Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám hátán van egy nagy...

Bruno0308 kérdése:

A kutyám hátán van egy nagy duzzanat mi lehet? Segítség nagyon félek hogy valami baja lesz!

Figyelt kérdés

Szombaton vettem észre, hogy a kutyám hátán van egy tenisz labdányi duzzanat de nem hiszem, hogy váj neki mert, megengedi, hogy megfogjam és rendesen játszik, szaladgál.

Nem tudom mikor jöhetett ki rajta én eddig nem vettem észre.

Nagyon félek, hogy valami baja lesz.



2013. ápr. 2. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kapott oda oltást az elmúlt hetekben?
2013. ápr. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szerintem vidd el állatorvoshoz, nehogy valami daganat legyen!
2013. ápr. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 FannaL ***** válasza:
Nekünk jóindulatú daganat volt, azt mondták ha nagyon zavar akkor kivágják, de a kutyát nem veszélyezteti és nem hátráltatja semmiben. De állatorvos nem árthat neki, nehogy egy rosszindulatú valami legyen.
2013. ápr. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Teniszlabdányi kicsit nagy, de attól még lehet, hogy oltás okozta. Sok kutyának valamiféle allergiás reakciót okoz az oltóanyag vagy maga a szúrás, és kemény, bőrrel együtt elmozgó csomó alakul ki. Ha ez a helyzet, magától el fog múlni pár hónap alatt.


Azért óvatosan vizsgáld meg, hogy pl. nem állt-e bele valami fűszál, tüske, ilyesmi. Bár ha nincs begyulladva, nem fájlalja, akkor ez nem valószínű.


Aztán vidd el állatorvoshoz. Ő majd megtapintja, elmondja a lehetőségeket, hogy szerinte mennyire veszélyes, érdemes-e megműteni, szövettani vizsgálatot csinálni, de valószínűleg azt fogja mondani, hogy ne piszkáljátok, csak havonta kb. 1x tapogasd meg, hogy változott-e a mérete. (Azért ne gyakrabban, hogy a kezed megérezze a változásokat.) Ha nagyon zavar, le is lehet műteni, de ha pl. ártalmatlan zsírdaganat, akkor valszeg felesleges kitenni a kutyát (meg a pénztárcádat.....) az altatással, műtéttel járó stressznek.


Szóval nyugi.

Mennyi idős a kutya?

2013. ápr. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok.

Mostanában nem kapott oltást.

3 éves.

2013. ápr. 2. 19:50
 6/7 anonim ***** válasza:
A vizslámnak oltás után lett egy csomó, de nem múlt el. Már 2-3 éve ott van
2013. ápr. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem minnél előbb hívd fel az állatorvost mert az egyik barátnőm kutyájának is ilyenje volt és kiderült hogy ilyen véres savó volt benne !!!!!!!!!!!!
2013. aug. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!