Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » DogWatch (Ebőr) rendszer van...

DogWatch (Ebőr) rendszer van valakinek? Tényleg beválik?

Figyelt kérdés
A szökős beagle kutyám miatt kérdezem,mert többen is ezt ajánlották,de senki sem használta még az ismerőseim közül.Akinek van vagy próbálta már tudna segíteni,hogy tényleg beválik és hogy hogyan is kell kezeli,mert azt olvastam hogy csak ahhoz idomított kutyáknál működik.

2013. ápr. 2. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Ne a tünetet akard megszüntetni, hanem az okát. Miért szökik a kutyád? Mert unatkozik valószínűleg.
2013. ápr. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
A mudi fajtamentők szereztek be egyet nemrég, mert hiába volt "kutyabiztos" a kerítés, az egyik védencük még azt is leküzdötte. Ezt láthatatlan kerítésnek hívják, a földbe kellett ásni a vezetéket körbe a kerítés mentén. Ha egy bizonyos távolságra megközelíti a kutya, sípol a nyakörv, ha még közelebb megy, odacsíp árammal. Ő már kivette a rázást okozó tüskéket a nyakörvből, mert már ért a sípolásból is a kutya.
2013. ápr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a mudimentőknél bevált.Köszönöm a választ.
2013. ápr. 2. 11:36
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
elsonek uzennem, hocy ez korantsem olyan egyszefu, mint gondolja. ha a szokes mar egy berogzult viselkedesse fajult, nem lehet szimpla farasztassal megszuntetni. szerintem is probald ki az elektromos keritest.
2013. ápr. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Off! Utolsó, nem értek veled egyet! Nekünk huskynk van és kiskorától, miután ivarérett lett (kan) egészen 2 éves koráig rendszeres szökött. Most 5 éves, két éve ivartalanítva lett és napi alapos lefárasztás mellett most esze ágában sincs szökni.
2013. ápr. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát nálunk nem a lefárasztással van gond, bár délelőtt nem vagyunk itthon van két másik kutyám és nekik eszük ágában sincs szökni, nagy területük van nagyobb mint másnak az udvara (8x10 m),tele bokrokkal és egyéb kültéri növényekkel.Egyébként ha hazaértünk mindig legalább másfél órát foglalkozunk velük,tréningezzük őket és labdázunk velük ha jó idő van pedig sétálunk is.Csak sajnos a beagle (szuka) kutyám mindig észrevesz valami érdekes szagot és vadászkutya révén azonnal a nyomába ered.Sajnos mostanában akkor is ha itthon vagyunk és akkor is ha nem.Az a probléma hogy ha akkor szökik meg amikor nem vagyunk itthon félek hogy elüti egy autó vagy valaki bántja.Már magasított kerítésünk is van sehol egy lyuk de de így is átugorja a tégla kerítést,ezért javasolták a láthatatlan kerítést mert hogy az a hang és enyhe impulzusjelzéssel megtanítja a kutyának hogy hol a határ. Csak sajnos eltérőek a vélemények róla,ezért írtam hogy akinek van vagy ismeri ezt az eszközt tud-e róla valamilyen véleményt mondani vagy esetleg mást javasolni.
2013. ápr. 2. 12:32
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is huskym van, és ha nem futtatom napi 15 km-t szökik, mert kiskorától így élt. Ha már 2 napig nincs futtatva, tuti meglépne, és mi van ha az embernek nincs ideje 2 napig lefárasztani? Szerintem akkor se szökjön már a kutya...
2013. ápr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem német juhászom volt, aíg külföldre nem kellett jönnöm. Direkt házőrzésre volt idomítva, mert nem szerettünk zárkódni, és elég cigás volt az utca. Nem is volt zárkódásra szükség, de a végén odáig fajult a dolog, hogy a kutyus, ha csak elment valaki a járdán, már derékig kint "lógott" a kerítésen. Persze nem akart kimenni, csak mutatta, hogy itt ő a jani. Telepítettem a kerítés elé egy térdmagasságú lánckerítést villanypásztorral. A láncba bedugtam itt-ott egy szeletke szalonnát. A szalonna ott maradt, s a kutya is a lánckerítésen belül arénázott azután.
2013. ápr. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!