Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Születhetnek olyan rideback...

Születhetnek olyan rideback kiskutyák amilyknek nem nő vissza a hátán a szőr?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 2. 00:48
 1/9 sippara ***** válasza:
61%
Fajtatiszta ridgebackek között körülbelül annyira gyakori a "rendes" szőr a háton, mint csivaváknál a nyolc-tíz kilós testsúly.
2013. ápr. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Érdekes én viszont azt hallottam egy angol filmben hogy sok kiskutya születik úgy és azokat kiselejtezik... Hiszen pont a visszafelé növő szőr nem egy természetes állapot.
2013. ápr. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

a ridgebacknél az a lényeg, hogy visszafele nő a szőr a hátán. Nem hiszem, hogy pont azokat selejteznék ki..

[link]

2013. ápr. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

születhet igen.

de ez ugyan olyan selejtes kutya, mint a színhibás, vagy a foghiányos. teljesen korrekt szülőknél is előfordulhat.

2013. ápr. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Még a neve is pont ezt a fajtajellegzetességet tükrözi. Amelyiknek nem ilyen a hátán a szőr, az selejtes.
2013. ápr. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Mi az, hogy "selejtes" kutya?

Ha egészséges, akkor csak tenyésztésre nem alkalmas a sztenderd leírása szerint. Viszont attól még természetében ugyan olyan, mint a fajta többi tagja.

Collie-nál,és sok más lebicsakló fülű kutyáknál is előfordul az álló fül. Mégis az adott fajták többi jellemzőjével rendelkeznek.

2013. ápr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég gyakran születnek ridge nélküli kutyâk, őket tenyésztésből kizárják, de ugyanúgy fajtatiszták. Sőt egy videóban azt hallottam, hogy ezek kevésbé érintettek különböző gerincproblémákkal, mert pont hogy ők a normálisak és a ridge-esek a rendellenesek.
2013. ápr. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Azokat kizárják a tenyésztésből, de születhet.

Egy fajtatiszta, de ilyen ridge éppen olyan, mint egy beauceron sima, nem dupla farkaskarommal...

2013. ápr. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is születhet, úgy mint a kínai kopasz kutyáknál olyan egyed, ami szőrös.
2013. ápr. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!