Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki az akinek fajtatiszta de...

Ki az akinek fajtatiszta de nem törzskönyves 100ezres kutyája van?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kis közvélemény kutatást itt az oldalon, hogy ezzel is rávilágítsak nem minden arany ami fénylik.

Nem kell az idétlen és mocskos szaporítókat támogatni,de azért a másik véglet is súlyos miszerint csak a tk-s kutya fajtatiszta és aki nem 120ezer Ft ért vesz kutyát az már nem is ember?!! Valamint aki nem ment meg egy keverék vagy korcs kutyát az már nem is rendes kutyabarát.?! Azért ezek durva dolgok, és sok embernek elveszik egy életre a kedvét a kutyatartástól. Amúgy Magyaroroszágon kötve hiszem,hogy valakinek van felesleges 100-120 ezer Ft csak a kiskutya vételárára.

Én ezt így látom, és szeritnem sokan tartanak velem, sokan osztják a véleményem.

A felelős állattartás előbb kezdődik ott, hogy ha már megvan a kutya etetni kell (jó minőségű táppal) chip, oltás és ivartalanítás. Szóval felteszem a költői kérdést:

Kinek van kedves fajtatiszta kutyusa mennyiért és honnan vette és milyen fajta? :) Minden válasz érdekel:) Végre szeretnké rendet teni


2013. ápr. 2. 19:56
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
87%
Nem. A felelős állattartás ott keződik, hogy mérlegeljük mit engedhetünk meg magunknak. Ha neked nem jó a biztonságos kutya és nem kérsz a mentetettekből, akkor nem kötelező kutyát tartani. De persze ez eszedbe sem jut mert önző vagy és az neked jár vagy muszáj, mi?
2013. ápr. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 Mátyás97 ***** válasza:
36%
Nekem egy fajta tiszta Goldim, és Colliem van, de nem tk.-s.
2013. ápr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
75%
A saját fejedben kellene rendet tenni. Mint tudjuk kutyát tartani nem kötelező, innentől kezdve pedig az egész leírásod okafogyott.
2013. ápr. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%

60 ezerért vettem, tk nélküli yorkshire terrier. Nem bántam meg, mert hála Istennek egészséges, csodálatos, és nagyon okos kutya.

De a mai eszemmel már tudom, hogy egy szaporítót támogattam, tudom, hogy mit jelent a felelősségérzet egy adott fajta iránt.

Ha arról lenne szó, hogy itt-ott becsúszik 1-1 alom, vagy tk nélküli "fajtatiszta" kutyákkal lehoznak néha egy almot, azt mondom ok, de ami Magyarországon megy, az borzalmas :(

A következő kutyám kizárólag tenyésztőtől lesz, vagy örökbe fogadok.

2013. ápr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
40%
tavaly halt meg egy palotapincsim. kicsi voltam mikor hoztuk és ő is. nem volt tk-ja. ingyen kaptuk egy falubelitől aki imádja a kutyáit és jól bánik velük. erre az volt a bizonyíték h még 10 év mulva is úgy örült neki hogy az csak na! olyan volt mint egy kölyökkutya. még mindig élhetne de kiszökött és egy **** ember a szemem láttára elgázolta szegényt :'( mind1 a lényeg h ő is fajtiszta volt (mondjuk kicsit elcsúszott az állkapcsa) de szép volt :( ingyen kaptuk :)
2013. ápr. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom hogy akik avval érvelnek hogy, ugyan nem tk-s a kutyájuk de, apja anyja tk-s stb stb, azoknak mi nem érhető azon hogy csak akkor tekinthető egy kutya fajtatisztának ha ki van állítva a tk-j? Ez fekete és fehér. Igen, vannak "fajtatiszták" amikről a gazda tudja hogy apa, anya tk-s, de akkor is csak fajta jellegű keveréknek minősül. Vagy ha szülők is csak "fajtiszták" és mondjuk jól sikerültek a a kicsik szintén fajtajellegű keverék. Ennyi. Értjük mi hogy úgy néz ki mint egy fajtatiszta csak ezt nem lehet bizonyítani.

Egyébként meg van jó pár felelős kutyás akik inkább VÁRNAK egy kutyára, spórolnak és teszem azt csak évek múlva veszik meg a tényleg fajtatiszta, jó minőségű kölyköt akinek a tenyésztője a fajta jobbá tételén dolgozik, és garanciát vállal a kutyusra.

2013. ápr. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
78%
Ha fajtatisztát veszel,igenis kennelből kell,olyanból aminek utána is néztél.Mert nem a márkanév ami fontos a törzskönyves kutyánál,hanem a szemlélet,hogy mi a tenyésztés célja:a külső,belső tulajdonságok megőrzése,betegségmentes egézsséges utódok létrehozása,fajtának megfelelően.Az összes más szaporító.De a legszebb dolog az,ha valaki keverék,menhely és vagy gyeptelepes kutyut fogad örökbe,mert tömegével vannak gazdira váró kutyusok.Ha meg valaki a divatos fajták közül szeretne,válasszon a fajtamentőktől,mert az ott kikötő kutyuk is valamikor harmincezres ebként kezdték.Az,hogy mégsem lettek olyan minőségi darabok vagy megúnták őket,meg nem az ő hibájuk.
2013. ápr. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
93%
Boxerem van 20 ezerért vettem. Jó ötletnek tünt, majd 8 hónaposan kiderűlt hogy mindkét könyöke dps, mindennel együt120000 ezer volt a műtét, kezelés. Ne értsétek félre imádom és nem mondanék le rólla de legközelebb tenyésztőtől veszek kutyát.
2013. ápr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
100%

nálunk két beagle van, az egyiket befogadtuk, de tudom, hogy szaporítótól van (25ért vette az előző gazdája aztán megunta) és a páromé, (ő 1 éves) aki szintén valsz.szaporítótól van, akkor még nem tudtuk, hogy működik ez, nem néztünk kellően utána, de lekopogom szerencsére egyelőre semmi baja nincs, bár valószínű, hogy nem csak beagle vér csordogál benne, de ennek ellenére imádjuk. A nagyot viszont mindenki megcsodálja, szerencsére neki sincs még semmi baja, 2,5 éves, úgyhogy számítunk rá, hogy bármikor előjöhet bármi, de _soha_ többé nem támogatunk ilyen undorító férgeket, mint ezek a szaporítók.


(ő a nagyobbik: [link] és ő a kisebbik: [link]


ennek ellenére soha senkinek nem mondanám, hogy vegyen szaporítótól kutyát, pont azért, mert tudom, hogy nálunk is bármikor beüthet valami és az, hogy most még nincs bajuk, nem jelenti azt, hogy soha nem is lesz, és ha lesz is, csak magunkat hibáztathatjuk érte. De én remélem a legjobbakat...

2013. ápr. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
81%
Fajtatiszta, munkavonalas magyar vadászagaram van. Minden felmenője regisztrált, de mivel nem a MEOE szervezet tagja, ezért nem adhatnak ki TK-t. Ezzel szemben sok MEOE TK-s magyar agár létezik, amelyiknek csak több-kevesebb köze van a fajtatisztasághoz.
2013. ápr. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!