Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni? Már nagyon...

Mit lehet tenni? Már nagyon elegem van! Póráz kérdés

Figyelt kérdés
A másfél éves kutyusom próbáljuk épp újraszocializálni ,mert a menhelyről kihozva félt embertől/kutyától és agresszív velük szemben hatalmas bizonytalanság van benne.Már az agresszió eléggé mérséklődött DE egyszerűen nem tudom rendesen szocializálni ,mert egy hónapon belül a harmadik olyan eset történt meg ,hogy a másik gazda póráz nélkül sétáltatta a kutyáját ,ami odajött az enyémhez és megtámadta ha szóvá tettem a póráz hiányosságát és az engedelmesség hiányát még a másik gazdi volt felháborodva.De ,hogy bírnám bizalomra a többi kutyával ha odajönnek és megtámadják? Mit tudok tenni ennek érdekében ,hogy ilyenek száma csökkenjen ,mert tényleg nagyon kellemetlen és a szívem szakad meg a kutyámért.Ha én betartom a szabályokat és tudom ,hogy póráz nélkül nem sétáltatom ,mert nem annyira szófogadó akkor ezt más mért nem tudja megtenni? Kinek kell ez ügyben szólni ,hogy legalább a figyelmet hívják fel erre vagy valami ,mert már kiborulok lassan!?
2013. ápr. 4. 20:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%

Bizos hogy megtámadták, vagy csak morogtak rá. Sajnos a bizonytalan félős kutyák néha ilyen reakciót váltanak ki a dominánsabb kutyákból.

Az enyém is morog ilyen esetben, de én le tudom tiltani. Ha sajnálod a kutyádat valahol megértem, de ezzel sajnos csak az ő frusztráltságát növeled. Szerintem ilyen esetben próbálj nyugodt maradni, és a másik kutyára koncentrálj hogy el tud küldeni.

2013. ápr. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 sippara ***** válasza:
100%

Egyszerű: ha látod a közeledő kutyán, hogy nem barátkozni jönne, nyugodtan előre lehet kiabálni, hogy tessék visszahívni (én nyolc hónap alatt ettől odáig jutottam, hogy "hívja vissza, mert ha ideér és nekimegy az enyémnek, olyat rúgok bele, hogy nem is kell visszahívnia, viszont szaladhat utána"). Lehet még próbálkozni sárga szalaggal, meg "Mentett kutya" vagy "Szocializáció/Kiképzés alatt" feliratú kabáttal, de az sem ér sokat sajnos :(


Egy hasonló problémáktól szenvedő gazdi

2013. ápr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem nevezném csak morgásnak ,mikor látom ,hogy a fogaival belekap a kutyusom oldalába,farkába és fülébe.Hogy maradjak higgadt?Én nem a kutyát rúgnám el hanem a felelőtlen gazdát.Azzal ,hogy szólok a gazdájának ,hogy hívja vissza nem megyek sokra ha próbálja de a kutya szépen szólva cs*szik rá.Törvény van rá, a póráz kötelező !Más hülye miatt mért az én kutyámnak és nekem kéne szívnia? Ja és maradjak nyugodt?Hogynee!!!
2013. ápr. 4. 21:31
 4/16 anonim ***** válasza:
58%

Annyira utálom az idióta gazdikat. Az enyém is mindig póráz nélkül van (kistestű, nagyon jól szocializált, és szófogadó) de evidens, hogy nem engedem oda egy pórázon lévő kutyához, hacsak nem a másik gazdi jön oda hozzánk a kutyával.

Én a helyedben azonnal szólnék már messziről a gazdának, hogy fogja meg a sajátját, mert baj lesz.

Ezekkel sajnos nem tudsz mit csinálni, mindig lesznek ilyenek...

2013. ápr. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk is rengeteg ilyen van. :(

Elvileg a kutyatartással kapcsolatos szabályszegéseket a jegyzőnél kéne jelenteni, de szerintem, ha nem ismered a gazda nevét/lakhelyét, akkor nem ér semmit... nem tudom. :S Próbáld meg, hátha lesz valami.


Vigyél magaddal egy masszív sétabotot - magabiztosabb is leszel tőle, de valóban segíthet megvédeni a kutyádat és magadat. Kiabálj előre a gazdának, hogy fogja meg (ha már nincs annyi esze, hogy felfogja, pórázas kutyára nem kéne ráengednie a sajátját), ha pedig ezt nem teszi meg/nem képes rá, akkor zavard el a kutyáját, szükség esetén a bottal rásegítve.

Soha nem fogtok tudni nyugodtan sétálni, ha a kutyád nem hiszi el, hogy meg tudod védeni, mivel a tapasztalata mást mutat.

Egyik kutya, másik nem! c. sorozatban nézd meg, Korom Gábor hogy védi be a tárgyakat/kutyákat más kutyáktól. Nagy testű, nyilvánvalóan agresszív kutya esetében azonban talán jobb menekülőre fogni... nem tudom, még szerencsére olyannal nem hozott össze a balsors.

2013. ápr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Drága utolsó előtti a nagyon jól szocializált sem mentesít a póráz használata alól TÖRVÉNY VAN RÁ hacsak nem a tied az udvar ,ahol póráz nélkül van vagy nem kutyafuttatóba vagytok tehát közterületen PÓRÁZ HASZNÁLATA KÖTELEZŐ

Álljon már meg a menet lassan .... egyszer megy a saját feje után már meg van a baj

és ez minden olyan esztelen baromnak szól ,aki a nyálát veri a kutyája nevelésére de ha már kint vannak a kutya szarik rá...

2013. ápr. 4. 23:30
 7/16 sippara ***** válasza:
69%
Na, azért nem kell mindenkinek foggal-körömmel nekimenni, mert póráz nélkül sétáltat - akinek a kutyája jól szocializált ÉS (!!!) bármikor/bárhonnan be tudja hívni első szóra, hát hadd sétáltassa, ahogy akarja. A gond azokkal van, akik "csak" elengedik.
2013. ápr. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%
az én kiskutyám úgy heti egyszer lát pórázt, de ha azt mondom hogy nem az bármilyen póráznál erősebb tiltás. buta kis fejeddel még nem gondoltál arra hogy a póráz bármikor elszakadhat, kicsúszhat a kezedből, akkor mi fogja vissza a kutyát? megsúgom: az a láthatatlan kötelék ami köztetek sosem fog kialakulni.
2013. ápr. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%
Én nem hiszek ebben a maximálisan behivható mesében. a kutya egy ösztönlény, és sosem ismerhetjük meg 100%-an a reakcióit idegen szituációkban. Lehet, hogy szófogadó a megszokott környezetében, de ha már ott valami idegen jön, vagy történik, az esetek többségében borul a dolog. És igenis kötelező a póráz, én is használom, pedig minden kutyám munkavizsgás. A határban rohanhatnak kedvükre, de az utcán nem.
2013. ápr. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy túl reagálod? Mert pont a minap esett meg, hogy egy parkban voltunk póráz nélkül egy kis testű és egy közepes testű kölyök! kutyával, akik meg vannak nevelve és jól szocializáltak és jött egy nő a szintén kölyök és póráz nélküli kutyájával aki odaszaladt hozzánk és a két kutya elkezdett vele játszani. A játék alatt birkózást, kergetőzést, harapdálást értek erre a nő teljesen felháborodott, hogy ezek a hülye kutyák bántják az ő kiskutyáját, odaszaladt, kirángatta a kutyáját a játékból, pórázra rakta és elmenekültek....Nem mondom, hogy te is ilyen vagy, de én már nem lepődök meg az ilyen reakciókon .
2013. ápr. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!