Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felelős kutyatartónak érzed...

Felelős kutyatartónak érzed magad?

Figyelt kérdés

Mennyit költesz kutyádra egy hónapban?

Mennyit költesz a kutyádra egy évben?

Minden évben beadatod neki az oltásokat?

Van benne mikrochip?

Ivartalanítva van a kutyád?

Milyen táppal eteted?

Fontosabb neked mint te saját magad?

Van félretett pézed a kutyádra?

Mennyit foglalkozol vele egy nap?

Minden válasz érdekel :)


2013. ápr. 2. 13:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Nekem fura h pénzben méred kb a felelősállat tartást...
2013. ápr. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Én maximálisan felelős kutyatartónak érzem magam. Azt, hogy mennyit költök egy hónapban/évben nehéz lenne megmondani. Prémium tápot kap, oltás, chip ivartanítás rendben (azaz meg volt). Nagyon fontos nekem, ő az egyik legjobb barátom. Van biztosítás kötve rá, ha váratlan kiadás van ki tudom fizetni. Szinte az összes szabadidőmet rá áldozom, naponta több órát.
2013. ápr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
25%
Miért az anyagiak mérvadóak nálad???
2013. ápr. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

igen, annak.

kb.20.000 ft

20.000x12= 240.000 ft + rendkívüli költségek: orvosi kezelés, utazás, stb.

igen

igen, van.

mostmár igen, de nem régóta. (de kölyke nem volt)

speciális gyógytáp

igen

igen

4x séta, valami kis játék, de azon kívül is sokat van velem - mondjuk sokat is vagyok itthon.

2013. ápr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
56%

Csak veszettség elleni oltást kap+féreghajtót 3 havonta és évi 1 scalibor nyakörv. Ivartalanított.

Nem kap prémium tápot, félretett pénz sincs, mert szegények vagyunk, mégis jobb helye van nálunk, mint bárhol máshol.

Mert szeretetben él köztünk, kutyaként kezelve, engedelmességre nevelve.

Nem alszik az ágyunkban, nem kunyerálhat kaját tőlünk, nincsenek hiperszuper játékai csak marhacsont és botok, tudja, hogy a család rangsorában az utolsó.

Viszont hatalmasakat kirándulunk vele, hétvégente az erdőben, hétköznap napi 2-3 órát a környéken sétál szabadon, más kutyákkal is játszik, ha összefutunk.

A kutyámon látszik, hogy kiegyensúlyozott, boldog.

2013. ápr. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%

6 éves yorkshire terrier


Van, hogy semennyit nem költök rá egy hónapban. A 3 kg-os prémium táp több hónapig elég. De azért tavasztól őszig 4-5 hetente viszem kozmetikushoz, hogy egy kicsit vágjanak a szőréből (3000/alkalom)

3 havonta féreghajtó, és bűzmirigy kezelés. (kb 1500 forint)

Oltásokat természetesen megkapja minden évben.

5 éve van benne chip.

5 éve ivartalaníttattam

Acana, vagy Orijen (most átmenetileg Taste of the wild, de nem annyira vált be)

Természetesen nem tartom fontosabbnak magamnál. Ő a kutyám, a legjobb barátom, szeretem, mindent megadok neki. De van bennem annyi önzőség (?), hogy néha magára hagyom (a szüleimmel van otthon olyankor) mert nem akarom az emberi kapcsolataimat elhanyagolni. Felelős gazdának tartom magam, de van egy egészséges határ, és ezt tudatosan szem előtt tartom.

Van spórolt pénzem, nem kifejezetten a kutyámra rakom félre, de soha nem jelentene gondot, hogy kifizessek érte sok pénzt.

Naponta 4 séta fix, reggel 30 perc, délelőtt 30 perc, délután 1-2 óra, késő este 10-20 perc. De most majdnem az egész hosszú hétvégét együtt tartottuk. Szombaton vendégségben voltunk, ő is jött, hatalmasat kajált a vendéglátóval :D Nagyon szeretem, ha velem lehet a szabadidőmben, és ő is élvezi, ha sok közös programot szervezünk.


Jártam vele kutyaiskolába, iszonyatosan szófogadó, öröm vele az élet. 2 évente 1x elviszem hasi és szív ultrahang vizsgálatra, megnézetem a vérképét. De szerencsére makk egészséges kutya.

Az első évben elég sok pénzt költöttem különféle dolgokra, mint pl. játékok, jutalomfalatok.

Van 2 kedvenc játéka, 1-2 labda, amiket nagyon szeret, a másik 20 játék egy dobozban hever, szóval nem vásárolok már semmi ilyet. Jutalomfalat helyett én készítek neki finomságot, főtt husi, sajtkocka, stb. Ezek legalább nincsenek tele mindenféle adalékokkal.


Na jó, visszaolvastam, hogy miket írtam, és a kutyámnak arany élete van úgy látom :D

2013. ápr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%

- fogalmam sincs. hetente kb. 500ft a kutyakaja egy kutyára leosztva (többen vannak)

- oltások, kaja, parazitaellenes szerek, felszerelés, nevezés kiállításra és sportversenyre, + egyéb orvosi kiadások (ha vannak) sosem számoltam össze.

- persze, kombit és veszettségit is

- persze, anélkül még az utcára sem vihetném ki őket, nem ám versenyre...

- egyik sincs, meg tudom oldani műtéti segítség nélkül is, hogy ne szaporodjanak

- húst esznek

- nem, és nem is lehetnek fontosabbak, hiszen én vagyok az, aki gondoskodik róluk, ha velem történik valami mégis mihez kezdenének? hajlandó vagyok akár elemi dolgokról is lemondani a kedvükért, de nem áldoznám fel magam.

- igen, de ha nem volna elég, nem szégyellek vészhelyzetben segítséget kérni.

- amennyit csak tudok, sosem mértem. velük kelek és velük fekszem.

2013. ápr. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%

igen :)

kb 5 ezer..Acana táp kimérve veszem..másra nem költök(pl juti falat,játék)

természetesen minden évben megkapja a kombinált és a veszettség elleni oltásokat! 4 havonta féreghajtót kap..

nincs még,aprilis végén az oltásokkal együtt megkapja..

nincs ivartalanítva, már 11 éves és nem ajánlott altatni..de megtudom oldani,hogy kanok ne jöjjenek közelébe,meg hát panelban lakunk :)

Saját magamnál nem fontosabb,de mindent megtennék érte!

nincs félre téve pénz,ha kell akkor kérek kölcsön..

napi 2-3 óra összesen ebbe a séták és a szellemi lefárasztás is benne van,idős és kistestű már nem igényel annyit mint régen..


össze szedem a kutyám után a kaksit amiért sokan dícsérnek és mindig felelős kutyatartónak neveznek! :D

azért ez jól esik:)

2013. ápr. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

kb,10 ezret

fogalmam sincs számold ki minden évben oltom chipje útlevele mindene van:D

nem táppal etetem az állataim zöldséget rizst hust főzők nekik , persze nem mindig ugyanazt.

Természetesen fontosabb , hisz az élete milyensége rajtam múlik ezzel nem élhetek vissza, nem vehetem figyelmen kívűl

van a bankban 200 ezrem direkt erre a célra igen , ha bármi történne velük.

Ugy érted mennyit viszemki? napi 2-3 órára de ezenkivűl, lakásban vagyunk , mig itthon vagyok folyamatosan foglalkozok vele , megölelelm ha elmegyek melette megsimogatom, beszélgetünk , hülyülünk , összebujva tvzünk stb.

Nem az anyagaiaktol vagyok felelős állattartó , a még önmagában kevés lenne , a kutyámat nem tárgyként kezelem , hanem társamként, inkább gyerekemként , ő pedig , ezért borzasztó önálló nagy erős egyéniség kissé öntörvényű is de szeretetből mindig szót fogad nem erre értem az öntörvényűséget.Nagyon intelligens mind érzelmileg mind értelmileg minden állatom , sosem tiltottam sosem szidtam semmi ilyet nem tettem egyszerűen csak szerettem és türelmes voltam és bíztam :)

2013. ápr. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%

100%-ban felelős kutyatartónak tartom magam!

Az, hogy mennyit költök rá változó, attól függ, hogy épp megyünk e kozmetikushoz vagy állatorvoshoz. De szerintem nem is ez a felelős kutyatartás mércéje.

Minden évben megkapja az oltásokat.

Van chipje.

Ivartalanítva van.

Brit Premium-ot eszik.

Általában van félre tett pénz a részére, de most pont feléltük, mert van egy elhúzódó betegsége, ami jelenleg olyan 60 000 Ft-omban van és még nincs vége. :(

Naponta 3 órát sétálunk, de ezen felül otthon is játszunk/tanulunk még 30 percet. Plusz tévézés közben is mindig az ölemben szunnyad, ez még napi 1-2 óra. Lehet, hogy ezt nem kéne vele való foglalkozásnak nevezni, de ez a napja kedvenc része. :) Hétvégén meg még sokkal többet foglalkozom vele, olyankor 4-5 órát sétálunk.

És hogy fontosabb e saját magamnál? Elsőre rávágtam volna hogy nem. Viszont eszembe jutott, hogy most pont olyan helyzetben vagyunk, hogy nekem is meg kéne csináltatnom egy fizetős fogorvosi kezelést, és a kutyuson is. Úgy döntöttem előbb ő, én csak utána jövök. Szóval ebben a dologban magam elé helyeztem. De ezt a kérdést nagyon sok féle szempontból fel lehet tenni, biztosan van olyan amiben magamat sorolnám előre.

2013. ápr. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!