Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan választottátok ki a...

Hogyan választottátok ki a kutyátokat a menhelyről?

Figyelt kérdés
Hogyan választottátok ki? Lécci képet is küldjetek nekem nagyon teccenek a menhelyei kutyusok hamarosan megyünk örökbefogadni kutyust és szeretnék tapasztalatot gyűjteni hogyan válasszuk ki a megfelelő kutyust
2013. ápr. 4. 17:33
 1/9 anonim válasza:

Szia!

A nagyimnak is menhelyről van a kutyusa. Ne kinézet alapján válassz.Ő úgy választotta,hogy az a kutyus nyalta meg a kezét először.:)

2013. ápr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ne kulso szerint valassz,hanem belso.Nezd hogy tulajdonsagai legyenek amik neked megfelelnek.
2013. ápr. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem külső szerint akartam nekem minden kutya szép
2013. ápr. 4. 17:57
 4/9 anonim ***** válasza:
én egy kicsit kockáztattam mikor a nagymamámhoz hoztam a kutyát...interneten néztem ki...de a szemei annyira azt mondták h utál itt lenni és én első pillantásra beleszerettem! Most komolyan vagy 1 hónapon keresztűl kerestem kutyát és eggyikbe se szerettem be ennyire! kedden megláttam szerdán márr haza is vittem! Azóta is imádom és ő is engem!Csak szegénynek nagyon rossz sorsa volt! De én még azóta se tetszett meg ennyire kutya pedig kutya mániás vagyok! de szerintem menj el egy menhelyre és ott nézd meg a kutyákat élőbe és vannak jelek h milyen nagy vonalakban a természetét! Menj el simogasd meg őket esetleg sétáltasd meg! kérdezd a kondozókat meg mi a tapasztalatuk a kutyával! Ajánlom a Bogáncs állatotthon esztergomi menhelyét! nagyon CUKIK vannak ott! De minden menhelyen nagyon cuki kutyák vaannak!
2013. ápr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Háát..fényképről. Mondtam nekem ő kell..elég sanyarú sorsa volt. Sajnáltam is. Mikor élőbe megláttam 1000x szebb volt mint képen. Totális nagy szerelem volt..még az örökbefogadási szerződést töltöttük de mindig rám szóltam, hogy mondjam vagy valami.. :D De közbe nevettek örültek, hogy már ott is eljátszadoztunk a kutyussal. :)


Én olyan menhelyről hoztam ami épp most alakulóban van..tehát még interneten nincs hivatalos oldala de facebook-on megtalálhatóak. :)


Na meg 1-2 örökbe fogadható kutyus van fent képen a többi kutyus "bizonyíték"..vagy valami és még azért nincs hirdetve. :)


Azóta tökéletesen megvagyunk a kutyusommal. Elfogadta a másik kutyusomat is. Sokat túrázunk és alig várjuk már a jobb időket, hogy még többet túrázhassunk. Nekem ők a családom. A 2 tök fej. :) Náluk senkit se szeretek jobban.. :) És örülök, hogy nem máshonnan választottam!! :) Remek döntést hoztam. :)

2013. ápr. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gondold át, hogy milyen körülmények közé, milyen kutyát szeretnél: nyugodtabbat, pörgősebbet, bújósabbat, önállóbbat... Ha ez megvan, kérdezd meg a gondozókat, hogy mely kutyák felelnének meg a feltételeidnek. Menj el velük egyenként sétálni, nézd meg mennyire passzoltok egymáshoz, mennyire vagytok szimpatikusak egymásnak. Biztos megtalálod az igazit :) Sok sikert és köszönet a menhelyi kutyik nevében, hogy onnan választasz és nem szaporítóktól hozol el.
2013. ápr. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A menhely weboldaláb elkeztem "szelektàlni" a kutyákat így lett egy top 10-es mezőnyöm.:D Sötét színű, kan kutyát szerettem volna.

Mikor eljött a várva várt nap, körbesétáltam a kennelleken kinéztem 3kutyát, nagyapám is 3-at. Mégegyszer körbe mentünk, minden rajtam állt. Vissza menten egy kislányhoz aki első látásra is nagyon szinpatikus volt nekem. Ès volt még egy kan aminek nagyon tetszett a külleme. Mivel rám se bagózott, így hamar letettem róla. Így maradt a kislány. Kb. negyed órán keresztül gugoltam a kennel előtt, mindenféle gondolat járt a fejemben. Végül úgy döntöttem, hogy a fehér, szukát fogadjuk örökbe. Egyedül ő és egy németjuhász nem ugatott meg minket. A juciról azért tettem le, mert nagyon szép volt és úgy gondoltam neki könnyebb lesz gazdira talàlnia mint az én nyeszlett kislányomnak.:) Nem bántuk meg egyáltalán nagyon jól összebarátkozott a másik kutyánkkal is.

A vicces az volt az egészben, hogy én ezt a kutyát felírtam magamnak még itthon.

Ő döntött úgy hogy velünk akar hazajönni.:) (fél évet töltött a menhelyen)

2013. ápr. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Volt egy kuvasz szuka kutyám amit a nyíregyházi menhelyről hoztam el. Azért került be 2 évesen mert a gazdája mikor öngyilkos lett először a kutyát utána magát kötötte fel.

A kutya lerágta magát de lett egy durva seb a nyakán. Az egyik menhelyen dolgozó csaj hívott fel telefonon ugyanis tudta hogy kuvaszt szeretnék befogadni. Na de mondta hogy várnom kell 2 hónapot mivel a kutya nyakán nagy seb van de érdemes elvinnem mert nagyon jó természetű kutya. El is vittem és nem csalódtam benne, de alapjáraton élete végéig szomorú volt. Persze még egy évig ápoltam a sebét amíg rendbe jött. Amikor az állatorvos ismerősöm meglátta, mondta hogy a depressziója miatt valószínűleg nem fog sokat élni . Igaza volt. 3 év múlva ötévesen egy reggel holtan találtam...

Megéri befogadni kutyát de előbb érdeklődj a gondozóktól a kutyák jelleméről, meg befogási körülményeiről is.

Ha van lehetőséged válassz ivartalanított kutyát, minél fiatalabb annál jobb.

2013. ápr. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
az én kutyusomat a testvéreivel és anyjukkal tették ki 1 -2 naposan a menhely eléé.Az enyém kiválasztott mindket.odajött hozzám,és nem ment el.elöször nem öt akartuk ,de akit akartunk az mindig elszaladt.a menhelyes mondta h ő már kiválasztoot minket.és akkor már énis ugy éreztem ö kell nekem.:)<3
2013. ápr. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!