Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne a megfelelő?

Milyen kutya lenne a megfelelő?

Figyelt kérdés

Páromman tervezzük, hogy összeköltözünk egy családi házba, és mivel nagy állatbarátok vagyunk mindketten, természetesen kutyát is szeretnénk. Viszont egyenlőre még nem tudjuk, hogy milyet és ebben kérnék egy kis segítséget tőletek, persze ez még csak érdeklődés szintjén, lehet, hogy veszek majd egy kutyás könyvet is.


Tulajdonságok tekintetében ami fontos volna, hogy gyerek és állatbarát kutyus legyen. Pár éven belül szeretnénk majd kisbabát, meg majd több állatot is, amelyekkel kapcsolatba is kerülne, pl macska, tengerimalac vagy nyuszi, valami nagyobb testű papagáj stb.


Eddig a labradorra gondoltunk, mert egyrészt nagyon szép, okos és elvileg jól kijön a gyerekekkel meg a többi állattal is, viszont házőrzőnek emiatt azt mondják egyáltalán nem jó és az se volna rossz dolog, ha nem engedne be mindenkit.


Az, hogy kis vagy nagytesű legyen azt nem tudom, nem is lényeges, inkább az ,hogy okos legyen, szeretnék belőle "tanult" kutyát faragni, tehát, hogy rendesen szót fogadjon, tudjon esetleg néhány trükköt, meg ilyesmi. Klikkeres képzésnek majd még utána olvasok.


Németjuhászban úgy olvastam, hogy minden tulajdonság megvan, amire nekünk szükségünk lenne, de én annyira nem rajongok érte (párom igen). Nekem kicsit olyan "túl általános", bár ezzel senkit nem akarok megbántani, mert tisztelem az okosságát és minden tulajdonságát, lényeg, hogy külsőre vannak amelyek jobban tetszenek.


Esetleg tudnátok tippeket adni?



2013. ápr. 1. 22:05
1 2 3
 1/26 Mátyás97 ***** válasza:
23%

Én Nektek csakis két kutya fajtát ajánlok!

-Bernáthegyi

-Collie (Skót Juhász)

Mind a kettő gyerek szerető, nagyon okos, szép, kitűnő házörzők!

Remélem ezzel segítettem!:)

2013. ápr. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
10%
Bullterrier :)
2013. ápr. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem a szetterek is megfelelnek ezen kritériumoknak é szépek is:)
2013. ápr. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 viclok ***** válasza:
5%
magyar vizsla csupa szeretet tipikus magyar mentalitásu kutya. tipikusan azt keresi hogyan járhatna a kedvedbe és nagyon vigyáz a csaladtagokra kitűnő vadász kutyának is mi pl arra használjuk könnyű vele a munka a megfelelési vágya miatt.
2013. ápr. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
53%

Én azt ajánlom, nézzétek meg a mudit, a pulit és esetleg a pumit (bár ő azt hiszem, jobban igényli a rendszeres munkát).


Ez a három fajta egyrészt messzemenően szereti és védelmezi a család tagjait, másrészt nem barátkozna össze a betörővel. Mivel terelőkutyák (tehát alapvetően állatok melletti munkára tenyésztették őket), jól megvannak a többi állattal is.


Ha elég nagy a telek, akkor a kuvasz és a komondor is teljes mértékben megfelel a kritériumoknak.

2013. ápr. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
60%
Szia! Én a pumit ajánlom ő egy befogadott kutya volt apu barátjától hoztuk 3 évesen annyira aranyos ha egy idegen ember jött az utcán és én kint voltam az udvaron elkezdett ugatni vicsorogni nagyon aranyos velem és a családtagjaimmal is az öcsémet is nagyon szereti aki 3 éves!
2013. ápr. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
60%
Ja és már 12 éves
2013. ápr. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
0%
Mi is hasonló elvárásokkal indultunk neki a kutyakeresésnek és leonbergi lett belőle. Ha anyagilag megengedhetitek magatoknak, nem okoz gondot, hogy rendszeresen beengedjétek a házba is és hajlandóak vagytok hetente egyszer alaposan kifésülni, akkor tudom ajánlani. Ja, nagy autó kell hozzá, illetve nagy csomagtartó, hogy tudjatok vele utazni.
2013. ápr. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
53%
Menhelyről,vagy fajtamentőktől.A németjuhi munkakutya,pici mellé nem ajánlanám.A gyerek mellett kevesebb idő lesz.Ezt be kell kalkulálni választásnál,mert a kert önmagában még nem mozgat le egy kutyát.
2013. ápr. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Ha a németjuhász " túl általános" akkor a labradorra már szavak sincsenek :D
2013. ápr. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!