Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne a megfelelő?

Milyen kutya lenne a megfelelő?

Figyelt kérdés

Páromman tervezzük, hogy összeköltözünk egy családi házba, és mivel nagy állatbarátok vagyunk mindketten, természetesen kutyát is szeretnénk. Viszont egyenlőre még nem tudjuk, hogy milyet és ebben kérnék egy kis segítséget tőletek, persze ez még csak érdeklődés szintjén, lehet, hogy veszek majd egy kutyás könyvet is.


Tulajdonságok tekintetében ami fontos volna, hogy gyerek és állatbarát kutyus legyen. Pár éven belül szeretnénk majd kisbabát, meg majd több állatot is, amelyekkel kapcsolatba is kerülne, pl macska, tengerimalac vagy nyuszi, valami nagyobb testű papagáj stb.


Eddig a labradorra gondoltunk, mert egyrészt nagyon szép, okos és elvileg jól kijön a gyerekekkel meg a többi állattal is, viszont házőrzőnek emiatt azt mondják egyáltalán nem jó és az se volna rossz dolog, ha nem engedne be mindenkit.


Az, hogy kis vagy nagytesű legyen azt nem tudom, nem is lényeges, inkább az ,hogy okos legyen, szeretnék belőle "tanult" kutyát faragni, tehát, hogy rendesen szót fogadjon, tudjon esetleg néhány trükköt, meg ilyesmi. Klikkeres képzésnek majd még utána olvasok.


Németjuhászban úgy olvastam, hogy minden tulajdonság megvan, amire nekünk szükségünk lenne, de én annyira nem rajongok érte (párom igen). Nekem kicsit olyan "túl általános", bár ezzel senkit nem akarok megbántani, mert tisztelem az okosságát és minden tulajdonságát, lényeg, hogy külsőre vannak amelyek jobban tetszenek.


Esetleg tudnátok tippeket adni?



2013. ápr. 1. 22:05
1 2 3
 11/26 Hovarju ***** válasza:
Golden,labrador,berni pásztor
2013. ápr. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Újfundlandi nagyon türelmes nagytestű gyerek szerető kutyus nyugodt kiegyen súlyozott természetú

de itt egy videó ez elmondja a fajta főbb jellemzőit

[link]

2013. ápr. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Herczeg András ***** válasza:

Szóval, az ne legyen szempont hogy tanítani lehessen klikker képzéssel ugyanis mindegyik kutya tanítható ilyen képzéssel!

Az hogy milyet szeretnétek, legyen még fontos szempont az, hogy mennyi időd van rá. Egy juhászkutyának sok mozgás s általában, saját tapasztalat alapján nincs annyi időd, hogy elég legyen. Nektek egy két kutyafajta: labrador, boxer, s talán, buldog, francia buldog. Ha van időd keress rá arra, hogy matrailing01 s ott meglátod én kutyusom Zeuszt Youtube

Fekete németjuhász. Nekem 13 éve van kutyám s ő 2 kutyim s őt klikker képzéssel tanítottam de elfogult vagyok fajta iránt. Sok sikert az új kutyátokhoz:)

2013. ápr. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
91%

fontos tényező, hogy mennyi időtök van a kutyára? nem csak most, hanem később, gyerek mellett is (tudom, hogy nem látsz a jövőbe, de a kutya elvárásai egy kisgyerek érkezése miatt nem fognak megváltozni). szeretnétek-e sportolni vele, eljárni kutyasuliba, jártok-e rendszeresen kirándulni? kinti, benti, vagy kinti-benti kutya lenne? hosszú vagy rövid szőrűt szeretnétek?


ha nincs semmi konkrét cél, vagy elvárás, akkor a legegyszerűbb elmenni egy menhelyre és kinézni egy szimpatikus kutyát (vannak gyakran kölykök is).

hogy írjak konkrét fajtát is... ha különleges küllemű kutyára vágysz és a német juhászkutya habitusra megfelelne, akkor nézegesd a francia pásztorkutyákat: briard, bouvier (flandriai juhászkutya), beauceron, nagytestű, könnyen képezhető fajták, őrzik a területüket, de kifejezetten családi kutyának valók, ráadásul nyáj mellett kitenyésztett terelőkutyák, tehát a többi állattal is ösztönösen jól kijönnek (persze ez bármelyik fajtánál elvárható, ha ennek megfelelően nevelted).

2013. ápr. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
90%
A helyetekben elmennék egy menhelyre, és elmondanám az igényeimet. 3 befogadott kutyám van, az egyik egy ideiglenes vizslakeverék, és minden általad leírt paraméternek megfelel. Egy igazi szeretetbomba. Épp gazdit keres.
2013. ápr. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Na akkor megpróbálok, válaszolni a felmerülő kérdésekre, illetve reagálni a válaszokra!

Első körben mindenkinek köszönöm a választ, látom volt, hogy egymást lenulláztátok, biztos megvan az oka, de én azért köszönöm nekik is a segítőszándékot!

Szépen sorban:


Mátyás97!

Bernáthegyi: nem rossz ötlet, nekem egy kicsit szomorkásnak tűnik a tekintete, a kutya-tár szerint megvan minden olyan tulajdonság benne, ami nekünk fontos. Bár, hogy mennyire tanítható/ mennyire szeret tanulni arról nem ír.

Skót juhász: Nagyon szép kutya, de nekem olyan lányos :) Talán túl hosszú a szőre, túl sok fésülgetést igényelhet.


Második!

A bullterrier nekem tetszik, olyan érdekes feje van, de páromat ismerem és neki biztosan nem jön be, azt írják róla, kisgyerek mellett lendületessége miatt nem biztos, hogy a legjobb ötlet. Ha jól emlékszek egyik ismerősömnek volt is, és kicsit hiperaktív volt, meg mindig összepisilta magát a gazdi hatására az örömtől :)


Harmadik!

A szetterek nagyon tetszenek külsőre, majd rendesen utánaolvasok a fajtáknak. A cocker spaniel is amúgy a szetterek közé tartozik, mert külsőre nagyon hasonlít, de így elsőre nem dobta fela google, annak ellenére, hogy nagyon gyakori fajta, ezér gondoltam, hogy lehet, hogy másik kategóriába tartozik…

Két kérdésem volna velük kapcsolatban. Egyik, hogy ők vadászkutyafélék ugye? Tehát kicsit tartok a többi állattal (főleg a papagájjal) való közös kapcsolattól. Tudom azt írták, hogy jól kijön más állatokkal, de azért gondoltam rákérdezek.

Másik, hogy mennyire jó házőrzők? Labrador az első számú favorit, de róla is lehet, hogy azért fogunk lemondani, mert mindenkit beengedne…


viclok!

A vizsla nagyon szép kutya, rövid szőrű, így kefélgetni sem kellene, de voltam már sok helyen akik vizslát tartottak és szerintem egy vizsla inkább kifejezetten nagy területtel rendelkező embereknek való, illetve vadászokhoz, mint amilyenek ti is vagytok. Másrészt talán a kisgyerek mellett nem is a legjobb fajta, mert engem mindig annyira kedveltek, hogy majdnem fellöktek a testükkel, pedig majdnem 90kg vagyok.


Giniras!

mudi: többször olvastam már, hogy a jó tulajdonságai miatt ajánlották, de nekem sajnos külsőre egyáltalán nem tetszik :(

puli: több okból sem, egyrészt inkább az olyan „igazi” kutyafélék vonzanak, másrészt a szőre és én nem vagyunk egy jó párosítás

pumi: ő még tetszik is, de majd még meggondolom, kutyatárban aztrták azért a kisállatokkal mindenképpen össze kell szoktatni, mert különben megkergetheti őket. (persze gondolom mindegyiket össze kell velük szoktatni csak nem mind1, hogy az egyik fajta mondjuk alapból kedveli őket, a másik meg mondjuk alapból megenné :D )

Kuvasztól mindig is féltem, most is félek tőlük, nem merném a gyerekem közelében hagyni.

Komondor meg megintcsak a szőre miatt nem választanám.


Hatos-hetes!

Köszönöm neked is, a pumiról már írtam, hogy még gondolkodom majd, meg megmutatom páromnak is :)


Nyolcas!

Hát ez a leonbergi nem kis darab :D Mellette biztos nem jönne be senki a kertbe, amúgy a hajlandó lennék kifésülgetni meg ilyenek. Majd megnézem az árát is mert nem vagyok tisztában a kutyaárakkal, de nem rossz ötlet :) Kisgyerekkel nem lennének gondok?


Kilences!

Azt hiszem ahogy kicsit jobb időnk lesz ellátogatunk egy menhelyre, másnem, egy kirándulásnak jó lesz, állatokat meg mint írtam szeretjük. Csak nem tudom, hogy egy menhelyen mennyire nézik jó szemmel, hogy kutya nélkül távozik az ember, mert jelenleg még nem most esedékes egy kutya.

A fajtamentők azok pontosan mik? Gondolom egy fajta tenyésztésével foglalkozhatnak, hogy ne tűnjön el, de azért szívesen fogadom az infókat. Németjuhász pl gyerek mellé miért nem való?

Amúgy gondolom, hogy kevesebb idő lesz mindenre ha lesz egy gyerek, de azért biztos nem lesznek elhanyagolva az állatok sem. Ezért is volna jó olyan kutya, akit nem úgy kellene majd otthagyni 10 másodpercre a gyerek mellett, hogy közben féltenem kell tőle, vagy kitessékelni mindig.


Tizes!

Értelek :) De a labrador nekem olyan igazi kutyaforma, nagyon aranyos és igazából mind a 3 színből tartanék egyet :)


Hovarju!

Ezek a alegjobbak külsőre talán. Labradort már írtam többször, golden az kb =labrador csak hosszab szőrrel, ugyanúgy tetszik, Berni pásztor meg megintcsak nagyon tetszik, csak sajnos kevés infót olvastan róla.


Macilaci08!

Nagyon meggyőző az újfundlandi, feltétlenül megmutatom páromnak is! :) Köszi


Herczeg András!

Értem én, hogy mindegyiket lehet tanítani, de azért egy basset hound-ot csak nem olyan egyszerű, mint egy németjuhászt :) Erre gondoltam, amikor azt írtam, hogy tanítható legyen, remélem érted a lényeget.

Az említettek közül a labradort kiveséztük, bár arról írhatna valaki, hogy tényleg egyáltalán me jó-e házőrzőnek?

Boxert nem, mert páromnak nem tetszik, meg itt a faluban most altattak el kettőt, mert megharapta a kisgyereket. (Lehet, hogy nem jellemző rájuk stb, de ez történt és így én se szeretnék, meg párom sem)

Bulldogot sem, mert azoknak mindig folyik a nyála.

Megnéztem a videódat és sok egészséget kívánok a kutyádnak :)


14.!

Köszi a válaszod!

Én egy olyan „igazi” kutya kinézetű kutyát szereznék. Tehát nem ilye bulldog típusút, nem puli jellegűt, nem valami cicaméretű zsebkutyát. Inkább rövidszőrűt, vagy lehet hosszabb is, de akkor nem olyan göndöres vagy ilyesmi, mert azok nem tetszenek. Kutyaiskolába lehet, hogy elmennék vele, bár még nm próbáltam, hogy otthon mit tudnék kihozni belőle, így ezt nem mondom biztosra. Sportolni annyira nem járunk, vagyis olyan nincs, ahova kutyával mennénk. Kirándulni néha szoktunk, de nem olyan gyakran, hogy most azt írja, nekem olyan kutya kell akit tudok magammal vinni kirándulni.

Olyan igazi család szemefénye kutya lenne, kintibenti, tehát alapból kint lenne, de ha otthon vagyunk és bent tartózkodunk akkor bejöhetne, hogy velünk legyen. Hideg időben sem kellene kint aludnia…

Amiket felsoroltál azok annyira nem tetszettek külsőre, a beauceron nekem dobermannnak tűnt! A kettő nem ugyanaz?


kispalikee!

Mindenképp elnézünk majd egy menhelyre!



Jó hosszú lett, bocsi érte. Végezetül találtam még egyet ami nagyon tetszik, csak nem tudom mennyire kapható. Vagyis kettőt is: appenzelli és entlebuchi pásztorkutya

Ezek mellet tehát labrador, golden retiever, berni pásztor, szetterek, esetleg rottweiler? amik így elsőre még mindig eszembe jutnak…

2013. ápr. 2. 19:21
 17/26 anonim ***** válasza:

8 vagyok. Kérdezted: "Kisgyerekkel nem lennének gondok?"


Általában egy jó idegrendszerű, jólnevelt nagytestű kutyának nincs gondja a kisgyerekkel. Pont a méretéből adódóan nem igazán tud fájdalmat okozni neki a gyerek, hacsak nem pont a szemét nyomja ki. Fontos, hogy csak megbízható tenyésztőtől szabad vásárolni!


http://www.youtube.com/watch?v=3GMSMXlukdY

2013. ápr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Értem, köszi szépen!
2013. ápr. 2. 20:25
 19/26 sippara ***** válasza:

A fajtamentők egy adott fajta egyedeit (vagy erősen hasonlító keverékeket) fogadják be (utcáról, szaporítótelepről, "kedves" gazditól).

Igazából a leírás alapján én a labradort, goldent, leonbergit és társait mondtam volna elsőre, nem írom le újra az okokat, egyetértek a többiekkel :) Egy egészséges, szűrt, fajtatiszta labi tenyésztőtől hobbi célra hatvan-nyolcvanezer forint között lehet (ha valaki vásárolt már/tenyészt labradort, javítson ki, mert csak tippeltem).

2013. ápr. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
Hát figyelj nekem a fajok között a legnemesebb fajta kutya van,LABRADOR,boxer keverék!Furcsának hangzik de îgy van! Ez a kutya egy vérengzö és a legemberszeretöbb fajokbol van összerakva! És hogy mi az eredmény? A labrador neked túl szelíd? A boxer túl veszélyes is lehet? Miért ne kevernéd össze a kettöt? Ezt a kutyámat Jockey -nak hívjàk ( Dzsoki),és egyszerüen tökéletes kutya! Irtózatosan emberszeretö,a gazdáihoz rendkívül alázatos Rühelli az idegeneket,jól megis ugatja õket,még ha azok a kaputol 4m-re is vannak.De nagyon okos mert azt nem ugatja le aki az uton megy,csak azt aki több mint 1 perce áll a kapuba,kerítésnél! Azonnal jelez! Ha egy idegen belép az udvarra,ö addig ugat,jelez ameddig a gazda ki nem jõn,vagy az illetõ el nem hagyja a kaput és el nem megy! Ez a kutya nagyon jó házörzõ! A legkisebb megszokatlan zajra felfigyel,de csak akkor kezd el ugatni,ha megbizonyosodott róla,hogy van miért ugatnia,pl hall egy automotot zúgást,felmêri körülnéz fülel hogy honnan jön a zaj,ésvha megbizonyosodik,hogy nem hozzánk jöttek,akkor nem kezd el ugatni! De ha hozzánk jottek,akkoris csak akkor ugat ha biztosra tudja hogy ide jöttek! A kutya szeretetigénylö,de nem szeretetéhes! Nagyon ragaszkodik a gazdájához (gazdáihoz),és ha baj van megvéd! SOHA nem támad a saját gazdájára! Pl.: egyszer régebben kinnt voltam az udvaron,és mivel kiváncsi voltam mit reagál a kutya,úgy tettem,mintha ott elotte tényleg elájultam volna..a kutya odajõtt hozzám és a mancsával elkezdett bökdõsni,kishìján ugatott! Bökdösött mêg..de mielött jelzett volna hogy baj van,én épp akkor keltem fel így rájott hogy semmi bajom! De itt a példa hogy boxer keverék létére meg is ölhetett volna,de nem,mert inkább "segíteni akart".A kutya irtózatosan játékos,és nagyon vidám! Nagyon nagyon gyerekszeretö! És gyönyörü! Egyébként kan! Alacsony a termete a feje is a boxerre hasonlit! A teste alár egy boxer,de mégse! De az az úri tartás és az erös izmos lábai! Az egész testezete tiszta izom! Ébenfekete ször,mogyoróbarna szem! Nemkéne ilyen kutya? Ez is labrador kutya! Mêgsem " túl átlagos" !
2013. ápr. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!