Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a westiemmel?

Mit csináljak a westiemmel?

Figyelt kérdés
Van egy 1.5 éves kan westiem.Amikor más kutya közelében van akkor mindig ugat és nagyon nyugtalan pedig a másik kutya (yorki)úgy csinál mintha ott se lenne az enyém meg sak ugat és ugat. Mit tegyek hogy ne ugasson mindig?

2013. ápr. 2. 10:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát szoktasd össze a kutyával. Ha nem támad és a másik kutyát sem zavarja akkor legyenek sokat együtt és figyelj rájuk h ne legyen baj. Meg szidd meg a westit mikor ugat. Ha ismered a gazdáját jól kijössz vele akk etessétek egymás mellet így majd az evést összekapcsolja a yorkival. Más kutyák esetében nem tehetsz semmit én kutyáim is ugatják és ez a normális (séta közben nem az)
2013. ápr. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Hozzászóló! Már hogy lenne normális, hogy más kutyákat ugat?? Nem csak séta közben, elengedve, játék közben sem ugasson fölöslegesen. Az a normális, hogyha egyet- kettőt rávakkant az idegen kutyára de nem áll le ugatni addig amíg látja! :/

Kérdező! Tiltsd neki az ugatást, szólj rá határozottan, vagy nyomd le a földre ( nem erősen, mielőtt még valaki félreértené.) Csak érintsd a nyakát az ujjbegyeiddel, mintha fogak lennének és így "kényszerítsd" megadásra. Addig ne engedd el amíg érzed, hogy feszül, ha lenyugodott akkor vedd el a kezed, de ha fel akar állni, abban a pillanatban kapd el megint. Ha már nyugodtan fekszik, akkor is ha már elengedted akkor hívd magadhoz és dicsérd meg szóval, jutalomfalattal. Valószínű párszor el kell játszanod ezt vele, de ne add fel. Ha nem ugat akkor is dicsérd folyamatosan, össze kell kötn ie a nyugalmat,a csendben maradást a jutalmazással. Sikerülni fog, ez nem egy olyan probléma amit ne lehetne orvosolni.

2013. ápr. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Gratulálok #2-es válaszoló, így lehet még jobban elrontani a kutyát. Valószínű félelemből viselkedik úgy a westie, ahogy, amit az általad írt "nyugtatással" nem lehet megoldani! Oldani kell a feszültségét és rá kell erősíteni azokra a pillanatokra, amikor közeledik, kommunikál a másik ebbel. Ha a kérdező csak bealázza (mert a lenyomás az!), azzal csak még idegesebbé teszi, még jobban össze zavarja a kutyáját.
2013. ápr. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
3-as! Ha megnézed Cesar Millan sorozatának egy két részét akkor láthatod, hogy félős nem félős kutyával ezt csinálja és beválik. Nem tudom pontosan melyik évad hanyadik részében pont van egy kistestű kutya aki nagyon durván labilis és majd meghal a félelemtől amikor kozmetikázzák és ettől agresszív, lenyomja és nahát segít rajta, sőt a végén a kutya nem csak nyugodtabb lesz mindenféle helyzetben de még viszi is Cesar magával más kutyákhoz "segíteni". A saját két kutyámmal is tökéletesen bevált ez a módszer és jó pár dolgon tudtam segíteni vele.
2013. ápr. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
az ő műsorát én is szoktam nézni! de mindenkinek köszönöm a válaszát!
2013. ápr. 3. 16:58
 6/10 anonim ***** válasza:
Gondolhattam volna, hogy a "csodálatos" kutyadokiból vetted ezt a marhaságot! Honnan máshonnan?! Csak megsúgom, hülyeség! Jobban járnál ha inkább tanulnál valamicskét a kutyák rehabilitációjáról, a kommunikációjukról és nem egy hozzá nem értő showman műsorából próbálnál okoskodni.
2013. ápr. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó!

1. Nem okoskodok, hanem segíteni próbáltam! Viszont a Te kommented kioktató és okoskodó hangvételű volt...

2. Ha hülyeség nálam miért működik többek között ez is mindkét kutyámnál?

3. Ha Te ennyire nagyon sokat tudsz, tudásodat honnan merítetted?

2013. ápr. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát nem buta TV-s műsorokból tanultam. :)
2013. ápr. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem azt kérdeztem honnan nem, hanem azt hogy honnan? Ha lenne értelmes válasz akkor már rég beírtad volna a nagy okoskodásod közepette...
2013. ápr. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
az én kutyám is ezt csinálja, ezek ösztönök, nem lehet ellene mit tenni, talán majd kinövi
2013. ápr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!