Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne a megfelelő?

Milyen kutya lenne a megfelelő?

Figyelt kérdés

Páromman tervezzük, hogy összeköltözünk egy családi házba, és mivel nagy állatbarátok vagyunk mindketten, természetesen kutyát is szeretnénk. Viszont egyenlőre még nem tudjuk, hogy milyet és ebben kérnék egy kis segítséget tőletek, persze ez még csak érdeklődés szintjén, lehet, hogy veszek majd egy kutyás könyvet is.


Tulajdonságok tekintetében ami fontos volna, hogy gyerek és állatbarát kutyus legyen. Pár éven belül szeretnénk majd kisbabát, meg majd több állatot is, amelyekkel kapcsolatba is kerülne, pl macska, tengerimalac vagy nyuszi, valami nagyobb testű papagáj stb.


Eddig a labradorra gondoltunk, mert egyrészt nagyon szép, okos és elvileg jól kijön a gyerekekkel meg a többi állattal is, viszont házőrzőnek emiatt azt mondják egyáltalán nem jó és az se volna rossz dolog, ha nem engedne be mindenkit.


Az, hogy kis vagy nagytesű legyen azt nem tudom, nem is lényeges, inkább az ,hogy okos legyen, szeretnék belőle "tanult" kutyát faragni, tehát, hogy rendesen szót fogadjon, tudjon esetleg néhány trükköt, meg ilyesmi. Klikkeres képzésnek majd még utána olvasok.


Németjuhászban úgy olvastam, hogy minden tulajdonság megvan, amire nekünk szükségünk lenne, de én annyira nem rajongok érte (párom igen). Nekem kicsit olyan "túl általános", bár ezzel senkit nem akarok megbántani, mert tisztelem az okosságát és minden tulajdonságát, lényeg, hogy külsőre vannak amelyek jobban tetszenek.


Esetleg tudnátok tippeket adni?



2013. ápr. 1. 22:05
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
Ráadásul Jockey semmi pénzért nem bántaná a kisbabát,még akkor sem ha eléberaknád! Az állatokat meg inkább megvédi mint bántja...! Ba és ez egy boxer-labrador! Hm?
2013. ápr. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

ma 12:55

Szerintem aboxersem veszélyes ezt így egy kutya fajtára sem lehet mondani hogy veszélyes csak mamár akutyák töbsége nem azt afeladatott lássák el mint amire régen kitenyészteték őket és sokan nem az élet módjuknak megfelelően választanak ebet,álltalába ebből és arosszúl neveléstől lesz egy kutyábol bolond kutya :)

2013. ápr. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

"Amiket felsoroltál azok annyira nem tetszettek külsőre, a beauceron nekem dobermannnak tűnt! A kettő nem ugyanaz?"


dehogyis...


a beauceron (berger de beauce) egy ősi francia fajta, a legközelebbi rokona a briard, nincs benne dobermann

álló füllel: [link]

lógó füllel: [link]


a dobermann egy sokkal fiatalabb fajta

álló füllel: [link]

lógó füllel: [link]


a színükön kívül nagyjából annyiban hasonlítanak, hogy mindkét fajta a kutya fajhoz tartozik :) de most, hogy ránéztem a google képkeresőben nem csodálom, hogy nem ragadott meg a fajta, a beauceronok legcsúnyábbjait dobta ki a kereső :/

2013. ápr. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
Nèmet dog? Dobermannból ha veszel kiskorába,és nem vadságra hanem kissé baràtságossá játékossá neveled,akkor az tökéletes hàzörzó,és barátságos is. ( tapasztalatból mondom)
2013. ápr. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Miss Cute válasza:
Szia Nekem is Labradorom van. a leírtak alapján neked pont ilyen kutya kellene:)) Imádja a gyerekeket, családját, nagyon jòl kijön más állatokkal (az enyém a nyulakkal játszik:)) Mindemellett nagyon okos kutyák, könnyen képezhetők. Legutolsó sorban pedig jò rájuk nézni olyan szépek:)) Résztvesz minden családi programban, nyaralásokra is visszük. Sok sikert a kutyához!:))
2013. ápr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 bimbike11 ***** válasza:
Nem akarom letörni a lelkesedésed kedves kérdező, de írtad, hogy a nyáladzó fajtákat kerülnéd, később láttam, hogy az újfundlandit fontolgatod. Igen, az újfundlandi valóban tökéletesen megfelelne az elvárásaidnak (birkatürelmű a gyerekekkel, okos, nem kell neki nagy hely stb...) viszont sajnos igenis nyáladzik. Nem annyira, mint egy bernáthegyi, de sajnos nyálas az egész mellkasa, mert laza a pofija ám ez minket nem zavart. Nekem volt újfundlandim, imádtam, nagyon aranyos természetű kutya volt, ölelgetni való, abszolút nyugodt csak ajánlani tudom, viszont nem őrizte a házat. Ezt a feladatot meghagyta a német juhászunknak. Ha jött valaki, ő feküdt az ajtó előtt, fülelt, vakkantott egy jó nagyot(persze fekve), aztán visszatette a buksiját a földre és aludt tovább. Nekem ez volt a tapasztalatom az újfundlandival. Remélem tudtam segíteni...
2013. ápr. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!