Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megtanítani a...

Hogyan lehet megtanítani a kutyust ezekre a játékokra?

Figyelt kérdés

1. Itt a piros, hol a piros?

2. Eldugott tárgy/jutalomfalat stb. megkeresése (esetleg akadálypályán keresztül)

3. Eldobok több labdát, és azt kell visszahoznia amelyiket én szeretném

4. És van a treiball. Ez ha jól tudom, hasonlít a 3. pontban leírt játékra, de pontosan mi is ez? Meg lehet tanítani otthon?


Kölyökkutyának is megtaníthatók ezek a játékok?

És esetleg tudtok még valami jó játékot?:)


Köszi a válaszokat:)



2013. ápr. 2. 13:14
 1/1 anonim válasza:

Szia:) hát én a másodikba tudok segíteni.Én úgy tudtam neki megtanítani hogy először a jutalom falatott megszagoltattam vele és utána behívtam a fürdőbe és bezártam az ajtót / a kutya először türelmetlen volt de utána szépen leült és várta míg kinyitom az ajtót /Eldugtam neki a jutalom falatokat és kinyitottam az ajtót és mondtam neki hogy "keresd " a kutya rögtön tudta hogy meg kell keresnie később kipróbáltam tárggyal is az egy kicsit nehezebben ment mert az ugye nem kell megenni ő meg csak az olyanokat szereti megkeresni amit meg tud enni. Megszagoltattam vele egy jutalom falatott és a tárgyat mindkettőt eldugtam.Megtalálta a jutalom falatott megette és nézett rám hogy mikor jön a következő feladat és meg csak álltam ott és még egyszer mondtam neki hogy keresd elkezdett mindenhol szaglászni és mikor oda a pontra jutott ahol a tárgy volt jobban megszagolta és levette / gondolom ismerős volt neki a szag / megdicsértem és adtam neki egy jutalom falatott / utána már csak tárggyal csináltam és valahogy már nem a jutalom falatott keresi hanem a tárgyakat :)

Persze hogy megtaníthatók kölyökkutyáknak sőt akkor kell ezeket megtanítani neki mikor még kicsi nagyobb korában már nehezebb lesz és értelmetlenül fog rád nézni mikor mondasz neki valamit :))

2013. ápr. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!