Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam pórázra a...

Hogyan szoktassam pórázra a kis kutyámat?

Figyelt kérdés
a nyakörvet már megszokta most ha rá teszem a pórázt elkezdi rágni stb rászólok megint kezdi ... hogyan mit csináljak köszi! még ugye nem akarom rángatni , először azt terveztem ,hogy húzatom magam hogy szokja... de még ez se valósult meg ...
2013. ápr. 3. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem csatold rá a pórázt a nyakörvre, és kezdj el vele játszani. tök mindegy hogy mit, csak az a lényeg hogy rajta legyen és ne a pórázra figyeljen. ha nem zavarja, akkor megfoghatod a végét, és úgy is játszhatsz vele, vagy adhadsz neki egy kis kaját is. ha ezt is megszokta, akkor menjetek együtt egy pár lépést, szintén adhatsz neki néha néha gey kis jutalmat, hogy tudja hogy ez jó dolog. csak szépen, fokozatosan. :)
2013. ápr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktattam a kutyusomhoz, hogy vettem neki egy nyakörvet ez 6 hetes kora óta rajt volt. Most már fél éves és szépen megy a hámba nem húz nem rángat mellettem jön.

Parancsokat tanulgattunk a maradj mellettem parancsot leginkább. Így ezt vettem igénybe. :) De a hámot is elég sokáig rajt hagytam, hogy szokja. meg az udvarba vezetgettem vele mikor láttam, hogy megszokta.

2013. ápr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első alkalommal csatold rás és hagyd békén. Baromira szokatlan még neki, h valami nagy "kígyó" tekereg ott a nyakánál :)

Amikor már nem zavarja h maga után húzza, akkor kázbe veheted és óvatosan megmutathatod, h ez egy bizonyos határt is jelent, h meddig távolodhat el tőled.

2013. ápr. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Addig tiltod a póráz rágást, amíg abba nem hagyja . Nem elég egy kölyökre csak egyszer szólni .Eltolod a fejét, egyszerűen nem adsz lehetőséget, hogy rágja.
2013. ápr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták, először fokozatosan szoktasd a pórázhoz. Hívd oda magadhoz, simogasd meg, szinte észrevétlenül csatold rá a pórázt, aztán játssz vele, hagyd rajt egy kicsit. Ha ezt így csinálod, akkor pár nap után már biztos megszokja, ekkor fogd a pórázt, és indulj el. Ha nem akar menni a kölyök, ha megmakacsolja magát, akkor csalogasd jutalomfalattal, vagy játékkal.

Ha pedig már ott tartasz, hogy a húzást nem engeded meg, akkor csak állj meg (vagy tegyél egy gyors hátraarcot), ezzel tudatosul a kiskutyában, hogy ha húz, akkor nem haladtok előre a cél felé. Ha láb mellett van, akkor kaphat jutalomfalatot, dicséretet.

Sok sikert :)

2013. ápr. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon Szépen Köszönöm a Segítséget!
2013. ápr. 3. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!