Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valaki aki szokott görkori...

Van valaki aki szokott görkorizni a kutyájával? És hogyan tanította meg rá?

Figyelt kérdés
Szeretek korizni, és tök jó ötletnek tartanám h együtt menjünk a kutyámmal. Így én kevésbé fáradnék el a sétákon, gyorsabban is tudnánk menni (mivel futni nem nagyon szeretek) és ő is jobban kifáradna. Na de van egy érzésem h ha most felvenném a korit és elindulnánk lehet hogy egy villany oszlopon állnék meg, félig felkenődve :) Hogyan lehet megtanítani a kutyának h így is vegye fel a tempómat? Sétálni már tudunk pórázzal,, vagyis nem húz, csak ha meglát egy macskát. De pl ha elkezdek vele futni ő egyből elkezd húzni. :(

#kutya #tanítás #sport #görkorcsolyázás #kutyával való mozgás
2013. ápr. 1. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Olyan helyen menjetek, ahol nem kell porazon tartanod.

Nem tudom hol laksz, de Bp en a varosligetben lattam mar ilyet.

A gorkorit en nem otthon szojtam felvenni amugy, hanem annak a koteleben, ahol mar ertelmesen tudok korizni...


Nem vallalnam gorkorival, mindkettotokre veszelyes. Nem veletlenul tilos pl biciklivel setaltatni...

2013. ápr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nemtom a korival hogy megy de az én kutyám az első perctől kezdve tudta mit kell csinálnia, amikor bicajjal kivittem...bár ez tényleg nevelés kérdése, nálunk az ül az ül...és nem csak akkor ül ha olyan kedve van...szóval érted...
2013. ápr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

*szoktam


**kozeleben

2013. ápr. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Marmint porazon nem vallalnam gorkorival sem



Utolso, porazzal?


Ha igen az tudod, hogy tilos?

2013. ápr. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én olyan helyen korizok vele, ahol se macska, se semmi zavaró tényező, hám van rajta, és pórázzal megyünk, egyáltalán nem húz, csak ha én kérem rá, én táskát szoktam vinni, abban van a kori, amit odalent veszek át, és ha elfáradna a lábam visszaváltok cipőre.
2013. ápr. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) póráz nélkül biztos, hogy még nem merném, bp-en lakom, újpesten, itt van egy patak, és annak a partján van egy beton út ott tudnánk korizni, de egyenlőre még póráz nélkül csak akkor sétálunk ha másik kutyával megyünk, 4esben. Ülni ő is tud, mármint már megtanulta h kereszteződésnél v járda szélénél meg kell állni, ha nem is mindig ül le, de megállni megáll, én igazából csak ezt tanítottam meg neki h álljon meg. Köszönöm a tanácsokat, szerintem kipróbálom,de először csak olyan helyen ahol tuti h nem ütközünk bele senkibe sem. Remélem menni fog, biztos élvezné hogy végre mehetnénk együtt gyorsan is, nem csak a séta tempóban :)
2013. ápr. 1. 22:53
 7/9 anonim ***** válasza:
A pórázon sétálásnak kell tökéletesen mennie.Lábnál kell sétálnia,a lábad vonalát soha nem előz heti meg.Ha megelőzi,azonnal határozottan fordulj meg,a kutya kerüljön mögéd.Ez kicsit furán fog kinézni az elején,de sajna muszáj.Ha szépen jön és nem előz be,kapjon néha jutifalatot.Ha stabilan közlekedtek már így,próbálj tempót váltani.Ha beelőz megint u.az,fordulsz és az ellenkező irányba mész.Szépen jutalmazod.Ha stabil,kezdhetsz kocogni,meg irányt váltani.Ha ügyes,jutalmazod.Ha beelőz,fordulsz.Mindezzel párhuzamosan,ha meglát egy kutyut és húzni kezd,határozottan szólsz,nem jó és megfordulsz.Nem baj,ha vontatod a kutyát,ő is probléma nélkül vonszolna a póráz végén.Ha rutinos vagy már látod,hogy a kutyu mindjárt húzni fog,előzd meg,szólj rá,menjetek tovább,mintha semmi érdekes dolog nem lenne.Ha szépen beáll a lábad mellé,dícséret és jutalom.Ha ez megy,bátran viheted korizni.A lényeg a következetesség és a lépésről lépésre haladás.Ajánlom aTükör Kutyasulik honlapjának gyakran ismételt kérdések rovatát.
2013. ápr. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A szilas patak?


Amugy en ujpalotai vagyok....


En irtam, hogy porazzal semmikeppen



En elobb megtanitanam a kutyat a fegyelemre, hogy merjek bizni benne, ha elengedem akkor is biztos legyek benne, hogy nem szalad el.


Ezt annak fuggvenyeben mondom, hogy mi rendszesen korizunk belvarosban is, forgalomtol fuggoen kimegyek a korutra is. Tehat azert megy a kozlekedes, de kutyaval nem vallalnam...


De persze nem szolok bele:)

2013. ápr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én sokat sétáltattam a kutyámat görkoriban, de jellemzően poraz nélkül. illetve pórázon is de ő már tudta hogy a fát felőlem kell megkerülnie

már annak örült amikor a korit felvettem.

azt is hamar megtanulta hogy nem kellemes ha elütöm

ja és innentől az összes görkorist szerette. :-D

2013. ápr. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!