Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ennyire rossz itthon az...

Miért ennyire rossz itthon az állat tartási kultúra?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 5. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Animalon az amcsikat és nem is tartod majd annyira rossznak a hazaiakat.
2013. ápr. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert az életszínvonal, kultúra és minden más egyéb alacsony színvonalú az országban addig az állattartás is az lesz. Ha az egész ország össze tudná kapni magát, ha az emberek műveltebbek lennének és a legnagyobb gond nem a megélhetés lenne akkor hidd el az állattartás is teljesen más lenne. De amíg ez nem következik be addig szerintem senki ne számítson nagy változásokra. Teljesen mindegy, hogy kötelező-e a chip, kötelezik-e a pórázt közterületen, büntetik-e a kaki össze nem szedést. Ezek kis dolgok, tüneti kezelés, de nagy általánosságban a felfogást, gondolkodásmódot kellene valahogy megváltoztatni az emberekben. Sajnos erre a többség még csak nem is nyitott és elutasít mindenféle ésszerű magyarázatot. Ötletem sincs mi hozna változást. Valami nagy, átfogó, oktatáson alapuló, logikus, átgondolt, ésszerű törvénytervezet kellene.
2013. ápr. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló, még rosszabb nálunk, mint az USA-ban. Nem a városokat kell nézni (bár ott is van rengeteg gyomorforgató eset van), de amilyen helyzet a falukban van, az sokszor felülmúlja az állatrendőrségben mutatott videókat. Sovány, gubancos szőrű, gyakran beteg kutyák méteres láncon megkötve, semmi ház, fekhely, jobb esetben csak egy hordó vagy láda menedéknek. De nálunk nincs olyan szervezet, ami kimenne a világvégére a pár ezer fős falukba is. Rendőrség, jegyző nem foglalkozik ezekkel, civil állatvédő szervezetek pedig nem sokat tehetnek, sajnos.
2013. ápr. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Nincs elrettentő büntetés. Persze ezen dolgoznak az állatvédők, hogy legyen, valamennyit így is lehetne javítani a dolgokon. A másik ok, hogy rengeteg a buta, primitív ember. Sokan vannak, akik elvileg szeretik az állatot, kutyát, macskát, de nem ivartalanítanak, mert hagyjuk az anyatermészetet, ne avatkozzunk bele és hasonló elképesztő baromságok! Ezek az emberek talán sose fogják fel a valódi helyzetet.
2013. ápr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem a szegénység az oka. Indiában is szegénység van, mégse jut eszükbe tehenet enni... Szerintem ez a felfogás miatt van, hogy "hisz ez csak egy állat". Saját családomban is ismerek olyanokat, akik tudom, hogy nem rossz szándékúak, de nem jól bánnak a kertbe kicsapott kutyájukkal. Egyszerűen mert így tanulták, az ő szüleik, nagyszüleik is így csinálták... Ezen kell választani. Elérni, hogy lelkiismeretfurdalásuk legyen.
2013. ápr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Amíg Bodri kutyának elég az udvar szaladgálni"


meg "Buksi kutya olyan szép,legyenek kiskutyái hisz minden kutyát egyszer pároztatni kell"


"Foltika nagyon szökős,tegyük láncra"


na amíg ilyen az emberek felfogása,nem igazán lehet mit tenni sajnos!


Tényleg a gondolkodás módot kellene megváltoztatni,hogy a kutya is érző lény nem csak egy kerti dísz/riasztó berendezés...


Bár papámék csak akkor kötik meg a kutyákat amikor disznó vágás van (nem 1 m-es láncra!) vagy kaját kapnak szóval naponta 2 órát ha láncon vannak..

de sétálni sose voltak kölyök koruk óta,amikor meg megszöktek akkor kaptak egy nyaklevest a kutyák,mondtam,hogy ezzel nem old meg semmit,de mit tudok én a kutya nevelésből falatkákkal nem megy semmire stb

amikor mondom,hogy sétáltatni kell őket akkor meg ott az udvar szaladgálhatnak amennyit csak akarnak..na én nem fogok a papámékkal veszekedni,ők haszon állatként tekintenek a kutyára,nem mint társra..

Nekünk 2 kistestű kutyánk van és mindig kérdezik minek nekünk kutya a lakásba ,állatkínzás meg csak a pénzt költjük rá és csak "van" a lakásba,amikor mondjuk,hogy mi társként vettük a kutyát,nem házőrzőnek..az hülyeség meg ilyenek.. stb..


mivel öregek és másban nőttek fel nem fogom tudni én megváltoztatni a gondolkodás módjukat..ja és azért is kiakadtak,hogy nem fogom őket felpároztatni(2 szuka),mert mondtam sok kutya van a menhelyen,erre ők-de szép kutyáitok van biztos jó pénzért eltudnátok adni a kölyköket,hát erre inkább nem mondtam semmit :/


Sajnos sok az ilyen felfogású ember és addig amíg a kutya hasznonállatként tartják,nem lehet mit tenni :(

2013. ápr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Magyarorszagon meg jobb mint itt nalunk,Romaniaban.

Itt allatrendorseg sincs mindenhol,majdnem minden haznal a kutyak lancon,sose viszik ki oket setalni.

Versenyek is ritkan vannak,inkabb a fovarosban...

Sok allat soha eleteben nem latott allatorvost,nincs chip bennuk es nincsenek meg az oltasaik :(

Itt sokkal rosszabb mint nalatok...

2013. ápr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
miért ennyire rossz itthon a gyerektartási kultúra? miért ennyire rossz itthon minden?
2013. ápr. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!