Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyám?...

Miért csinálja ezt a kutyám? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Kölyökkorában gyakran aludt az ölemben, a hátamon, vagy a lábamon, vagy mellettem, de az oldalamnak támasztva a buksiját. Egy időben leszokott ezekről (talán akkor élhette a kamaszkorát, nem tudom biztosra, mert már elmúlt egyéves (egy 10 kg-os kutyáról van szó, tehát már érett, felnőtt) és igazából sosem volt olyan lázadós, önfejű kamaszkorszaka), de most nemrég megint rászokott ezekre. Este velem alszik az ágyban, akkor jöhet fel, ha már elhelyezkedtem, és fölengedem. 2-4 naponta úgy alszik el, hogy a fejét a nyakamra vagy a derekamra teszi, bár a nyakam nem olyan kényelmes neki, ezért onnan többnyire hamar elveszi. Vagy pedig ha lógós póló van rajtam, akkor befúrja a nóziját a póló és az ágy közé az oldalamhoz.

Szerintetek miért csinálja ezt? A hozzám való kötődését fejezi ki vele? Az jutott eszembe, hogy végülis az alomban is egymás hegyén-hátán szundiznak a picik.



2013. ápr. 4. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:

A kutyáknak a gazdi a minden, természetes, hogy a közeledben akar lenni. Nem minden kutya ragaszkodó, de a tiédnek valószínűleg nagyon fontos a testi kontaktus.

Ha Téged nem zavar, akkor nem gond. Pláne, ha amúgy egy jól nevelt kutyáról van szó.

Az enyém is ilyen, mondjuk ő csak 5 kg, de mindig úgy alszik el, hogy felveszi a kiskifli pózt, és bekucorodik a térdhajlatomhoz, vagy a hasamhoz.

2013. ápr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen, bár ő csak kb másfél-2 havonta egyszer aludhat velem, délutánonként viszont sokszor sziesztázunk együtt. Ugyanígy fúrja a fejét meg bújik, mint a tiéd, közben meg elégedetten cuppog.:) Szerintem a ragaszkodásukat fejezik ki vele. Na meg mondanom sem kell, hogy ilyenkor mennyire látszik rajta, hogy baromi boldog.
2013. ápr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!