Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 10 hetes kis kutyám a...

A 10 hetes kis kutyám a teraszom feküdt ahogy húztam fel a redőnyt a kis kutya úgy megijedt, hogy az valami hihetetlen! Érhette maradandó trauma és, hogy barátkoztassam meg vele a redőnyt?

Figyelt kérdés
nagyon megijedt , 3 percig ugatott pedig én még ugatni se halottam , nagyon félek :( utána felhívtam a teraszra és húzogattam előtte a redőnyt lehet ,hogy csak olaj volt a tűzre ez a cselekedetem ?
2013. ápr. 4. 20:10
 1/6 anonim válasza:
34%
Igen valószínűleg súlyos lelki trauma érhette ilyenkor minden esetben kutyapszichológushoz kell vinni vagy ezentúl félni fogy esténként és bevizel!
2013. ápr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Maradandó károsodást a te viselkedésed okozhatott sajnos. Sokszor elfelejtjük hogy nem gyerekkel hanem kutyával van dolgunk, és elkezdjük nyugtatni. Ezzel viszont csak azt mutatjuk meg neki hogy helyes ahogy érez. Legközelebb ha ilyen szitu van ne kezd nyugtatni csak max tereld el a figyelmét, igy nem arra koncentrál ami történt, és nem marad meg az ilyedtség. Persze ez nem árt ha néha fel és le engeded a redőnyt de ne es túlzásba, legyen ez egy olyan természetes dolog mint az ajtó nyitás.
2013. ápr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
És aztán hogy reagált a redőnyhúzogatásra?
2013. ápr. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja, ne aggódj :) Az enyém a vizes flakontól félt elég sokáig, aztán megmutattam neki, hogy milyen jót lehet vele játszani ( kaját raktam bele, vízzel locsoltam belőle nyáron, mutattam, hogy zörög). Azóta semmi problémája nincs vele. A redőnnyel biztos, hogy nehezebb lesz, de találj ki azzal kapcsolatban valamit. Pl bekened valami finom falattal.
2013. ápr. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a hétköznapi háztartási zajokat meg kell szokni a kutyának, ilyenkor az a legjobb, ha nyugodtan teszed a dolgodat, nem kell rá felhivni a figyelmét, hogy ez most valami rendkivüli lesz. Az, hogy egy 10 hetes kiskutya megijed, nem porbléma, azt kell nézni, hogy tud kijönni belőle. ha utána rögtön kiváncsian nézeget, ugyanugy kommunikál, semmi gond. Viszont ha visitva elbujik, és képtelenség előcsalogatni, ott nagy baj van.
2013. ápr. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hívd magadhoz, és kapjon valami finom falatot a redőny közelében vagy tanítsd ott mellette. Egyébként megszokja, az én kutyám múltkor egy kismadártól felrohant egy emeletet a helyére:D De pl. a székhúzogatástól amennyire először félt, most annyira nem érdekli. Majd megszokja.
2013. ápr. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!