Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kutyát lakásba...

Szeretnék egy kutyát lakásba de nem ilyen pici kutyákat hanem ilyen közepes kutyust tudtok ajánlani nekem mert teljesen kifogytam az ötletekből?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 2. 12:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mekkora lakásban lenne? Mennyit foglalkoznál vele? Mennyit sétáltatnád? Kutyaiskola? Szőrrel hogy állsz? Első kutya lenne?
2013. ápr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

mit tudnál nyújtani neki és mik az elvárásaid?


a lakás nagysága egy elhanyagolható körülmény, főleg ha közepes méretben gondolkozol.

akarsz vele sportolni? fontos, hogy fajtatiszta legyen? mennyi időd van rá? mennyire érzed magad erős, határozott jellemnek (magadnak ártasz, ha nem vagy őszinte)? családoddal élsz? mennyi ideig lenne naponta egyedül? mekkora összeget tudnál ráfordítani (a megvételkor majd később havonta)?

2013. ápr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Közép uszkár.

Ha anyagilag belefér a kozmetika, nincs szőrhullás. Jó helyről véve ideális családi kutya.

2013. ápr. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
sokat tudnék vele foglalkozni a szőre inkább a szüleimnek fontos h ne nagyon hulljon kutya iskolába mindenképp járatnánk
2013. ápr. 2. 13:05
 5/14 A kérdező kommentje:
szerintem szinte sose lenne egyedül, igen fajtisztát szeretnénk, erős jellemű vagyok és az összeg az nagyjából mindegy
2013. ápr. 2. 13:10
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

a kutyás világba lépés előtt mindenképp tanuld meg: fajTAtiszta :) a faj és a fajta nem ugyanaz. amire te gondolsz, az a fajtatiszta, a fajtiszta azt jelenti, hogy nem kutya x farkas hibrid.


volt még ott kérdés: mennyire vagy sportos? mennyit mozognál a kutyával?

ha elég erős és határozott vagy, akkor akár "individuálisabb" típust is választhatsz (értsd: keményebb fejű, makacs), vagy dominánsabb fajtát, már ha ez stílusodba vág. vannak, akik azt szeretik, ha a kutyájuk simulékony, finom lélek, másik a határozott, önállóbb kutyákat preferálják. mindkét típus nevelhető, csak az előbbit könnyebb :)

az sem mindegy, hogy a család mennyire venné ki a részét a kutyázásból, hisz együtt élne velük a lakásban. ha ők elzárkóznak tőle, vagy mindent ráhagynak, akkor inkább lágyabb jellemű fajtát érdemes választani, ha viszont legalább annyira kiveszik a részüket a kutyázásból, hogy az alapvető szabályokat betartják, akkor egy erősebb jellemmel sem lesz gond.

a szőrprobléma furminátor kefével és parketta+porszívó kombinációval nagyjából jól kezelhető, ha teljesen vedlésmentes kutyát akarsz, akkor viszont maradj az uszkárnál.

van olyan fajta, ami eddig tetszik?

tisztában vagy vele, hogy egy fajtatiszta kutya ára 70-150e ft között mozog? és hogy az első évben még legalább egy 100e-t rá kell költeni?

2013. ápr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
igen tudom és nekem eddig nagyon tetszett a labrador csak nem tudom mennyire jó lakásba mert sokan mondták h azt inkább kertbe ne lakásba és az uszkár meg igazából senkinek se tetszik a családban. és amúgy mindenki sokat foglalkozna vele de szerintem én a legtöbbet
2013. ápr. 2. 13:35
 8/14 anonim ***** válasza:

a labinak a szőre az hullani fog...

jó kennelből véve jó választás lehet, a lakás mérete nem probléma, ha mellette naponta többször lemozgatod, aktívan foglalkoztatod. labdázás, tanítgatás, kereső feladatok, plusz hetente kutyasuli, akkor nem a lakásban fogja levezetni a feszültséget. + pont ha van a környéken olyan víz, amiben tudod úsztatni.

lakás vonatkozásában maximum abból lehet gond, hogy farokmagasságban le fogja pucolni a polcokat :)

2013. ápr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2013. ápr. 2. 13:52
 10/14 anonim ***** válasza:
foxi, spániel, standard tacskó, vagy ezek keverékei - nekem tacskó keverékem van lakásban - kiskorában rágott, de utána nem.
2013. ápr. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!