szorongás amikor egyedül hagyod. Ha ez rendben van és a mozgásigénye is ki van elégítve, kellőképpen le van fárasztva akkor nagy valószínűséggel nyugton lesz.

Nálunk szerencsére egyik kutya sem cirkuszol amikor egyedül van, nem ugatnak, nem sírnak.

Milyen kutyusra gondoltál?

Mert az sem lenne rossz megoldás, hogy olyan menhelyi kutyust választanál aki ideiglenes gazdinál él, és aki már túl van a mindent szétrágó kölyökkoron. Az ideiglenes gazdi megfelelő infót tudna adni, hogy viselkedik a kutyus ha egyedül van otthon hagyva, és szinte biztos, hogy már szobatisztán kerülne hozzád.

2013. ápr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 urkunde ***** válasza:
46%

Én ilyen gondokkal találkoztam:ugat,behordja a sarat vizet a lépcsőházba,büdös,félnek tőle a szomszédok,a kedvencem az volt hogy kopog a körme a járólapon ez zavarta az alattunk lakót, hirtelen ennyi jut eszembe.Persze ezeket a vádakat akkor is megkapod ha nem igaz semmi.Minden leszel csak fehér ember nem.A kölyökkorról nem is beszélek nyüszít,ugat,kaparja az ajtót,

amíg nem 100% szobatiszta a lépcsőházba is beszalad 1-1 pisi(meg utána is néha). Én nem csinálnám még egyszer.

2013. ápr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Fokozatosan kell hozzászoktatni az egyedülléthez és akkor nem lesznek gondok.

"Hátrány" talán: koránkelés (hisz le kell vinni a kutyát reggel is)

nyaralni, kirándulni nehezebb elmenni mert ugye nem hagyhatod akárkire a kutyádat

a szomszédok szurkálásait el kell tűrnöd

hónap végére még véknyabb lesz a pénztárcád, mert valjuk be egy kutya elég drága mulatság.

De ezek szinte semmik. Amennyi szeretetet kapsz a kutyádtól elfeledtetik veled ezeket az apró hátrányokat.:) Ha teljesen kèsznek érzed magadat a kutyatartásra csak pozitív élmények fognak érni, és nagyon boldog leszel.:)

2013. ápr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, nálunk minden lakó szereti a kutyámat. 2 idős néni van a lépcsőházban, na ők meg főleg, állandóan adnak 1-1 finom falatot neki, ha találkozunk :)

Egyébként meg legyen a kutya tisztán tartva, legyen jól nevelt és nem lesz gond.

2013. ápr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

urkunde..

nekünk is azért szólt be az alsó szomszéd,hogy kopog a körme :D

amikor apum közölte,hogy a drága kislánya meg este 11 kor kopog a magassarkúval és felhallatszik az is zavaró ám..azóta egy szót sem szól :D :D


nekünk az ugatás miatt szóltak,de hát ha vki kopog akkor jó,hogy ugat..


amúgy én a helyedbe egy nyugis felnőtt kutyát választék..mi is 1,5 évesen hozztunk el egy kutyát,ismerősöktől rossz tartási körülmények miatt.


csendes,nyugodt kutya,de ha kopognak akkor vakkant egy párat..

2013. ápr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok megint, még ez jutott az eszembe:

[link]


Ha ez megvan akkor nincs ember aki belétek köthet. :)

2013. ápr. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nincs probléma a kutyámmal. Nem azért visított az egyedüllétre szoktatásnál, mert problémás volt, hanem mert ideiglenes befogadónál 8 másikkal volt, tehát soha nem volt egyedül, aztán amikor 8 hetesen hozzám került, jó 2 hétig állandóan együtt voltunk. Nem a mély vízbe dobtam bele, hogy utána meg egyből magára hagytam napokra, hanem először a szobában maradt magára 5-10 percekre, aztán az udvarra is ki lett küldve, na meg amikor az első éjszakáját egyedül töltötte kint... Hisztizett miatta. Persze azután megszokta, nem volt ezzel soha problémánk. De ha kifogok egy hasonló temperamentumú kutyát társasházban... hát ott kapnék miatta. Amúgy whippeten gondolkoztam, vagy menhelyi kutyán. Utóbbitól csak azért tartok, mert a keverék kutya jelleme sokszor zsákbamacska.

Felnőtt kutyán is gondolkoztam:) Annak is megvan a maga előnye, nem kell szobatisztaságra nevelni, már túl van a "hippi" korszakon... Szóval ja. Köszönöm a válaszokat:) Még jól át kell gondolnom.

2013. ápr. 1. 21:42
 10/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Én 10 emeletes lakótelepi panelban bő fél évig éltem egy közepes testű, jól nevelt idős kutyával.

A korábbi válaszolókat kiegészítve a többi kutyással is lehetnek konfliktusok. Többször jártunk úgy, hogy a liftből hamarabb rontott ki PÓRÁZON az idegbeteg kutya (kisebb, nagyobb, mindegy), mint a gazda. És mikor ezt szóvá tettem, még én voltam a rossz, a hibás, mert hogy a kutyám szabadon sétált, sokszor még a lépcsőházban is szabadon volt...pár ilyen eset után a kutyámat mindig mögém parancsoltam, és volt bizony, hogy majdnem felrúgtam a liftből kiszáguldó kutyát...

Gyalog sem volt jobb a helyzet, sok kutya az 1-2. emeletről a gazdi előtt több perccel lerohant őrjöngve...

Szóval szűk helyeken jobb vigyázni4

2013. ápr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!