Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak engem idegesít fel az a...

Mátyás97 kérdése:

Csak engem idegesít fel az a dolog hogy Magyarország tele van szaporítókkal?

Figyelt kérdés
Például az aprod is tele van kölykökkel, de felnőttből is akad rengeteg. Én a kutyáimat semmiért sem hagynám el!!! És te?

2013. ápr. 2. 20:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak magyarországon,az egész világon.

Az más tészta hogy mo-n szarnak az egészbe és az állatartás kúltújára a béka segge alatt van.

"Én a kutyáimat semmiért sem hagynám el!!! És te?"

Szerinted?

2013. ápr. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez számomra is nagyon elkeserítő! :S

Soha, semmien körülmények között nem hagynám el a kutyáimat,nálunk ők családtagok! :)

2013. ápr. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Az én kutyám is szaporítótól van, és a világon mindennél jobban imádom (a férjem után :-) )!

Ez a kérdés csak akkor oldódna meg Magyarországon, ha MINDEN kutyát kötelező lenne ivartalaníttatni, CSAK ÉS KIZÁRÓLAG a hivatalos (engedélyekkel rendelkező) tenyésztő tarthatna ivaros kutyákat.

És ha ezt a törvényt be is tartatnák...

2013. ápr. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4189919-ki-az..


Kedves kérdező, épp az előbb írtad, hogy neked is "törzskönyv nélküli fajtatiszta" kutyáid vannak. Tehát nem értem a felháborodásodat, amikor Te magad is szaporítóktól vettél kutyát.

2013. ápr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%

Az utolsó vicces. :)

Amúgy sem értem ezeket a kérdéseket. Kedves kérdező! Emberek éheznek, dőlnek a nyomorba, halnak szomjan, reszketnek a halálfélelemtől, állatokat kínoznak, éheztetnek, hagynak el, ja, és mellesleg még szaporítják is őket. Igen, rohadt sok dolog van a világon, amin fel tudod magad idegesíteni a világon, de nem hiszem, hogy túl sokat tettél a javulás érdekében, amíg ezt a kérdést kiírtad. (Mellesleg értelmetlenül, legalábbis nem látom hasznát, hogy most kapsz 10 "Jajj, igen, nagyon igazad van, hogy rohadnának meg!" választ, és nagy májernek érezheted magad, hogy ilyen sokan elismerik a hatalmas megállapításodat.)

2013. ápr. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%
Sajnos valóban léteznek szaporítók..kis falvakban embertelen körülmények között tartatnak "divatfajtákat"és csak a pénzt nézik..a szukák betegek és halálukig szinte szülnek..a kanok sincsenek jó körülmények között! Az ilyen embereknek börtönben lenne a helyük.De! Amíg van kereslet van kínálat is. Majd ha az igazi tenyésztők elfogadható áron adják a fajtatiszta törzskönyves kutyáikat akkor és csakis akkor szűnik meg Magyaroroszágon a szaporítók ocsmány tevékenysége. Amúgy meg jó helyről kell kutyát venni! És ivartalanítani kell, hogy ne legyen szaporulat. A kötelező ivartalanítás és az egységes állattartási szabályok tudnak csak rendet rakni!
2013. ápr. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Annyira szeretem, amikor bunkó válaszokat kapok! Én sokat ne tudok tenni, csak azt hogy az ismerősiem körében javaslom mindenkinek az ivartalanítást! Ellenben a kedves válaszokat nagyon köszöönöm!:) Igen, fajTA tiszta a kutyáim, nem törzskönyvesek, de ahonnan kaptam 6 hónaposan a goldimat, rendes körülmények között tartották, pl. volt jó fajta táp, tisztaság, tiszta víz meg minden.

NA EZT KAPD KI!

2013. ápr. 3. 15:57
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok

Az én kutyám is "rendes helyről" van, mégis mivel nincsenek a szüleinek "papírjai", sima mezei otthon tartott kutyákról van szó, ezért szaporítóról beszélhetünk.

Honnan tudod, hogy FAJTA tiszták, ha a szülőknek nincs tk-ja? Csak mert úgy néznek ki?

Nem csak az a szaporító, aki rossz körülmények között tartja és szaporítja a kutyáit, hanem mindenki, aki NEM TENYÉSZTŐ, és hivatalos engedélyek nélkül SZAPORÍTJA, elleti a kutyáját, majd esetleg még pénzért is árulja!!!!

Mert egy felelősségteljes gazda IVARTALANÍTTAT!

Ezt én is megtettem, pedig kan (mert nem szaporítás céljából tartom!).

2013. ápr. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A szülei tk.-esek. Igazábol nem tudom ő miért nem tk.-es.:(
2013. ápr. 3. 18:19
 10/12 anonim ***** válasza:
24%
Ha a szülei törzskönyvesek, akkor csak azért nincs neki, mert nem váltottad ki!
2013. ápr. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!